999 rezultate për

simiq

Deputetët e Listës Serbe kërkojnë ndihmën e opozitës për rrëzimin e Haradinajt Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës Igor Simiq ka thënë për televizionin përva se kjo Listë është e gatshme ta
Lista Serbe shfryn kundër ushtrisë Slavko Simiq ka thënë se përpjekjet e transformimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri të Kosovës nuk jan
Dhia Bardhoshe i bën gjëmën serbit, nga inati e ther dhe e ha me gazetarët Një familje serbe në pjesën qendrore të Serbisë ka mbetur në vështirësi financiare pasi një dhi e uritur ua hëngri parat
Reagon Simiq: Kryetarët nuk kanë dhënë dorëheqje Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, në një prononcim për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug”, ka demantuar lajmet se
Serbët të dëshpëruar përpiqen të ndalojnë Ushtrinë e Kosovës Në Serbi transformimi i FSK-së në Ushtri po interepretohet në mënyra të ndryshme. Sipas disa analistëve të Beogradit,
Lista Serbe: Vetëm kur të duam ne, themelohet Ushtria e Kosovës Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës
Serbët çohen kundër ushtrisë të Kosovës Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë f
Lista Serbe: Për ne, Veriu është kryeqytet Nënkryetari Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se ende nuk ka zgjidhje për Kosovës dhe se këtë informatë e ka marrë nga kr
Simiq e thotë qartë: Asociacioni u hartua pa marrë parasysh Gjykatën Kushtetuese Përfaqësuesi i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë sot se Ekipi Drejtues i Asociacionit të Komunave serbe (AKS) projektstat
Lista Serbe qëndron edhe në opozitë edhe në pozitë Shefi i Grupit Parlamentar të Listës Serbe, Igor Simiq, ka deklaruar se deputetët e kësaj partie e bëjnë punën si një op
Lista Serbe heq dorë nga Asociacioni, a po u bindet Ramush Haradinaj? Lista Serbe, e cila përfaqëson komunitetin serb në institucionet lokale dhe qendrore të Kosovës ka konfirmuar se ka hequ
Simiq ia përkujton kërcënimin Haradinajt për kushtin e Asociacionit Përfaqësues të Listës Serbe kanë paralajmëruar se nëse Qeveria e Kosovës nuk e themelon Asociacionin e Komunave serbe sh
Lista Serbe përsëri flet nëse do të jetë pjesë e qeverisë Se çka mendon Lista Serbe për qeverinë aktuale në Prishtinë, ne e treguam me daljen tonë dhe kurrfarë kthimi në të nuk p
Këto kompetenca do t’i ketë Asocacioni Si do të mund të dukej Asociacioni i Komunave serbe, e cila, siç paralajmërohet, në mënyrë të pavarur e pa i pyetur inst
Lista Serbe mund ta bllokojë demarkacionin Kryesia e Kuvendit ka filluar mbledhjen e saj të paraparë për ora 16:00. Të pranishëm janë Shefat e Grupeve Parlamentare
Kjo deklaratë e Simiq është e papranueshme Deklarata e deputetit Igor Simiq se Lista Serbe do të jetë pjesë e ekipit të Beogradit në dialogun që do të vazhdojë në
Mësohet çka i tha Simiq në vesh Veselit Deputeti i Listës Serbe, Slavko Simic, para se të nis seanca, i është afruar kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Vese
Simiq jep një lajm për Ushtrinë e Kosovës Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq është shprehur i bindur se e vetmja Forcë e Armatosur në territorin e Kosovës vazhdo
Simiq tregon kur do të arrijnë në Kuvend Slavko Simiq nga Lista Serbe ka konfirmuar se është çështje minutash arritja e tyre në Kuvend. Simiq ua ka konfirmuar
Lista Serbe: I mbështesim por konsultohemi vetëm me Vuçiç Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq tha se Lista Serbe mbështet zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit. Ndërsa sa i përket