999 rezultate për

simbolizon

Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët Me mijëra besimtarë katolikë në mbarë botën festojnë sot Pashkët. Edhe besimtarët katolikë në Shqipëri u mblodhën në Kat
Cilat ushqime nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj mbrëmjen e Vitit e Ri Përveç ushqimeve tradicionale të vitit të ri në tryezën tuaj nuk duhet të mungojë edhe kjo listë ushqimesh: 1- Shega
Morena thyen rrjetin me fotot e reja, shfaqet topless (FOTO LAJM) Morena Taraku ka hequr edhe një herë të gjitha rrobat për t’u fotografuar. Këtë herë modelja e njohur ka pozuar për a
Ky veprim e largon Vidalin nga Barça Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal nuk e ka zënë ende vendin e titullarit. Kiliani luajti mbrëmjen e kaluar vetëm pak
Nuk janë gjithnjë të kota, mësoni kuptimin e ëndrrave tuaja Kalojmë më shumë se 5 vjet të jetës sonë duke ëndërruar. Shpesh ëndrrat janë motiv shqetësimi e trazimi, mund të jenë
Si të përktheni ëndrrat tuaja, kuptimet kryesore Kalojmë më shumë se 5 vjet të jetës sonë duke ëndërruar. Shpesh ëndrrat janë motiv shqetësimi e trazimi, mund të jenë
Ky është kuptimi i logos zyrtare të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës Përzgjedhja e logos për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, është bërë nga Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 vjeto
A e dini çfarë simbolizon bredhi i krishtlindjeve? (FOTO LAJM) Çdo gjë tani po shndërrohet në traditë me (pa) vetëdije. Edhe tek ne është bërë zakon që për festat e fundvitit ta vendo
Disa nga shpjegimet kryesore për endrrat Kalojmë më shumë se 5 vjet të jetës sonë duke ëndërruar. Shpesh ëndrrat janë motiv shqetësimi e trazimi, mund të jenë
Sulmohet statuja e "gomarit që ha fara", ja çfarë simbolizonte (FOTO LAJM) Bashkia e qytetit të Eski-Shehir në Turqi ndërtoj një statujë të një gomari me trup njeriu që po hante fara dhe i hidhte
Disa shpjegime për ëndrrat Kalojmë më shumë se 5 vjet të jetës sonë duke ëndërruar. Shpesh ëndrrat janë motiv shqetësimi e trazimi, mund të jenë
VV: Kjo festë simbolizon sakrificën Lëvizja Vetëvendosje ua ka uruar besimtarëve myslimanë Festën e Kurban Bajramit, duke vlerësuar se kjo festë simbolizon
Çfarë simbolizon 14 Marsi, Dita e Verës për shqiptarët Sot shqiptarët festojnë ditën e verës, një festë popullore e cila festohet ҫdo vit. 14 marsi për popullin ton
Treni i veçantë i Krishtlindjeve që simbolizon harmoninë mes komuniteteve në Pakistan (VIDEO) Linja hekurudhore në Pakistan ka inaguruar një tren të veçantë për sezonin festiv, që do të ketë si qëllim, shpërndarjen
Ministri Tahiri zbulon tatuazhin, ja çfarë simbolizon (FOTO LAJM) Një ditë më parë, ministrat e kabinetit Rama dhe diplomatët e huaj kaluan mjaft çaste argëtuese teksa kanë luajtur futbo
Ja çfarë simbolizon logo e Google sot Ditën e sotme kemi vënë re se "Google", është paraqitur me një pamje ndryshe. pamja e saj është ndryshuar në nder të Kar
Njihuni me gurin e çmuar fatsjellës sipas muajit të lindjes Bizhutërirë janë ndër objektet më të vlerësuara nga ana jonë. Shumë prej nesh i vlerësojnë shumë bizhuteritë, por në të
Çfarë simbolizon e "Premtja e 13"? E premtja e 13 është një ditë që për shumë persona cilësohet si një ditë e pafat. Nëse jemi mësuar që çdo vit të kemi nj
Serbë të pabesë / I pret si miq, ja si ta punojnë (FOTO LAJM) Edhe pse u pritën si miq të vërtetë nga shqiptarët, duke mos patur as shqetësimin më të vogël, serbët mbeten serbë. Njer
Ja simbolika për secilin trëndafil (FOTO LAJM) Trëndafilat janë një ndër dhuratat më të shpeshta që jemi mësuar të shohim të dhurohen nga të gjithë. Wshtë e rëndësishm