999 rezultate për

siberi

Të çmendur apo të guximshëm? Sportistët garojnë mbi liqenin e ngrirë (VIDEO) Prej tre ditësh po zhvillohen garat mbi liqenin e ngrirë të Baikal në Siberi. Me qindra sportistë nga e gjithë bota k
Kapet pas 23 vitesh në arrati kuksiani i shumëkërkuar Ka marrë fund arratia 23-vjeçare e një vrasësi shqiptar që fshihej në Angli. Top Channel ka mësuar se skuadra e eks
"Instagram" pushtohet me foto nga Maldivet siberiane, ajo që fshihet pas është alarmante (FOTO LAJM) Ujëra të kristalta dhe të qarta, sfond i bardhë dhe një pamje që të lë pa frymë. Ky është liqeni i Novosibirskit, një pr
Të vetëm në mes të Siberisë, si u zbulua pas 40 vitesh familja e çuditshme ruse (FOTO LAJM) Tajga siberiane është një nga vendet më të izoluara në botë. Një nga terrenet më të vështira për t’u përshkuar dhe ku ës
Qielli zbardhet papritur: Një objekt i çuditshëm bie nga qielli në Siberi (VIDEO) Pamjet e kapura nga kamera e një makine ka çuditur jo pak banorë të Rurisë veriore gjatë ditëve të fundit. Ndërkohë
Ky objekt kushton 500 mijë dollarë, mësoni arsyen Një ankand ”kozmik”, që do të zgjasë prej datës 6-14 shkurt, në festën e Shën Valentinit, do të jetë i hapur për shitjen
Moti "siberian" sjell stuhi dëbore në Bulqizë Në Bulqizë kanë rinisur reshjet e dëborës të shoqëruara me erë të fortë dhe temperatura të ulëta. Deri në -5 gradë Ce
Kur do të shpëtojmë nga moti siberian Prej disa ditësh vendi është i mbërthyer nga temperatura ekstreme e shoqëruar me reshje dëborë dhe probleme me qarkullim
Siberi, çfarë pritet të ndodhë sot me temperaturat Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të ketë në të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës së sotme.
Si në Siberi, në këtë qytet temperatura do të shkojë -20 gradë (FOTO LAJM) Janari ka sjellë një mot shumë të fothtë në Shqipëri. Në pothuajse 90% të vendit ka patur reshje të dëndura dëbore,
Të vetëm në mes të Siberisë, si u zbulua pas 40 vitesh familja e çuditshme ruse (FOTO LAJM) Tajga siberiane është një nga vendet më të izoluara në botë. Një nga terrenet më të vështira për t’u përshkuar dhe ku ës
Rikthehet i ftohti siberian, rënie e menjëhershme e temperaturave Këtë të enjte do të mbetemi në ndikimin e motit të qëndrueshëm, me kthjellime dhe vranësira të lehta, prezente në të gji
I ftohti siberian zbret në Shqipëri, temperaturat shkojnë në minus Meteorologët kanë dhënë alarmin për rikthimin e të ftohti siberian në rajonin e Ballkanit por edhe mbi vendin tonë. S
Vjen i ftohti siberian, temperaturat shkojnë në minus Qarkullimi i masave ajrore të ftohta dhe të thata me origjinë verilindore do të ndikojë në mot kryesisht të kthjellët, p
297 mijë trupa ruse “zbarkojnë” në Siberi Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Valeriy Gerasimov, njoftoi se 297,000 ushtarë do të marrin pjesë në stërvitje
Ndërtohet hekurudha që kalon në 8 zona kohore Dërgesat provë të mallrave japoneze në Rusi duke përdorur një lidhje detare dhe linja më e gjatë hekurudhore në botë, he
Dëshmitari i mbijetuar i kampit të Tepelenës: Enveri do na çonte në Siberi Piktori e shkrimtari Lek Previzi, i vetmi që është gjallë nga moshatarët e tij që përjetuan kampin e tmerrshëm të Tepele
Moti si në Siberi, era përmbys kamionin në Lezhë (FOTO LAJM) Veriu i vendit është përfshirë nga moti i keq me reshje bore, shiu dhe erëra të fuqishme. Për shkak të këtyre kushte
Siberi apo Shqipëri? Veriu pushtohet nga dëbora dhe erërat e forta (FOTO LAJM) Veriu i Shqipërisë sot është pushtuar nga dëbora dhe temperaturat nënë zero. Reshjet e dëborës po bien edhe në zonat
I ftohti siberian, shihni si ngrin uji i nxehtë në ajër (VIDEO) Edhe Franca si shumë vende europiane po përjeton të ftohtin e kstrem që vvjen nga Siberia, me temperatura nën zero dhe r