999 rezultate për

shtojme

Tre receta unike për gatimin e gjelit të detit Ndoshta, këtë vit keni nevojë që gjelin e detit ta servirni të gatuar ndryshe. Në këtë artikull do të keni mundësi të gj
Supë e kuqe për Krishtlindje Kjo recetë është ideale për këtë atmosferë festive, ndaj ne po j'ua sugjerojmë. Meqënëse është e thjeshtë dhe shumë
Tyson Fury: Do të “pushtojmë” Los Angelesin Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, Tyson Fury po vijon me përgatitjet intensive për duelin me Deontay Wilder. Trajn
Zaev: Marrëveshjen e Ohrit e shtojmë në ndryshimet kushtetuese Kuvendi Antifashist për Çlirimin Kombëtar të Maqedonisë (KAÇKM, apo ASNOM) nuk fshihet nga Preambula e Kushtetutës të Re
Almagro: Nuk përjashtojmë ndërhyrje ushtarake në Venezuelë Sekretari i përgjithshëm i Organizastës së Shteteve Amerikane, Luis Almagro ka deklaruar në Kolumbi se nuk përjashtohet
Mini tullumba Përbërësit 300 gr miell 500 ml ujë Pak kripë 250 gr margarin 5 vezë SHERBETI: 1 l ujë 1 limon
Biskota për 10 minuta Përbërësit 250 gr miell 140 gr sheqer pluhur 200 gr margarin 150 gr kokos 2 luge mjalte Hapat 1
Musakë me patate Përbërësit 400 gr domate te konzervuara ose salce domatesh 4-5 patate te medha vaj per fergim 2 luge margar
Gabimet që bëjnë femrat gjatë make-up “Do të me pëlqente të shihja njerëz që bëjnë një super skalim të ballit, të zbutur, natyral. Por ka raste kur njerëzit d
Drekë për 15 minuta Përbërësit 300 gr mish i bardhe pule 150 gr kërpudha 100 gr karrota 3 speca (te kuq,te gjelber,te verdhe)
Mattis: Nuk përjashtojmë veprim ushtarak kundër Sirisë Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, thotë se Shtetet e Bashkuara nuk përjashtojnë një veprim ushtarak kundër Sir
Ëmbëlsirë me kajsi Përbërësit 400 gr kajsi 1 vezë 100 gr sheqer 1 pako sheqer vanilije 170 gr gjalpë i shkrirë 120 ml qum
Musakë me patate Përbërësit 500 gr mish 1 qepë 3 thelpinj hudhre 1 karrotë 100 ml Salce domate kripë Biber i zi v
Tavë e shpejtë për drekë Përbërësit 500 gr mish pule 1 spec i gjelbert 1 spec i kuq 200 gr kërpudha 2 domate te grira ne rende
Supë me bizele e kungulleshka Përbërësit 25 gr margarin ½ lugë spec djegës 1 thelpinj hudhre 275 gr kungulleshka jeshile 100 gr borzilo
Lazanje me kungullesha Përbërësit 3-4 kungullesha mesatare 3-4 thelpinj hudhre 300 gr file pule vaj vegjetal kripë Biber i zi
Patate me kërpudha dhe presh Përbërësit 800 gr patate 400 gr kërpudha 1 presh 1 lugë borzilok 1 vezë 50 ml qumësht 100 gr djathë
Rizoto me pulë Përbërësit 300 gr mish gjoks pule 150 gr oriz 300 ml lëng perimesh 50 gr djathë parmesan 20 gr gjalpë
Erdogani kërcënon Greqinë: Ju pushtojmë, siç bënë gjyshërit tanë Turqia dhe Greqia janë në një moment tensioni mes tyre pas rikthimit të problemeve me ishujt e kontestuar si edhe ndarje
Tavë me karkaleca dhe bollgur Përbërësit 1 qepë 1 spec i kuq 4 thelpinj hudhre 50 gr karkaleca 400 gr bollgur kripë Biber i zi