999 rezultate për

sigurise

"Jam penduar", 27 vjeçari tregon çfarë e shtyu të grabiste argjendarinë Gjykata e Durrësit ka vendosur sot masën e sigurisë arrest me burg për 27-vjeçarin Astrit Thaçi, i cili dyshohet se ësht
Hakerët marin adresën e Barcelonës në Twitter dhe tallen me kthimin e Neymar (FOTO LAJM) Një episod mjaft i veçantë ka ndodhur pas ndeshjes së Barcelonës kundër Getafes, ku skuadra fitoi 2-1. Në mbyllje të sfi
E quan mik, Rama takon Mark Zuckerberg (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka takuar themeluesin e Facebook-ut Mark Zuckerberg. Në Mynih të Gjermanisë po zhvillohet Konfe
SKANDALI/ Pikë bastesh brenda burgut të sigurisë së lartë të Peqinit (VIDEO) Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një tjetër problematikë në Burgun e Peqinit, i cili është i sigurisë së lartë. B
Albin Kurti i propozon oraret e takimit Hashim Thaçit Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën, përmes një letre, ka kërkuar takim me presidentin Hashim Thaçi, për të
Lajmi që mbushi rrjetin, Melanie në një aferë me shefin e sigurisë në Kullën Trump? (FOTO LAJM) Pasi Donald Trump fitoi zgjedhjet në 2016-tën, Melania nuk u zhvendos menjëherë në Shtëpinë e Bardhë. Asokohe, ajo zg
Artan Hoxha tregon të pathënat e telefonatës me Dritan Rexhepin Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar me një status në rrjetin social Facebook se ka arritur të marrë një intervi
Garda shton masat e sigurisë për Ramën, e lëvizin me makinë të blinduar nga selia (VIDEO) Policia shoqëroi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës Vladimir Gjutën paraditen e kësaj të hëne pasi u kap i armatosur pr
Rrëmbyen dhe torturuan Jan Prengën, sot caktohet masa e sigurisë për 5 autorët Ka nisur seanca për dhënien e masës së sigurisë për 5 të arrestuarit për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Deri më
Urdhër nga burgu i Ekuadorit, zbulohet porositësi i vrasjes së Jan Prengës Rrëmbimi dhe vrasja makabre e Jan Prengës dyshohet se është porositur nga Ekuadori. Shqiptari Dritan Rrexhepaj dyshoh
Me qese të zeza e lopata në dorë, detaje rrëqethëse nga eliminimi i Jan Prengës Ditën e sotme policia ka shpallur në kërkim 5 persona të tjerë të dyshuar për rrëmbimin dhe eliminimin e 49 vjeçarit Jan
Gjermania e "quan" zyrtarisht Kosovën të sigurt, reagon Haradinaj Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se Gjermania ka marrë vendim që të hiqet Kosova nga lista e Shtetev
"Do të vras..t'i plas hundët gjak", jepet vendimi për nënën katile Gjykata e Sarandës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për 41 vjeçaren Elisabeta Mita, e cila u filmua duke dhunu
U kapën me "mall-çokollatë", merret vendimi për vëllanë e ish-shefit të policisë Gjykata e Tiranës cakton masen e sigurisë arrest me burg për të 7 te arrestuarit e operacionit “Tranzit” mes tyre Pajtim
Strehimi i muxhahedinëve dhe dëbimi i diplomatëve, DW jep alarmin: Shqipëria e kërcënuar nga Irani Shqipëria dëboi në mesin e javës së kaluar (15.01.2020) dy diplomatë iranianë, të identifikuar nga autoritetet si Mohamm
31 të arrestuar për tërmetin, masat e kërkuara nga prokuroria Prokuroria e Tiranës pritet të parashtrojë sot pranë Gjykatës Penale të Tiranës kërkesat për 31 personat e arrestuar për
Sot jepet masa e sigurisë për 17 të arrestuarit që lejuan ndërtimet pa leje Ka nisur seanca për dhënien e masës së sigurisë, ndaj 17 personave të arrestuar dy ditë më parë në Durrës, të cilët akuz
Tensionet Iran-SHBA, rriten masat e sigurisë ne kampin e muxhahedinëve në Manzë Pas tensioneve në rritje mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, janë shtuar masat e sigurisë edhe në kampin e muxhahedinë
Vendet më të rrezikshme për të udhëtuar në 2020, zbuloni ku renditet Shqipëria Specialistët ndërkombëtarë të mjekësisë dhe sigurisë SOS Ndërkombëtar kanë bërë publike hartën e tyre të vendeve më të r
234 persona u shpallën të zhdukur gjatë vitit 2019 në Kosovë Numri më i madh i rasteve të raportuara është bërë në rajonin e Prishtinës Shpesh në raportin e Policisë raportohet për