999 rezultate për

shumica

Çfarë kanë mësuar evropianët nga një vit pandemie Nga rasti i parë i diagnostikuar një vit më parë në një spital në veri të Italisë te dyqanet, restorantet dhe stadiumet
5 leksionet të cilat shumica e njerëzve i mësojnë shumë vonë në jetë 1. Perceptimi është realitet Është e vërtetë. Mënyra se si e interpretoni dhe e kuptoni botën, ndikon direkt mbi bind
Pesë leksionet, të cilat shumica e njerëzve i mësojnë shumë vonë në jetë 1. Perceptimi është realitet Është e vërtetë. Mënyra se si e interpretoni dhe e kuptoni botën, ndikon direkt m
Shpërthimi i fuqishëm trondit Athinën, mbetet në errësirë shumica e qytetit (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në Athinë rreth orës 23.00 dhe pothuajse i gjithë kryeqyteti ka mbetur në errësir
Policia britanike jep alarmin për shtëpitë e barit: Shumica janë shqiptarë! Policia e Sheffield-it në Britaninë e Madhe ka shprehur shqetësimin në lidhje me përfshirjen e shqiptarëve në kultivimin
Berati 16 raste të reja vetëm sot, shumica prej tyre pensionistë Ditën e sotme, u konfirmuan 26 raste pozitive me COVID-19 në qytetin e Beratit. Rastet e konfirmuara sot pozitive nga
31 të infektuar me COVID në Berat në dy ditët e para të 2021, shumica pensionistë Viti 2021 shënoi sërish raste në rritje të të infektuarve me COVID-19 në qarkun e Beratit. 31 është numri i rasteve t
Fauci bën live vaksinën anti-Covid, jep mesazhin e rëndësishëm për amerikanët Anthony Fauci bëri publikisht injektimin e vaksinës anti-Covid ditën e sotme. Ai ka marrë vaksinën e Moderna, ndërsa
Pse shumica e njerëzve nuk i mbajnë mend ëndrrat e tyre? Mënyra në të cilën janë formuar ëndrrat tona ka mbetur një mister në qarqet shkencore. Sot ne e dimë që truri ynë ndë
10 gabimet për të cilat shumica e prindërve pendohen rëndë më vonë (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të kenë jetën më të mirë të mundshme. Shumë prej tyre punojnë në mënyrë që
A e gjeni dot këtë ekuacion? Shumica gabojnë Për t’i dhënë përgjigje në mënyrën e duhur, mbani parasysh se kush nga veprimet ka përparësi. Nëse nuk e keni gjetur,
Fjala e fortë e Rudina Hajdarit në Kuvend: Keni mashtruar shqiptarët prej 30 vitesh! (VIDEO) Deputetja Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalë të fortë në Kuvend. Sic mund t'a dëgjoni edhe në videon e bashkëngjitur
Sardenja, ishulli ku shumica e njerëzve jetojnë mbi 100 vjeç Ishulli i Sardenjës njihet si vendi ku njerëzit jetojnë më së gjatë në botë, duke i kaluar 100 vjet. Ishulli i dytë m
Frikë nga koronavirusi, vetëm një mjek mbetet në punë Gjatë kohës kur pandemia është në shkallën më të lartë të infektimeve në Jemen, spitali i vetëm funksional është ai i qy
10 gabimet për të cilat shumica e prindërve pendohen rëndë më vonë (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të kenë jetën më të mirë të mundshme. Shumë prej tyre punojnë në mënyrë që
168 vatra zjarri vetëm gjatë korrikut në vend, shumica kanë qenë të qëllimshme Drejtori i përgjithshëm i AKMC-së (Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile), Haki Çako, në një deklaratë për media rreth s
Qyteti me më së shumti miliarderë në botë Sipas Wealth-X, qyteti me më shumë miliarderët në botë mbetet Nju Jork. Këto janë të dhëna nga dokumenti : "Regjistri
10 gabimet për të cilat shumica e prindërve pendohen rëndë më vonë (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të kenë jetën më të mirë të mundshme. Shumë prej tyre punojnë në mënyrë që
Protestat për vrasjen e njeriut me ngjyrë të shkaktuar nga policia në SHBA, shndërrohen në të dhunshme (VIDEO) Personi i cili vdiq, ishte kapur nga policia në SHBA dhe njëri ndër ta i kishte vendosur këmbën në qafë gjë që i shkakto
10 Restorantet më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Kur zgjedhin se ku duhet të drekojmë, shumica prej nesh konsiderojnë vendndodhjen, markën, shumëllojshmërinë e ushqimit,