999 rezultate për

sicili

"Mafioze" siciliane, kjo është Carmela që urdhëroi vrasjen e shqiptarit (FOTO LAJM) Motivi pasional e ekzekutim makabër me ndihmë të klanit mafioz besnik të bosit të Cosa Nostras Toto Riina, janë disa nga
Fillimet e mafias, si limonat sollën lindjen e Cosa Nostra-s në Siçili Nga Ola Olsson Mafia siçiliane është ndoshta sot organizata më e famshme kriminale në botë. Ajo njihet se ekziston të
Zamparini i jep fund, Palermo kalon në duart e anglezëve Mbas 16 vitesh në krye të Palermos, presidenti “ikonë” i klubit sicilian, Mauricio Zamparini ka hequr dorë nga karrigia
Skenar siçilian, si u ekzekutua i tmerrshmi i Vlorës me 50 plumba në Durrës Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me atentatin mafioz të ndodhur në Durrës, ku u vranë Edison Harizaj, miku i Emilja
Itali, nën sekuestrim media "mike e mafias" Antimafia italiane ka kërkuar vënien nën sekuestrim të pasurive të një prej sipërmarrësve më të rëndësishëm të mediave n
Nga Nili i Faraonëve, tek zbarkimi i Aleatëve në Siçili: Kur moti ka ndryshuar historinë Udhëheqësit e mëdhenj, betejat epike, epidemitë vdekjeprurëse dhe tërmetet shkatërruese, kanë ndikuar padyshim në fatin
Paqe në Siçili, Bari e mbyll ndeshjen me 9 lojtarë ndaj Palermos Përfundoi pa fitues përballja direkte për ngjitjen në Serinë A, mes Palermos dhe Barit, që u mbyll me rezultatin e përgj
Palermo emëron trajnerin e ri, De Biasi vazhdon të mbetet i papunë Skuadra e Palermos ka shkarkuar trajnerin aktual Bruno Tedino dhe ka emëruar Roberto Stellones për javët e mbetura të kë
Studimi i frikshëm: Deti po "përpin" malin Etna në Siçili Shkencëtarët kanë vërtetuar se i gjithë mali i Etnës, që ndodhet në lindje të ishullit të Siçilisë në Itali, por zhvendo
"Kolumbia e Europës", mafia siçiliane furnizohet me drogë nga Shqipëria Prestigjozja spanjolle “El Confidencial” i ka kushtuar një artikull rrjeteve kriminale të drogës në Itali, por që sipas
Skandali i ambulancës së vdekjes, shoferi vriste pacientët për një agjenci funeralesh Policia siciliane ka arrestua r një shofer ambulance, pasi dyshohet për vrasjen e të paktën 3 pacientëve, me qëllim për
Drejtohej nga një grua, shkatërrohet banda e drogës Shqipëri-Siçili Policia italiane ka arritur godasë dhe shkatërrojë bandat e trafikut të drogës mes Shqipërisë, Puglias e Messinës. M
E pabesueshme, mafia siçiliane ka ngritur bazë në Shqipëri Organizata më e fuqishme kriminale italiane “Cosa Nostra” ka ngritur bazat e saja në Shqipëri. Lajmi i bujshëm bëhet
Ish-polici hedh akuza: I ndaluari në Siçili për drogë është kushëriri i Saimir Tahirit Emri i Moisi Habilajt nuk është i panjohur. Ai është i akuzuari kryesor në lidhje me organizatën e drogës të kapur s
Hakmarrja siçiliane, si u ekzekutua në derën e shtëpisë babai i vrasësit tjetër të Aleksandër Bardhit Vrasja e Vangjel Çikos mbrëmë në derën e shtëpisë është e treta e sagës së vrasjeve që ka filluar fiks një vit më parë n
Si mafia siçiliane, mafia shqiptare zbaton kodin e heshtjes Vetëm një javë më parë në brigjet e Italisë u kapën dy shqiptarë me 2.5 ton kanabis në gomonen e tyre. Burime nga me
Nga Brindizi në Siçili me një valixhe me drogë, arrestohet shqiptari Policia ka vënë në pranga një shqiptar vetëm 25 vjeç pasi akuzohet për transportim droge. Mësohet se shqiptari po tr
Caponata, pjata tipike e kuzhinës siçiliane Caponata është një pjatë tipike e kuzhinës siciliane. Ky është një variant, sepse ekzistojnë 37 receta vetëm në ishullin
Detaje, si “bossi” i drogës shqiptare furnizonte familjet siciliane Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me biznesmenin shqiptar që furnizonte rregullisht me drogë dy familje në Sicili të
Furnizonte me kanabis 2 familje në Siçili, zbulohet lidhja e “bossit” shqiptar me Elton Çiçën Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg pa afat Andrea (Renato) Çaushi i akuzuar për trafikim ndërkombëtar të narkotikëve