999 rezultate për

simbole

Këto janë objektet fatsjellëse sipas shenjës tuaj të horoskopit Nëse mendoni se së fundmi nuk keni pasur fat atëherë ju duhet një hajmali. Por jo një hajmali çfarëdo. Ju nevojitet një
Ligji për simbolet kombëtare në Mal të Zi: Ja ku do të përdoret flamuri kuqezi! Qeveria malazeze ka aprovuar ligjin për përdorimin e simboleve shqiptare si flamujt, himnet dhe ditëve të festave kombët
Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare Autoritetet serbe ndalojnë përdorimin e flamurit kombëtar në Luginën e Preshevës, madje ato familje që përdorin flamurin
Lajm i mirë për fansat e internetit, del lista e re me emoji (FOTO LAJM) Gra me kostum burrash, prindër që ushqejnë fëmijët me qumësht dhe Santa Claus me gjini asnjanëse, këto janë disa nga iko
Shqiptarët të lirë të ngrenë flamurin Kombëtar në Malin e Zi, reagon Meta Ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta, lidhur me miratimin në Kuvendin e Malit të Zi, për t’ju garantuar pak
Miratohet ligji në Mal të Zi, shqiptarëve iu lejohet përdorimi dhe shfaqja publike e simboleve nacionale Me 41 vota për Kuvendi i Malit të Zi miratoi projektligjin për përdorimin dhe shfaqjen publike të simboleve nacionale.
Lojtari i Interit kritikohet për simbolet fashiste Mbrojtësi i krahut të majtë i Interit dhe Kombëtares së Italisë, Cristiano Biraghi, ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë
Simbolet e ëndrrave që nuk duhen injoruar kurrë Psikoterapisti Jeffrey Sumber thotë se “kuptimi i ëndrrave shpesh herë lidhet me gjërat që ne kemi nevojë të mësojmë dhe
Ngriti lart simbolet shqiptare në Tivar, Mali i Zi dënon aktivistin shkodran (FOTO LAJM) Mali i Zi dënon shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
Zgjidh një nga këto simbole dhe zbulo në çfarë faze të jetës je tani Në varësi të gjërave që kalojmë, personaliteti ynë kalon nëpër etapa të ndryshme. Është një përvojë që të gjithë e provo
Modelja italiane pozon me simbole të Napolit, "çmend" fansat (FOTO LAJM) Modelja e njohur italiane, Floriana Messina njihet si një tifoze e madhe e Napolit. Ajo shpeshherë e ka treguar hapur
VV pritet të ndërrojë simbolet e Kosovës I ftuar në Ora News, kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Hysamedin Feraj u shpreh ndër të tjera se, do të
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook Albin Kurti është i pari me ‘llajka’ në FB krahasuar me kundërshtarët e tij në garën për Kryeministër. Në dhjetë postime
Albin Kurti flet për Rugovën, bashkimin me Shqipërinë, simbolet dhe Përfaqësuesen e Kosovës Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, mbrëmë ka qenë
Të gjithë, të një Zoti: Funerali i të krishterit zhvillohet në xhami Pavarësisht lajmeve të shumta për mungesën e barazisë fetare, nga Indonezia vijnë edhe lajme të bukura e me harmoni.
Rama në statujën e diktatorit dhe në shtrat me krimin, simbolet e protestës së opozitës (FOTO LAJM) Partia Demokratike sqaron simbolet që do të përdoren në protestën e 9 kombëtare. “Simbolet e protestës së sotme janë fry
Spanjës i hiqet kampionati nëse nuk respektohen simbolet e Kosovës (FOTO LAJM) Federata Ndërkombëtare e Henbollit (IHF) ka paralajmëruar se Spanjës do t’i merret e drejta e organizimit të Kampionatit
Zbuloni objektet fatsjellëse për secilën shenjë të horoskopit Nëse ndiheni pafat kohët e fundit, mund t’iu nevojitet një hajmali që të rrisjellë fatin sërisht te ju. Që hajmalija të
Malazezët padisin Gjeloshajn pse u festua me simbole kombëtare Alternativa e Malit të Zi ka paraqitur fletëparaqitje penale ndaj deputetit Nik Gjeloshaj për “ terrorizëm në përpjekje
Kjo është fytyra e Serbisë, nuk lejon shqiptarët të festojnë me simbole kombëtare Dita e flamurit 28 Nëntori, shqiptarët e Luginës së Preshevës i gjen me çështjen e pazgjidhur të përdorimit të lirshëm t