E FUNDIT/ Shpërthim me tritol në një banesë në Kamëz
999 rezultate për

sigurine

Dy persona humbën jetën nga shembja e skelës në Tiranë, reagon Braçe Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar për dy viktimat që humbën jetën nga shembja e skelës tek pallati ku ai banon. 48
Dasmorët hapin probleme për sigurinë rrugore, Policia bën apel Policia Rrugore ka apeluar ndaj të gjithë qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë lëvizjeve në rrugë, kryesisht në
TRONDITËSE/ Shqiptarët hëngrën 4 600 ton "kancer", AKU dhe AZHBR bënë sehir 4 600 litra ‘Silikon MIX’, një pleh kimik i konsideruar si i rrezikshëm për shëndetin, është përdorur në produktet bujqe
Ashpërsohen dënimet, Kuvendi miraton ndryshime në kodin penal Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duhe
Këshilla për sigurinë e fëmijëve në det Nëse keni zgjedhur që të kaloni pushimet tuaja në bregdet, atëherë siguria në ujë është vendimtare për këdo që ka fëmijë
Sniperat blindojnë sheshin e Prishtinës: Ruajnë çdo cep për sigurinë e Clinton dhe Albright Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretare
Ska më:" Alo! Kemi një ofertë për ty" Të gjithëve na ka ndodhur të na telefonojnë për të na njoftuar se jemi fitues të një shorteu, apo përfitojmë ulje në paj
Mbreti Saudit: Irani po cënon sigurinë botërore Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz, ka thënë se sulmet ndaj burimeve të naftës muajin e kaluar janë kërcënim
"E sigurte!", kompania amerikane çertifikon kujdesin e AlbChrome për minatorët në Bulqizë Siguria dhe shëndeti në vendin e punës janë faktorë shumë të rëndësishëm, por që fatkeqësisht shpeshherë, nga disa kompa
Shkarkohet Keri i Aviacionit Civil pas super grabitjes në Rinas Kreu i Avicionit Civil Krislen Keri është shkarkuar nga detyra pas grabitjes së bujshme të disa ditëve më parë në Rinas.
Balluku "me shpatë" ndaj kinezëve: Rrezikuat jetën e shqiptarëve, tani boll më Ministria e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka qenë mjaft e ashpër ndaj kompanise koncensionare kineze që administron a
Edhe Lleshaj i "bie nga Kina": Kush e ka fajin për grabitjen Grabitja e 10 milion eurove në aeroportin e Rinasit ka tronditur opinionin publikë dhe sigurinë e vendit. Aeroporti
Basha për grabitjen në Rinas: Është emergjencë kombëtare Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka hedhur akuza mbi policinë e shteti
Zuckenberg ndihet i kërcënuar, shifra marramëndëse për sigurinë e tij Kohët e fundit kërcenimet për Mark Zuckenberg janë shtuar dhe Facebook duket i shqetësuar, shkruan Albeu.com Disa pr
Rritet siguria, Britania dhuron mjete për transportin e të burgosurëve (FOTO LAJM) Britania e Madhe i ka dhuruar Ministrisë së Drejtësisë, makina për transportin e të burgosurve. Ministrja e Drejtësis
Ky është reagimi i Policisë së Shtetit referuar dhunës në stadiume Skena e krijuar ditën e djeshme në ndeshjen Kamza- Laçi ishte vërtetë e turpshme dhe e vështirë për tu kapërdirë nga opi
Frikë për sigurinë? 10 badigardë rrethojnë Bashën (FOTO LAJM) Kryedemokrati Lulzim Basha është nisur në drejtim të Kryemistrisë sëbashku me liderin historik të PD-së, Sali Berisha.
Rama tregon çfarë bisedoi me Shtëpinë e Bardhë Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar këtë të enjte një bisedë telefonike me Shtëpinë e Bardhë. Këtë Rama e ka treguar m
Këta janë dy shqiptarët që thyen sigurinë e burgut më të madh në Greqi (FOTO LAJM) Mengjesin e sotëm dy shqiptarë janë arratisur në një mënyrë spektakolare nga burgu i Koridalo në Athinë. Dy shqiptar
Plaçkitjet në Kosovë, mbledhje e posaçme në Policinë e Kosovës Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, referuar shqetësimit lidhur me rastet e grabitjeve të ndodh