999 rezultate për

shtetin

Fillon numërimi në shtetin e madh, probleme për Trump Joe Biden është në avantazh kundrejt Donald Trumpit sa i përket votave elektorale duke marrë 207 të tilla deri më tani,
Italia sërish nën pushtetin e COVID-19? 17 mijë raste në 24 orë Italia ka konfirmuar 17,012 raste të reja ditore me koronavirus, pasi të dielën vendi regjistroi plot 21,273 të infektua
Pandemia mbyll shkollat, por rihap pub-et, çudia në shtetin afrikan Autoritetet në shtetin afrikan të Kenias vendosën të rihapin pas 6 muajsh lokalet e natës dhe pub-et, të cilat ishin mby
Rikthehet karantina, njihuni me shtetin që nisi izolimin 3-javor Izraeli ka nisur zbatimin e një urdhëri për izolim tre-javor në rang kombëtar, duke filluar nga sot (të premten) ndërsa
Pamje të frikshme nga Greqia: Shihni çfarë la pas cikloni i fuqishëm që goditi vendin (FOTO LAJM) Një ciklon i fuqishëm përfshiu shtetin fqinj Greqinë duke shkaktuar dëme të mëdha në Kefalonia, Ithaca dhe Zukynthos.
Gazetari bën deklaratën e fortë: Mjekët më thanë se halla vdiq nga COVID-19, por çfarë zbuloi autopsia Gazetari Vehbi Kajtazi ka akuzuar shtetin në Kosovë për vdekjen e hallës së tij 73 vjeçare, ndërsa rrëfen edhe se si mje
Rekrutonte të rinj për ISIS-in, Gjykata jep vendimin për Lubjana Gjeçajn jykata Penale e Tiranës ka caktuar masën “arrest në burg” për Lubjana Gjeçajn, e cila u arrestua disa ditë më parë në zo
Kim Jong-un është në gjendje kome, motra e tij pritet të marrë pushtetin Lëvizjet e fundit nga Korea e Veriut, të dërgojnë drejt një skenari sa të vjetër aq edhe të ri, e cila lidhet me vdekjen
Ambasadori në Athinë trondit grekët: Ali Pasha u përpoq të krijojë shtetin e pavarur të Epirit Ambasadori gjerman në Greqi postoi në rrjetet e tij sociale një status dedikuar Ali Pashë Tepelenës, duke ngjallur reagi
Çfarë ndodhi gjatë natës në Kakavijë, si do ndryshojë situata sot pas orës 22:00 Prej 5 ditësh, pika kufitare e Kakavijës ndodhet në një situatë kaotike për shkak të radhës kilometrike të automjeteve q
Tirana nën "pushtetin" e zjarrit, në flakë pika e grumbullimit të skrapit Një zjarr ka përfshirë një pikë skrapi në rrugën Tiranë-Ndroq, në dalje të Kombinatit. Nuk dihet ende se si është shkakt
Vajza nga Tirana hedh në gjyq shtetin shqiptar dhe fiton 12,000 euro dëmshpërblim Shqipëria ka humbur një tjetër rast në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë, duke detyruar shtetin shqiptar të dëmshpërblejë
"Me shtetin mos e krruaj", Artan Hoxha tregon ç'i ka ndodhur Mihal Kokëdhimës (VIDEO) Gazetari i njohur Artan Hoxha ditën e sotme ka ndarë në profilin e tij në Facebook pamje nga Porto Palermo teksa sjell s
Italia sot shënon 44 viktima nga koronavirusi, sa shkoi numri i të infektuarve në shtetin fqinj Italia ka regjistruar sot 44 viktima nga koronavirusi dhe 338 raste të reja. Numri më i madh i personave të infektuar
Balluku mohoi fluturimet, Italia nxjerr datat kur do rinisin udhëtimet me Shqipërinë (FOTO LAJM) Pandemia solli mbylljen e kufijve ajror dhe tokësor. Ende nuk ka një vendim final për Italinë, ku për momentin mbetet pe
Rama thyen pritshmëritë, pretendon të mbajë pushtetin deri në 2029 "Ata shqiptarë që janë në majë të malit apo të fund të hartës buzë detit, dhe që kanë një biznes të vogël familjar, do t
U akuzua se mashtroi shtetin, gjykata rikthen në detyrë Luan Dacin Ditën e sotme Gjykata ka vendosur të riktheje në detyrë gjyqtarin Luan Daci. Luan Daci, gjyqtar u pezullua me akuzën
Monika flet pas lirimit nga Policia: Mos ta njohim shtetin e Edi Ramës Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar pas lirimit nga Policia se nuk do të njohim shtetin e Ramës. Ajo
A do të gjobitet si Basha? Kryemadhi nuk tundet para teatrit: Nuk e njoh shtetin e Ramës "Rasti i Teatrit është absurd, ku makutëria e një të çmenduri që na ka marrë peng të gjithëve ka kaluar çdo masë..."
Ditmir Bushati mesazh politikës shqiptare: Dëshmorët dhanë jetën për shtetin e së drejtës Ish-ministri, Ditmir Bushati në Ditën e Dëshmorëve të Kombit ka publikuar një fotografi të Qemal Stafës, teksa ka ndarë