999 rezultate për

shumice

BDI dhe Koalicioni "MUNDEMI" krijojnë shumicën parlamentare TV21 Maqedoni mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korri
Çfarë rezervon moti për nesër: Reshje të dobëta në shumicën e vendit Nesër (e enjte, dt.16) priten reshje të dobëta ose lokale të dobëta, në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Temperatu
"Taksisti" vë në pranga 49 vjeçarin, në makinë iu gjet kanabis me shumicë Nje 49-vjecar nga Tirana ka përfunduar në pranga, pas finalizimit të operacionit në fushën e narkotikëve, i koduar “Taks
15 multimiliarderët, zotërojnë shumicën e pasurive botërore (FOTO LAJM) Për njerëzit më të pasur në botë kjo javë ka qenë shumë e mirë. Bloomberg raporton se të ardhurat e tyre janë arritur kë
Neritan Ceka iu bashkohet protestuesve: Kjo quhet diktaturë, po goditet qytetërimi! Studiuesi dhe arkeologu i njohur Neritan Ceka i është bashkuar aktivitëstëve dhe qytetarëve që të cilët janë revoltuar n
Kërkesat për azil të shqiptarëve u dyndën vendeve të Europës, shumicës do t'i refuzohet Ndonëse numri i shqiptarëve që kërkojnë azil është më i larti nga gjithë shtetet e tjera të Europës, aplikimet e tyre në
Si të jeni me stil në një ditë me shi (FOTO LAJM) A është e mundur të dukemi sharmantë në një ditë tipike holandeze me mot të vrenjtur dhe reshje shiu? Fatmirësisht ne si
Në Kosovë mungojnë maskat mbrojtëse ndaj koronavirusit Një shqetësim u është shtuar sot qytetarëve që kërkonin masa mbrojtëse. Nëpër shumicën e barnatoreve të kryeqytetit n
Xhaferi apel deputetëve: Ku jeni tani? Kryeparlamentari Talat Xhaferi, në seancë plenare, u bëri thirrje “facebook maker”-ave, siç u shpreh ai, si dhe sekretar
Mancini nuk ka dyshime, ka vendosur me cilët lojtarë do të shkojë në EURO 2020 Trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mancini nuk ka shumë dyshime për listën e futbollistë që do të ketë në EURO 2020
Nëse dështon Kurti, s'ka zgjedhje, mandatari i dytë mund t'i jepet kujtdo që krijon shumicë të re Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka diskrecion të plotë që mandatarin për formimin e Qeverisë së Kosovës, në rast se d
Isa Mustafa: Duam Presidentin, shumicën në qeveria ia lëmë LVV Që nga e shtuna ende nuk janë takuar krerët e LVV-së e LDK-së për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës. LD
15 multimiliarderët, zotërojnë shumicën e pasurive botërore (FOTO LAJM) Për njerëzit më të pasur në botë kjo javë ka qenë shumë e mirë. Bloomberg raporton se të ardhurat e tyre janë arritur kë
Si të jeni me stil në një ditë me shi (FOTO LAJM) A është e mundur të dukemi sharmantë në një ditë tipike holandeze me mot të vrenjtur dhe reshje shiu? Fatmirësisht ne si
Edi Rama: Nuk kam asnjë përgjegjësi për largimet e shqiptarëve "Çfarë përgjegjësie kam unë për ikjen, nëse nuk akuzohem se nuk kam barazuar standardin e jetesës së Shqipërisë me Gjerm
Kurti pas takimit: Rashiq ishte i zhgënjyer me procesin zgjedhor në komunat me shumicë serbe Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur pas takimit me përfaqësuesin e koalicionit “Sloboda”, Nenad Rashiq.
Pse meshkujt duhet të hanë kërpudha me shumicë Meshkujt që kërpudhat i duan vetëm sipër një pice, tani duhet të ndryshojnë mendim dhe t’i përdorin edhe në përditshmëri
Sa duhet të pritet për formimin e Qeverisë? Zgjedhjet e 6 tetorit kaluan me incidente më të pakta se zgjedhjet e kaluara dhe me numër më të madh të qytetarëve që do
Kurti kryeministër, si pritet të bëhet konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet që si rezultat të prodhojnë konstituimin e përbërjes së re të
Messi mori shumicën e votave, zbuloni kush u rendit pas argjentinasit Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë për vitin 2019 nga FIFA Për shkak të 50 golave, më shumë se 20 asisteve