999 rezultate për

simbolet

Fyeu simbolet shqiptare, arrestohet gazetari serb (VIDEO) Gazetari serb, Dragan Filipoviç është arrestuar nga policia sebre pasi ka kërkuar heqjen e simbolit të UÇK-së i cili nd
Simbolet e veçanta të ekipeve në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Çdo ekip që përfaqësohet në botëror ka në flamurin e tij një figurë që simbolizon diçka të veçantë. Më poshtë do të
Simbolet e ëndrrave që nuk duhen injoruar kurrë Psikoterapisti Jeffrey Sumber thotë se “kuptimi i ëndrrave shpesh herë lidhet me gjërat që ne kemi nevojë të mësojmë dhe
Karateistëve të Kosovës në Serbi i hiqen simbolet shtetërore Karateistët nga Kosova në Kampionatin Evropian të Karatesë nuk do të mund t’i kenë simbolet e Kosovës, ata do të përfaqë
Pacolli i kundërpërgjigjet Rajoyt: Do të marrim pjesë në sami me simbolet tona Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka reaguar kryeministrit të Spanjës, Mariano Rajoy i cili është shprehur
Historiani Buxhovi: Kosova duhet të ketë simbolet e veta Historiani Jusuf Buxhovi duke folur për 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit ka komentuar edhe lidhur me simbolet kombëtare dhe
Deputetët “ofendojnë” flamurin shqiptar, heqin shqiponjën dhe vënë simbolet e Vorio-Epirit Një takim i organizuar nga himariotët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë bashkë ish-deputetin i LSI-së, Nikollaq
Simbolet sekrete që fshihen pas politikanëve (FOTO LAJM) Veprat e artit që udhëheqësit botërore mbajnë në sfond gjatë fjalimeve shpesh përmbajnë mesazhe të fuqishme që s’janë dh
Apple paditet nga kompania japoneze (FOTO LAJM) Kompania japoneze, "Emonster" e ka paditur Applen në një gjykatë federale në SHBA. Kompania e cila zotëron markën tr
Facebook dhe Messenger arrijnë një marrëveshje Facebook dhe Messenger kanë arritur marrëveshje për të përdorur të njëjtat simbole. Dy gjigantët do të fillojnë se s
Simbolet e ëndrrave që nuk duhen injoruar kurrë Psikoterapisti Jeffrey Sumber thotë se “kuptimi i ëndrrave shpesh herë lidhet me gjërat që ne kemi nevojë të mësojmë dhe
Basha për foton e Enverit: Ligj si Gjermania për simbolet e Komunizmit Fotografia e diktatorit Enver Hoxha e cila u shfaq në Pezë nga veteranët vetëm pak ditë më parë shkaktoi shumë diskutim
Nga "fundi i botës" tek masonët, simbolet e fshehura në pikturat më të famshme (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla
Këta janë emojit rinj që po vijnë për iPhone këtë vit (FOTO LAJM) Nëse ende po përpiqeni të zgjidhni emojin e përsosur, zgjedhjet tuaja po shumëfishohen. Apple sapo ka lëshuar një vro
Jul Deda thumbon keq Bashën: Më në fund... Julian Deda, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së, përmes një postimi në rrjetet sociale ka thumbuar Lulzim Bashën lidhu
“Kur nuk tallej njeri as me fushatën, as me simbolet”, Majlinda bëhet nostalgjike Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu, ma anë të një postimi në ‘Facebook”, ka publikuar një foto me sloganin e
Brenda tempullit të Iluminatit, dalin detajet tronditëse të shoqërisë sekrete (VIDEO) Emri “Iluminati” gjithmonë shkakton një kuriozitet të madh për të gjithë. Misteri i kësaj shoqerie sekrete është aq
Ja çfarë kuptimi kanë simbolet e çuditshme në karikuesit e celularëve (FOTO LAJM) A e keni parë ndonjëherë pjesën e prapme të karikusit të telefonit, me gjithë ato shenja dhe simbole të çuditshme të cil
Zaev-maqedonasve: Nuk do ndryshohen simbolet shtetërore Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, ka folur për ngjarjet e fundit në Maqedoni për agjencinë Bullgare të Maqedonisë "BG News", k
Zaev: Nuk do të ndryshohen simbolet shtetërore Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka folur për ngjarjet e fundit në Maqedoni për agjencinë Bullgare të Maqedonisë BG News, ku