999 rezultate për

sigurimit

Daçiçi është gëzuar që SHBA kërkon heqjen e taksës Serbia po e konsideron fitore të madhe mbledhjen e fundit të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku u diskutua për Kosovën
Sula për VOA-n: Lidhjet e Sheshit me sigurimin janë të faktuara Në Tiranë, drejtuesja e Autoritetit për Informim mbi Dokumentat e ish Sigurimit të Shtetit, Genta Mara Sula, tha sot për
PD nxjerr me emra ish-spiunët e komunizmit që u rikthyhen në SHISH Partia Demokratike ka denoncuar sot një skandal emërimesh në Shërbimin Informativ Shtetëror, rikthimin e 9 ish-oficerëve
Rusia, kundër emrit të ri të Maqedonisë Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit të vendit është imponuar nga jashtë dhe nuk pasqyron vullneti
DSIK i përgjigjet kërkesës së Metës për ngritjen e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci, ku kërkonte ngritjen e një Komi
Kosova do të jetë me ushtri të vërtetë pas 10 vitesh Në Këshillin e Sigurimit të OKB, vendet europiane deklaruan se Kosova ka të drejtë të transformojë forcën ushtarake në u
"Tek për tek" me portën, por gjuajtja e Fellainit fluturon në kokën e sigurimit (VIDEO) Manchester Unitedi ka marrë një humbje dramatike kundër Liverpool me rezultat 3-1. Në këtë ndeshje protagonist ishte
Mblidhet Këshilli i Sigurimit, ky është momenti që solli Rusinë dhe Ukrainën në prag të luftës Rusia dhe Ukraina ishin pranë luftës ditën e djeshme ku tre anije ukrainase u pushtuan nga forcat speciale ruse në detin
Eurosig pushton tregun e sigurimeve në Maqedoni Si një kompani e cila tashmë 15 vjet është e pranishme në tregun e sigurimeve në Maqedoni, ndërsa nga viti 2016 edhe si
Sot, Serbia ankohet për Kosovën në OKB Raporti i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonion Guterres mbi punën e UNMIK-ut, do të diskutohet sot në Këshillin
Pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit? Pse Presidenca nuk dekretoi Sandër Lleshin Mbrëmjen e djeshme presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë emrin e ri për ministër të Brendshëm, Sandër Lles
"Skandal në Ministrinë e Brendshme, 534 drejtues të policisë pjesë e ish-Sigurimit" Partia Demokratike ka deklaruar sot se 534 drejtues te policise jane tashme te verifikuar si persona qe kane qene te lid
Në urën e "kërcimeve ekstreme", turistit i bie rripi i sigurimit (VIDEO) Në parkun Wansheng Ordovician, pranë qytetit të Chongqing në Kinë, vizitorët përballen me frikën teksa kalojnë në një la
Shkërmoqen automjetet, rripi i sigurimit shpëton paq katër persona Katër persona kanë shpëtuar për mrekulli pas një aksidenti me tre automjete pranë një shkolle të mesme në Arizona. Në
Përfituan 1 milion dollarë nga TVSH, vihen në pranga dy pronarët Drejtoria e Hetimit Tatimor ka zbuluar një skemë mashtrimi të mirë strukturuar me një dëm të shkaktuar që kap shifrën e
Kina sërish e dëshmon se është armike e Kosovës Me iniciativë të Kinës, Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sërish do të diskutojë për Republikën e Kosovës në
SKEMA/ Si të përfitoni pension të plotë pleqërie edhe kur nuk i keni vitet e punës Mungesa e disa viteve punë në sigurimet shoqërore, bën që të mos përfitoni pension të plotë pleqërie Instituti i Sigu
Deklarata e Kofi Annan mbi intervenimin e NATO-s që e çliroi Kosovën Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, u nda sot nga jeta në moshën 80 vjeçare. Fituesi i Nob
Mashtrimi me sigurimet, AMF jep zgjidhjen se ku mund t'a verifikoni Rritja e numrit të emigrantëve që vijnë gjatë verës në Shqipëri ka shtuar edhe rastet e mashtrimeve me policat e sigurim
"Lidhe rripin Kiki", mesazhi origjinal i Veliajt për drejtuesit e automjeteve Bëhet viral mesazhi i Bashkisë së Tiranes, që fton qytetarët të tregohen të kujdesshëm duke lidhur rripin e sigurimit, t