999 rezultate për

sigurimit

Hiqet nga puna pjesëtari i sigurimit të Kuvendit, që se respektoi urdhrin e Xhaferit Pjesëtari i sigurimit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë i cili dje nuk iu përgjigj kërkesës së kryetarit të Kuvend
OKB vendos sanksione të reja kundër Koresë Veriore për tesitimet raketore Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka imponuar sanksione të reja kundër individëve dhe entiteteve të Koresë Ver
Zbulohen "spiunët" në listat e kandidatëve për deputetë Autoriteti per Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit ka zbuluar një numër jo të vogël ish-bashkëpunëtorës
"Çmenden" të rinjtë e Gjilanit, inskenojnë aksidente për zhvatjen e kompanive të sigurimit Policia e Kosovës, me urdhër të Prokurorisë Themelore në Gjilan, ka arrestuar shtatë të rinj me inicialet D.D., A.D., E.
Videoja që dëshmon masat ekstreme në të cilat ruhet Vladimir Putin (VIDEO) Presidenti rus, Vladimir Putin është një nga njerëzit “më të mbrojtur në botë”. Për jetën e shefit të Kremlinit, në
Korea e Veriut merr goditje tjetër, Britania e Madhe bashkohet me SHBA-të Britania e Madhe i është bashkuar nismës së Presidentin amerikan, Donald Trump, për të ndalur kërcëmin e programeve bërt
Tensione në Këshillin e Sigurimit të OKB-së: Më shiko në sy kur të flas! (VIDEO) Tensione të mëdha ka pasur gjatë debatit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, rreth përkrahjes që Rusia po e shfaq haptaz
Rusia i vendos veton rezolutës së OKB-së për Sirinë Projektrezoluta e prezantuar nga Franca, Britania e Madhe dhe SHBA-të në Këshillin e Sigurimit të OKB-së që kërkon bashk
Këshilli i Sigurimit të OKB-së fillon mbledhjen urgjente për sulmin SHBA-ve në Siri (VIDEO) Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka filluar mbledhjen urgjente, për të disktuar rreth gjendjes në Siri pas sulmeve ajrore t
Rusia kundërshton rezolutën e OKB-së për sulmin e dyshuar kimik në Siri Ministrija e Jashtme e Rusisë ka kundërshton draft-rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, që dënon sulmin e dyshu
Shpërthimet në Shën Petersburg, Putin mbledh urgjentisht Këshillin e Sigurimit (VIDEO) Dy shpërthimë kanë ndodhur sot në dy stacione metroje në Shën Petersburg. Sipas medieve ndërkombëtare mësohet se shpërth
Mal i Zi ka prova për përfshirjen e rusëve në planet terroriste Në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve për përgatitjen e sulmeve terroriste në Malin e Zi, po dalin në pah shumë fakte q
OKB: Shkatërrimi i trashëgimisë kulturore në zonat e konfliktit, krim lufte Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara unanimisht e ka miratuar një rezolutë, me të cilën dënohet shkatërrimi i lok
Del dokumenti i sigurimit: A ka qenë Visar Zhiti spiun i të burgosurve? (FOTO LAJM) Prej disa ditësh gëlon në media një debat në distancë mes Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe të ngarkuarit me
Harroi rripin e sigurimit gjatë emisionit, ja çfarë thotë Alketa Vejsiu! (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qenë e ftuar këtë fundjavë në emisionin "Xing me Ermalin". Pjesë e xhirimeve të
REKORD/ Nuk do ta besoni sa gjoba ka vënë policia brenda një ore Policia rrugore ka vendosur 488 gjoba në total në 12 qarqet e vendit, brenda një ore në kudër të aksionit “Blici Rrugor”
Në Këshillin e Sigurimit të OKB-së flitet për Ramush Haradinajn dhe demarkacionin Përkushtimi i Serbisë dhe Kosovës për përparimin e dialogut është i dobët dhe humbja e momentumit rrit rrezikun që në pr
Zbardhet skema e re për makinat, si të paguani më pak siguracion Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare i ka dërguar qeverisë ndryshimet në ligjin për sigurimin e detyrueshëm, ku përfshin
Valë dorëheqjesh në qeveri, drejtori i Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar heq dorë nga detyra Vetëm pas pak orësh pasi dha dorëheqjen kreu i Pastrimit të Parave, Alket Hyseni një tjetër drejtor nga një sektor i rën
Hapen për publikun dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit, ja dokumentet që nuk janë më “sekret” Këshilli i Ministrave ka vendosur që dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit që përfshin periudhën nga data 29 nëntor 1944 der