999 rezultate për

shteteve

Tensionet Iran-SHBA, rriten masat e sigurisë ne kampin e muxhahedinëve në Manzë Pas tensioneve në rritje mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, janë shtuar masat e sigurisë edhe në kampin e muxhahedinë
A ishte legjitime eliminimi i gjeneralit? Pati shumë pyetje pas vrasjes së bujshme të gjeneralit iranian Kasem Sulejmani, por një ndër të parat që u ngrit në ato
Juliana e quan më të dobëtin në Eurovision, Federik Ndoci: Qytetare nderi e Burrelit (FOTO LAJM) Të shtunën mbrëma në "Shiko kush luan" ka qenë e ftuar ndër të tjerë edhe këngëtarja, Juliana Pasha. Ajo është pyetur
REL/ Marrëveshjet Kosovë – Shqipëri nën hijen e "Mini-Shengenit" ballkanik Nisma rajonale e ashtuquajtur “Mini-Shengeni” ballkanik ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duke lënë
Gega mund të marrë drejtimin e Tiranës? Dyshimet marrin fund (FOTO LAJM) kënder Gega nuk ra dakord para pak ditësh të drejtonte Al Ramtha në Jordani, ndërkohë që së fundmi emri i ka dalë si ops
Miliarderi Michael Bloomberg, pjesë e garës për President të Shteteve të Bashkuara Michael Bloomberg njoftoi sot se po kandidon për President të Shteteve të Bashkuara. Ish kryetari i Bashkisë së Nju J
"Makina e së vërtetës" vjen në Tiranë, kush do testohet i pari Edhe pse ne e kemi parë vetëm në filma, tashmë disa makineri janë bërë pjesë e realitetit tonë. Qeveria e Shteteve të
Yuri Kim miratohet ambasadore në Shqipëri Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadore
Ambasada e SHBA nxjerr në terren agjentët për luftën kundër korrupsionit (FOTO LAJM) Ambasada e SHBA në Tiranë ka ndërmarrë një nismë për luftën kundër korrupsionit në Shqipëri. Këtë javë, ambasada nëpë
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar se si veprohet me rastet kur politikanë apo drejtues të lartë shpallen "non gr
Ngjela sfidon Francën për negociatat: I vogli Macron nuk i bën dot gjë Shqipërisë Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se Franca nuk i bën më dot gjë Shqipërisë. Ngjela shkruan se Shqipëria sot ë
Negociatat/ Juncker thirrje shteteve të BE-së: Të mbahet premtimi me Shqipërinë “Maqedonia Veriore dhe Shqipëria kanë bërë përparim thelbësor." Presidenti i Komisionit Europian Jean Cloude Juncker
Pamje të frikshme, tragjedia e madhe që ka shkaktuar uragani në SHBA (FOTO LAJM) Me një shpejtësi 185 km në orë, Uragani Dorian goditi bregdetin Juglindor të Shteteve të Bashkuara me erë dhe shira të f
12 kufijtë mes shteteve që thyejnë çdo stereotip (FOTO LAJM) Një kufi midis shumë vendeve, është thjesht një linjë simbolike që kalon përmes një trotuari ose një rruge fshati, pavar
Reagon qeveria: Taksa ndaj Serbisë, e drejtë e jona Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë
Mënyrat më të çuditshme që kanë përcaktuar kufijtë mes shteteve (FOTO LAJM) Shumë shtete ndahen me kufij tepër të dukshëm nga njëri tjetri si psh një det apo lumë, por ka dhe nga ata të clët ndahe
Reagim i fortë i presidentit të UEFA: Kush nuk e pranon Kosovën përjashtohet nga garat Aleksander Ceferin ka lëshuar një mesazh të fortë për shtetet që nuk pranojnë të luajnë me Kosovën në vendin e tyre.
Trump kërcënon me luftë pas sulmit me raketa ndaj ambasadës amerikane (VIDEO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërr
Pompeo dhe Lavrov premtojnë sa më shumë mirëkuptim Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i tha ministrit të jashtëm rus, Sergei Lavrov, se presidenti Donald Trump ësh
Konkluzionet e pritshme të Samitit të Berlinit: Nuk përmendet taksa dhe kufiri Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron kanë ftuar krerët e shteteve dhe qeverive të ve