E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

simboleve

Ligji për simbolet kombëtare në Mal të Zi: Ja ku do të përdoret flamuri kuqezi! Qeveria malazeze ka aprovuar ligjin për përdorimin e simboleve shqiptare si flamujt, himnet dhe ditëve të festave kombët
Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare Autoritetet serbe ndalojnë përdorimin e flamurit kombëtar në Luginën e Preshevës, madje ato familje që përdorin flamurin
Lajm i mirë për fansat e internetit, del lista e re me emoji (FOTO LAJM) Gra me kostum burrash, prindër që ushqejnë fëmijët me qumësht dhe Santa Claus me gjini asnjanëse, këto janë disa nga iko
Shqiptarët të lirë të ngrenë flamurin Kombëtar në Malin e Zi, reagon Meta Ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta, lidhur me miratimin në Kuvendin e Malit të Zi, për t’ju garantuar pak
Miratohet ligji në Mal të Zi, shqiptarëve iu lejohet përdorimi dhe shfaqja publike e simboleve nacionale Me 41 vota për Kuvendi i Malit të Zi miratoi projektligjin për përdorimin dhe shfaqjen publike të simboleve nacionale.
Lojtari i Interit kritikohet për simbolet fashiste Mbrojtësi i krahut të majtë i Interit dhe Kombëtares së Italisë, Cristiano Biraghi, ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë
VV pritet të ndërrojë simbolet e Kosovës I ftuar në Ora News, kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Hysamedin Feraj u shpreh ndër të tjera se, do të
Basha kërcënon Ramën: Nesër dalin dokumentet e skemës së vjedhjes te Astiri Kryetari i PD, Lulzim Basha ka bërë deklaratën e fortë se nesër do të nxjerrë publikisht dokumente ku vërtetohet sipas t
Zgjidhni një prej këtyre simboleve dhe lexoni mesazhin e tyre shpirtëror Shihni simbolet në foto dhe zgjidhni atë që ju tërheq më shumë. Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, lexoni mesazhin që k
Policia gjermane shpërndan një protestë të tensionuar të kurdëve Policia gjermane urdhëroi sot shpërndarjen e një manifestimi të tensionuar me praninë e rreth 15 000 kurdëve në Këln, du
Largimi i Ruçit, drafti i PD parashikon tri vite burg për këta persona Demokratët po finalizojnë projekligjin e dekomunistizimit, i konceptuar mbi tri shtyllat kryesore: ndalimin e propagandë
Vajzave me shami iu pengua arsimimi, reagon komisioni kundër diskriminimit Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi ka reaguar pas ndalimit të dy nxënëseve me shami që të hynin në një shkollë fill
Transformohet Universiteti Politeknik, i rikthehet shkëlqimi i dikurshëm (FOTO LAJM) Në prag të vitit të ri akademik, një prej simboleve të kryeqytetit sikurse është godina e Universitetit Politeknik të Ti
Origjina e shtatë simboleve të famshme që i përdorim çdo ditë (FOTO LAJM) Çdo ditë, hasim një numër simbolesh dhe shenjash. Por pak njerëz e dinë se nga vijnë dhe ku e kanë origjinën shumica pre
Asociacioni kushtëzohet me miratimin e simboleve të Kosovës Komunat veriore të Kosovës, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Leposaviqi dhe Zubin Potoku, vazhdojnë të funksionojnë pa stemë
Ja një nga kushtet e serbëve për asociacionin Katër komunat veriore po e përmbyllin një mandat të qeverisjes duke i rezistuar miratimit të stemës dhe simboleve komuna
Rekord shitjesh të simboleve kombëtare për Euro 2016 Tifozët që kanë shkuar të ndjekin ndeshjet e Kombëtaren shqiptare në Francë janë ata që kanë blerë me shumë simbolet kom
Ekspertët: Todor Petrov të ndiqet penalisht për racizëm (VIDEO) Shfaqja dhe përdorimi i simboleve raciste nga ana e kryetarit të kongresit botërorë maqedonas, Todor Petrov, është vepër
Ja Marrëveshja 12-pikëshe e Menduh Thaçit Marrëveshja e re, apo kontrata e re e prezantuar nga Partia Demokratike Shqiptare thuhet se ka për qëllim t’i përkufizo
Turp / Shqiptarët përdhosin flamurin kombëtar pas humbjes (FOTO LAJM) Ne, shqiptarët e duam shumë Kombëtaren, madje ndonjëherë edhe e teprojmë, por kjo vetëm kur ajo fiton dhe është afër ndo