999 rezultate për

shteti

Babai mbështeti Rita Orën, ja ç’bën vëllai i Dua Lipës (FOTO LAJM) Pavarësisht se dy shqiptaret ishin në të njëjtin event, nuk është publikuar asnjë foto që tregon se mes tyre ka pasur nj
Pacolli lëshon akuza: Ja çfarë ka bërë Haradinaj kur kam qenë jashtë shtetit Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli është ankuar se është ndryshuar traseja e rrugës së planifikuar për t'u ndërtuar që
Veseli: Të gjithë jemi patriota, të votohet demarkacioni "Të gjithë e duam Kosovën dhe të gjithë jemi patriot”, ka thënë sot pasi është shtyrë seanca e Demarkacionit, ndërsa ka
Objekti më i shtrenjtë në policinë e shtetit? Një kompjuter 2.1 milion dollarësh Gazetari i kronikës Sokol Bregu i ftuar në 360 gradë, ka rrëfyer se gjëja me vlerë në polici është një kompjuter i cili
Haradinaj kërkon që Serbia të njohë shtetin e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se dialogu me Serbinë duhet të mbyllet me njohje reciproke. Sipas Haradi
E pabesueshme! Policia e Shtetit ngel pa fjalë mbrëmë në Tiranë (VIDEO) Policia e Shtetit ka pasur një natë të qetë gjatë së shtunës duke u gdhirë dita e dielë. Por ajo që ka ndodhur në një
Gazeta britanike bën gafën e pafalshme, ngatërron Kosovën me shtetit... (FOTO LAJM) Ardhja e këngëtares shqiptare me famë botërore në Kosovë për 10-vjetorin e Pavarësisë, ka shkaktuar "zhurmë" edhe në med
Të tjera ndryshime kushtetuese për çështjen e emrit vijnë nga greqia Akademia greke e shkencave dhe arteve (AGSHA)ka komentuar bisedimet për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë
Nëna vari veten, trondit babai i vogëlushëve: Nuk i mbaj, t'i rrisë shteti Një rrëfim i trishtë i një babai të tre fëmijëve të mitur është bërë sot pjesë e emisionit me ‘Zemër të hapur’ në “News2
U hiqet ndihma ekonomike, plas sherri në zyrat e Shkodrës (VIDEO) Vendimi i qeverisë për heqjen e ndihmës ekonomike për disa familje, ka shkaktuar reagime të ashpra nga familjarët të cil
Lëvizje të mëdha, kush ikën e kush vjen në Policinë e Shtetit Ditën e sotme janë lajmëruar ndryshime të reja në kupolën drejtuese të Policisë së Shtetit. Burime nga brenda polici
Të hënën ditë pushimi për nder të 10 vjetorit të shtetit të Kosovës Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, të gjitha institucionet shtetërore do të pushojnë të hënën e 19 shkurt
Ndodh çudia, Flamuri Kombëtar vendoset aq lart sa shteti i Kosovës s'ka mundësi t'i afrohet (FOTO LAJM) Ka ditë me radhë që disa persona nëpërmjet internetit hodhën idenë që të vendoset edhe flamuri i Kosovës te rrethi në Pr
Ministri Bytyqi u prit nga guvernatorja dhe sekretari i shtetit të Iowas Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, është pritur sot nga guvernatorja e Iowas, Kim Reynolds,
Drejtori i Policisë së Shtetit jep urdhrin e prerë: Jo minifunde, taka dhe streçe Pak ditë pas emërimit, duket se kanë nisur ndryshimet e para nga Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Vel
Krerët e shtetit shkelin ligjin sërish, Kosova mbetet pa udhëheqës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, sot kanë bërë
Gruaja e parë e shtetit, veshjet më të diskutuara të Melania Trump (FOTO LAJM) Melania Trump dhe njëkohësisht edhe gruaja e parë e shtetit në Amerikë, gjithmonë shkakton diskutime me veshjet e saj.
Ardi Veliu prezantohet si Drejtor i Policisë së Shtetit, emocionohet gjatë fjalimit Mbrëmjen e sotme është bërë prezantimi zyrtar i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit shqiptar, Ardi Veliut.
Ardi Veliu emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu është drejtori i ri i Policisë së Shtetit, i cili do të zëvendësojë Haki Çakon e shkarkuar pak javë më parë.
Policia turke ndalon 82 anëtarë të dyshuar të IS Policia turke ka ndaluar 82 anëtarë të dyshuar të grupit militant, Shteti Islamik. 77 prej tyre janë të huaj, transme