999 rezultate për

sigurise

Ambasadori i ri i BE, përshëndet nga Tirana (VIDEO) Luigi Soreca është emëruar ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri. Italiani do të zëvendësojë në Shqipëri Romana
E moshuara serbe ekzekuton burrin me armë, çdo gjë filmohet nga kamerat e sigurisë (FOTO LAJM) Një grua e moshës 70 vjeçare, Stojanka Coka Stojanovic , ka ekzekutuar për vdekje një burrë në një lagje të Beogradit, d
A do të zbrapset sërish qeveria për themelimin e ushtrisë? Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit p
Njihuni me kushtin e NATO-s për ushtrinë NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atë
Thaçi i paqëndrueshëm, sërish ndryshon qëndrim ndaj ushtrisë I frikësuar që mos po mbetet në bisht të ngjarjeve, Presidenti Thaçi e ka thyer edhe një rekord të tij personal, e ka nd
Svilanoviç: Ballkan, 80% e të anketuarve thonë se ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë! Duke folur në panelet e dedikuar për sigurinë dhe sundimin e ligjit të edicionit të 13-të të Forumit Strategjik të Bledi
Theu masën e sigurisë, në pranga shoku i të “fortit” të Myslym Shyrit Tre ditë më parë është vënë në pranga 35-vjeçari Ilir Kodumi, i njohur ndryshe edhe si shok i të "fortit" të Myslym Shyr
I mbijetuari i Genovas: Ndenja 4 orë i varur me rripin e sigurisë Ka qëndruar në ajër për 4 orë, brenda furgonit, i varur me rripin e sigurisë dhe u shpëtua më pas nga një zjarrfikës. Kj
Ç'do ndodhë më 11 tetor: Do të bllokohet interneti në të gjithë botën! Bllokimi i internetit do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen “çelësat e sigurisë” që mbrojnë një pjesë të rëndës
Vuçiç largohet nga Kosova, policia jep me imtësi të gjithë ngjarjen Policia e Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar për mbarëvajtjen e protestës kundër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuç
Egjipti dënon qindra protestues 'pro-Morsi' gjatë vitit 2013 Egjipti ka dhënë verdiktin për më shumë se 700 vetë, pjesë e 'Vëllazërisë Muslimane', pasi presidenti Mohammed Morsi, u
KFOR flet për gjendjen e sigurisë në Kosovë Zëdhënësi kryesor i KFOR’it, Vinqenco Granov, është deklaruar për beogradases ‘Danas’ mbi gjendjen që mbretëron në Kosov
Irak, digjet konsullata iraniane nga protestat e dhunshme Protestuesit kanë sulmuar dhe i kanë vënë zjarrin konsullatës iraniane në qytetin e Basras të pasur me naftë në Irak, si
Elbasani në shtetrrethim, masa të rrepta për ndeshjen me Izraelin Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit që do të luhet ditën e nesërme ka vënë në lëvizje policën ku janë marrë edhe disa ma
Kushte ekstreme në "Elbasan Arena", numër i ulët tifozësh për ndeshjen me Izraelin Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit do të luhet në “Elbasan Arena” në kushte ekstreme të sigurisë. Pothuajse një jave në
Shqipëri-Izrael, agjentët sekret do "pushtojnë" stadiumin Prej disa ditësh stadiumi “Elbasan Arena” ka bërë ndarjet e vendkalimeve të stafeve dhe skuadrave për ditën e premte kur
Kushte skandaloze, shihni ku gatuhet për dasmat në Shqipëri (FOTO LAJM) AKU në kuadër të kontrolleve për gjithë gamën e produkteve ushqimore në funksion të sigurisë ushqimore ka pasur në vëmen
Zbulohet kryeqyteti më i madh i spiunëve në Evropë “Dyshimet midis zyrtarëve të BE-së, se Britania e Madhe i spiunoi ata për t’i vjedhur planet e mbi Brexit, bënë bujë në
I binden Serbisë, 51 serbë largohen nga FSK Shkaku i presioneve nga Serbia, kohëve të fundit shumë serbë kërkuan largim nga Forca e Sigurisë së Kosovës. E deri më t
Macron: Nuk jemi gjithmonë të mbrojtur nga SHBA ​Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, bëri thirrje për një projekt të ri të mbrojtjes së Evropës, duke thënë se