271 rezultate për

shtetet

Ja cilat janė shtetet ku njerėzit pėrdorin mė shumė alkool (FOTO LAJM) Njerėzimi e ka pėrdorur mė shumė alkoolin, sa mė tepėr qė kanė ardhur kohėt moderne. Ndėrkohė qė nė vitin 1978, vendi
Pranga 78 vetėve pėr trafikim emigrantėsh nė 8 shtete Policia e Kosovės pėrmes njė njoftimi pėr medie ka bėrė tė ditur arrestimin e 78 personave nė tetė shtete tė Europės pėr
Daēiē: Tė arrestohen tė dyshuarit pėr krime lufte nga tė gjitha shtetet Shefi i diplomacisė serbe Ivica Daēiē ka thėnė nė Bruksel se me arrestimin e tė dyshuarve pėr krime lufte nė Srebrenicė,
Izrael / Beniamin Netanjahu, piloti i keq Izraeli ėshtė nė ditėn e fundit tė fushatės elektorale dhe situata ėshtė bėrė delikate pėr Kryeministrin Netanjahu. T
Njihuni me shtetet mė tė vegjėl nė botė (FOTO LAJM) Bota ėshtė e pėrbėrė nga shumė vende me madhėsi tė ndryshme, Rusia ėshtė shteti mė i madh nė botė, por si qėndron puna m
Lunaēek fton 5 shtetet e BE-sė tė njohin Kosovėn Rezoluta e raportueses Ulrike Lunaēek nxit hetime tė thella e transparente ndaj dyshimeve pėr korrupsion nga punonjėsit
Ethet e anti-amerikanizmit nė Rusi, mė tė forta se tė epokės sovjetike Uashington Post Moskė-Mendonit se Bashkimi Sovjetik ishte anti-amerikan? Shihni Rusinė e sotme. Pas njė viti,
Iluzioni i sovranitetit tė Evropės Nga Javier Solana Bashkimi Evropian e ka ēuar integrimin evropian - tė shtyrė prej vullnetit tė lirė tė anėtarėve tė
BE kthen vizat pėr Ballkanin Perėndimor? Bashkimi Europian ėshtė i shqetėsuar pėr rritjen e numrit tė qytetarėve nga shtetet e Ballkanit Perėndimor, tė cilėt kėr
Lunaēek kėrkon sėrish njohjen e Kosovės nga 5 shtetet e BE-sė Nė Komisionin pėr Politikė tė Jashtme tė Parlamentit Evropian ėshtė zhvilluar tė hėnėn debat pėr raportin pėr Kosovėn dh
SHBA kėrkon veprim global kundėr ISIS Shtetet e Bashkuara kanė bėrė pėrpjekje tė nxisin veprimin global pėr tė luftuar grupet e dhunshme militante. Nė ditėn e
Rėnditja e UEFA-s: Kryeson Spanja, Shqipėria e 42-ta (FOTO LAJM) Nėpėrmjet faqes zyrtare nė internet UEFA ka zbuluar sot rėnditjen e shteteve pas ndeshjeve tė luajtura kėto tre ditė nė
Thaēi: Flamuri i Kosovės do tė valėvitet edhe nė Beograd Kosova kurrė nuk ka qenė mė e lirė, ndėrsa shtetet e Ballkanit kurrė nuk kanė qenė nė paqe me njėra-tjetrėn siē janė sot
Gjenerali francez: ISIS u krijua nga Amerika Gjenerali francez Vincent Desportes, teksa ka folur pėr fenomenin “ISIS” nė Lindjen e Mesme, ka akuzuar Shtetet e Bashku
Ja sa liri ka nė shtetet e tė gjithė botės (FOTO LAJM) Freedoom House ka publikuar njė raport tė ri qė tregon nivelin e lirisė nė tė gjitha shtetet e botės. Janė gjithsej 1
Mbi 500 kosovarė kanė ikur vetėm mbrėmė jashtė shtetit Fenomeni i largimit tė kosovarėve, sidomos tė rinjve po shndėrrohet nė njė dhimbje therrėse pėr shoqėrinė. Vetėm mbrė
Syriza: Emėr me parashtesė gjeografike Partia greke "Syriza" ka shprehur qendimin e saj lidhur mė ēėshtjen e emrit tė Maqedonisė. Kanditati pėr deputet i Koali
Shtetet mė tė pasura e mė tė varfra? Ja cilat janė Disa shtete tė botės janė mė tė pasura dhe padyshim jetesa aty bėhet mė e mirė dhe mė komode. Por ka dhe shumė shtete tė
Zhbogar: Shtetet e BE s'do tė pranojnė azil pėr shtetasit kosovarė Samuel Zhbogar, shefi i Zyrės sė BE-sė nė Kosovė deklaron se asnjė shtet i Bashkimit Europian nuk do tė pranojnė azil pė
Sa migrantė ka Kosova? Qeveria nuk e di Qeveria e Kosovės ende nuk ka tė dhėna pėr numrin e kosovarėve qė po migrojnė ilegalisht nė shtetet perėndimore duke shf
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.