999 rezultate për

sigurimit

Rama dorëzohet nga përmbytjet, kërkon nga qytetarët që t'i sigurojnë shtëpitë Përmbytjet e fundit në vend sollën edhe një herë në vëmendje atë që qeveria e ka lakuar disa herë por që ende nuk ka mar
Koçi: Kompanitë e sigurimit do të përgjigjen brenda 3 ditësh për aksidentet Kreu i Autoriteti të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi i ftuar në “Ekopolitikë” në Ora News thotë se kompanitë do të pë
Kompania e sigurimit nuk ju paguan dëmshpërblimin? Kjo është zgjidhja për të marrë paratë 100% Të humbësh jetën apo të pësosh dëmë fizike dhe psikologjike nga një aksident automobilistik në Shqipëri është njëra anë
Sot diskutohet për Kosovën në OKB Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16
Roja e sigurimit nuk njeh Nadalin, i kërkon fletëhyrje për t'u stërvitur (VIDEO) Tenisti spanjoll, Rafael Nadal ishte gjetur në një pozitë të palakueshme gjatë stërvitjeve të tij në Francë Televizio
Aksident i frikshëm, Agueron e shpëton rripi i sigurimit (FOTO LAJM) Sulmuesi i Manchester City-t, Sergio Aguero mund të mos ishte gjallë sot nëse s'do të kishte vendosur rripin e sigurimit
Kompanitë e sigurimeve ju sorollasin? Këtu mund të ankoheni Nëse keni bërë aksident dhe shoqëritë e sigurimit ju sorollatin për t’ju paguar dëmin që ju takon në bazë të ligjit, ash
Rrahje masive në Moskë, emigrantët përleshen me pjesëtarët e sigurimit të qendrës tregtare (VIDEO) Policia ruse ka arrestuar 250 emigrantë, të cilët janë përfshirë në një rrahje masive pranë një qendre tregtare në Moskë
Numri alarmant i fëmijëve të vdekur, apeli: Prindër, shpëtoni jetën e fëmijëve Rezulatet e plan-operacionit “TISPOL – SHTATOR 2017” ajnë bërë të ditura sot nga Drejtoria e Policisë Rrugore , që u zhv
SHBA-të, ultimatum Koresë Veriore: Ndalo menjëherë! Këshilli i Sigurimit në Kombet e Bashkuara ka dënuar rëndë lëshimin e raketës së fundit nga ana e Koresë së Veriut, duke
Dëmshpërblimi për aksidentet: Merr këto 14 milion lekë e ik grric b*thën! Në Shqipëri çdo ditë ndodhin aksidente të cilat i marrin jetën shoferëve, udhëtarëve e kalimtareve të pafajshëm. Në
Pheniani për sanksionet e OKB-së: Reagimi ynë do të jetë i fortë! Koreja Veriore është revoltuar pas paketës së sanksioneve të reja ekonomike nga Këshilli i Sigurimit në OBK. Pheniani
Tatimet dhe AMF inspektime të përbashkëta tek sigurimet dhe të tjerat Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare dhe Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve do të ushtrojnë kontrolle të përbashkëta pra
Pasi të shikoni këtë video nuk do e hiqni asnjëherë rripin e sigurimit (VIDEO) Pamjet më sipër tregojnë një test i cili demonstron se si duken njerëzit kur përfshihen në aksidente. Nëse shoferi
Ulen me 20% siguracionet e makinave Kompanitë e sigurimit kanë ulur sot me të paktën 20% primet për sigurimin e detyrueshëm motorik (TPL-Sigurimi i Detyrues
Nis debati për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të bashkuara ka filluar debati ku po flitet për raportin e fundit nga Sekretari i Pë
Historia e trishtë e femrës fatale që marrosi burrat e Tiranës dhe u var me litar Ganimet Cuku, është një ndër femrat fatale të viteve të diktaturës, ’50-’60. Ajo është e njohur jo vetëm për sharmin
50 spiunët më të famshëm shqiptarë Spiunet shqiptare qe kane punuar per Sigurimin, por edhe ata qe kane punuar per CIA-n dhe KGB-ne. Agjente shqiptare
SHBA propozon sanksione të reja kundër Koresë Veriore në OKB Një diplomat i lartë i Kombeve të Bashkuara thotë se Shtetet e Bashkuara e kanë paraqitur një propozim-rezolutë në Këshi
Demokrati hedh dyshime të rënda: Kandidatët të verifikohen në lidhje me ish-Sigurimin Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi i kërkon dy nënkryetarëve të partisë, Edmond Spahos dhe Edi Palokës që të