999 rezultate për

sigurimeve

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit ndërmjet Shoqatës së Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqatës Austriake të Sigurimeve Gjatë një takimi online, diktuar nga kushtet e pandemisë, Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqata Austriake e Sig
Preu vetë dorën që të merrte paratë e sigurimeve, bjondia bukuroshe dënohet me burg Historia e Julija Adlesic mund t'i ketë shkuar shumëkujt në mend por ajo e pësoi. Ajo pretendon se ishte një aksident
Përfshihet nga zjarri godina e Sigurimeve Shoqërore në Fier Godina e Sigurimeve Shoqërore në Fier është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Burime nga policia thonë se zjarri k
Punonjësit e Sigurimeve Shoqërore në Tiranë përfundojnë në polici Policia ka shoqëruar disa punonjës së Sigurimeve Shoqërore në komisariatin e Tiranës. Referuar burimeve policore, kët
Një histori banale korrupsioni me ligjin e sigurimeve, si u zhbë skema "bonus malus" Nga Emirjon Senja 4-5 vite punë e specialistëve më të mirë vendas për të bërë një gjë të hajrit për qytetarët në
Milionat e siguruesve shkalafisin "bonus malus-in", si e bastarduan ligjin e sigurimeve Ministria e Financave dhe Ekonomisë duket se i ka dhënë fund në mënyrën më të keqe telenovelës së miratimit të një ligji
Shqiptarët ndërgjegjësohen: Rriten sigurimet e pronës Një ndër mundësitë që ofron tregu i sigurimeve është edhe mbrojtja nga ngjarjet e vështira natyrore, të cilat mund të sj
Vijon rritja e pagesave të dëmeve në tregun e sigurimeve (FOTO LAJM) Rreth 1.5 miliardë lekë dëme u paguan nga tregu i sigurimeve për 3-mujorin e parë të vitit 2019, duke shënuar një rritje
Falimenton kompania e sigurimeve "INSIG" në Kosovë Kompania e sigurimeve INSIG në Kosovë ka falimentuar. Bordi i Bankës Qendrore të Kosovës ka marrë vendimin që kjo komp
Jo vetëm i detyrueshëm, tregu po orientohet drejt sigurimeve vullnetare Tregu shqiptar i sigurimeve vijon të jetë i orientuer kryesisht tek ai i sigurimit të detyrueshëm, ku TPL-ja ose siç quh
Rekord, kompanitë e sigurimeve paguan 26% më shumë dëme në 2018 Kompanitë e sigurimeve janë treguar më të përgjegjshme ndaj klientëve të tyre sa i përket pagesës së dëmeve, nisur edhe
Nuk është ushtar i FSK-së por amerikan, zbulohet stema e vjedhur (FOTO LAJM) Stema e Ushtrisë së Kosovës si duket është vjedhur nga një kompani e sigurimeve në SHBA. Kompania e Sigurimeve në SHB
S'ka sigurime shëndetësore deri në fund të 2019 Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se sigurimet shëndetësore në vend do të bëhen në fund të vitit 2019, i c
Eurosig pushton tregun e sigurimeve në Maqedoni Si një kompani e cila tashmë 15 vjet është e pranishme në tregun e sigurimeve në Maqedoni, ndërsa nga viti 2016 edhe si
Kjo është rroga e majme që merr vëllai i Thaçit Në mars të vitit 2012 Gani Thaçi ishte emëruar Drejtor në Byronë Kosovare të Sigurimeve, pasi që ishte përzgjedhur përme
Policia zbardh detaje nga rrahja që vëllai i Thaçit i bëri dy personave në BKS Vëllai i presidentit Hashim Thaçi, Gani Thaçi, dyshohet se ka rrahur dy persona brenda zyrës së Byrosë Kosovare të Sigur
Këta janë dy personat që rrahu vëllai cub i Hashim Thaçit Dy viktimat e Gani Thaçit, vëllait të Presidentit Hashim Thaci, janë drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Blerim Pu
Vëllai i Thaçit rreh dy persona në Byronë e Sigurimeve Vëllai i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, Gani Thaçi, sot ka sulmuar fizikisht dy persona të Byrosë Kosovare të Sgu
109 mijë makina ilegale në Kosovë Qytetarët e Kosovës kanë mbi 109 mijë automjete të paregjistruara dhe kjo është shifër shumë e lartë në vend. Sami Ma
Tregu i sigurimeve pasqyron tendenca rritjeje nga viti në vit Tregu i sigurimeve pasqyron tendenca të qëndrueshme rritjeje nga viti në vit, jo vetëm me rritjen e volumit të primeve t