999 rezultate për

siguri

Manastirliu: Shqipëria në dritaren e parë të sigurimit të dozave të vaksinës Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë një postim në rrjetin social Twitter ku ka deklaruar se Shqipëria ës
I akuzuar për vjedhje dhe theu arrestin shtëpiak, kapet 30 vjeçari Policia e Korçës ka arrestuar një 30-vjeçar me precedent të mëparshëm penal në fushën e vjedhjes me armë dhe armëmbajtje
Sa e sigurt është vaksina e Pfizer? Lidhur me sigurinë dhe pyetjet e shumta për vaksinën Pfizer, ka folur edhe ekspertja e ISHP, Eugena Tomini. Në një in
SHBA-ja në alarm: I riu shëtitet rrugëve me automatik në dorë (VIDEO) Një i ri është parë duke ecur fare i qetë rrugëve të Bronxit, pavarësisht se në dorë mbante një pushkë automatike në mes
Nga Tirana, në Fier e Korçë: Betejat e Superiores nuk mbarojnë Vllaznia dhe Teuta triumfuan ditën e djeshme dhe tashmë presioni është te skuadrat e tjera, që zbresin sot në fushë të l
Muller nuk e mban veten pas humbjes, kapet me gazaterin E gjitha ndodh në Kupën e Gjermanisë, në ndeshjen midis nikoqirëve, Holstein Kiel, dhe Bayern Munich. Bavarezët me vl
8 milion lekë rryshfet, Tirja përlotet në sallën e gjyqit Gjykata e Tiranës ka caktuar sot masën e sigurisë “Arrest me Burg” për Tire Alldervishin, sanitaren e spitalit “Shefqet
I përshirë në skemën e korrupsionit të gjyqtares Margjeka, ndryshon masa për biznesmenin Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka ndryshuar masën e sigurisë për Klaudjo
Eto'o flet me siguri: Ky do të jetë pasuesi i Messit te Barcelona E ardhmja e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi është në dyshime me argjentinasin që i skadon kontrata në fund të sezo
Përplasi me trajler efektiven e sigurisë në Portin e Durrësit, arrestohet shoferi Policia ka vënë në pranga shoferin e mjetit tip “Trajler” që përplasi për vdekje efektivin e sigurisë portuale në Durrës
Autoriteti Portual i Durrësit reagon për vdekjen e Artineda Haskasës: Dritë të pastë shpirti! Artineda Haskasa, 25 vjeçe, ishte punonjëse e sigurisë në Portin e Durrësit. Ajo u tërhoq zvarrë për 25 metra nga një tr
E rëndë në portin e Durrësit, trajleri përplas për vdekje efektiven e sigurisë Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në portin e Durrësit. Një kamion ka përplasur për vdekje një 25-vjeçare
E pazakontë: Shkon në stërvitje me fanellën e rivalëve të përjetshëm, rojet e sigurisë i mbyllin derën me forcë Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Belgjikë. Lojtari i klubit të Antwerp ka zgjuar zemërimin e drejtuesëve të sku
Kosova siguron 500 mijë vaksina anti-Covid nga Pfizer Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se janë siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer.
Të gjitha pikëpyetjet mbi vaksinën anticovid: Siguria, efikasiteti dhe efektet anësore Si janë të përbëra vaksinat antiCovid? Ato kanë përbërje të ndryshme. Vaksinat Pfizer-BioNTech dhe Moderna janë vaksi
Basha e quan dështim sigurimin e vaksinave: Shumë vonë dhe në sasi të vogël Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se kishte arritur marrëveshje me kompaninë Phizer, kreu i opozitës, Lulzim Bash
Nga siguria tek efektet anësore, 9 gjëra që duhet të dini për vaksinat Si janë të përbëra vaksinat antiCovid? Ato kanë përbërje të ndryshme. Vaksinat Pfizer-BioNTech dhe Moderna janë vaksina
Biden akuzon agjencitë e sigurisë në SHBA: Nuk më japin informacion Agjencitë për sigurinë e SHBA kanë pësuar "dëme të mëdha" nga administrata Trump, ka deklaruar Presidenti i zgjedhur ame
6 veshje që do t'ju nderojnë gjithë dimrin (FOTO LAJM) Eshtë e sigurt që ky dhjetor nuk do të jetë si të tjerët që kemi kaluar më parë. Gjithsesi, për ta bërë më interesante m
Apple ju dërgon hakerëve modele të iPhone 12 Programi u lançua për herë të parë në Korrik për të ndihmuar në përmirësimin e sigurisë për të gjithë përdoruesit e iOS.