999 rezultate për

shtetesise

Për 3 muaj, reth 2 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia (FOTO LAJM) Shumë persona kërkuan që të heqin dorë nga shtetësia e Kosovës, ani pse disa nga kërkesat u pranuan dhe disa jo. Bren
Rreth 5 mijë qytetarë lënë çdo vit shtetësinë e Kosovës Për çdo vit përllogaritet që shtetësinë e Kosovës e lënë rreth 5 mijë qytetarë, teksa nga viti 2009 e kanë lënë mbi 40 m
Rusia ofron nënshtetësi falas për popullin ukrainas Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se administrata e tij është duke e shqyrtuar një plan, për të lehtësuar procedurën
Ndryshojnë procedurat e marrjes së nënshtetësisë greke nga shqiptarët Parlamenti grek ka votuar ndryshimet në lidhje me kushtet e reja për dhënien e shtetësisë. Këto ndryshime prekin edhe sh
378 kosovarë aplikuan për lënien e shtetësisë në janar Shumë qytetarë të Kosovës po kërkojnë që të heqin dorë nga shtetësia e tyre. Vetëm në vitin që lamë pas, 5 mijë qytetarë
Kush ëndërron Amerikën me patjetër duhet ta lexojë këtë lajm Avokati amerikan Kieran both, u jep përgjigje lexuesve shqiptarë. Pyetje : Babai im u bë shtetas amerikan, po unë a quhe
Ndryshimet ligjore, këto janë kriteret e reja për marrjen e nënshtetësisë greke Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi e kanë aplikuar për nënshtetësinë helene tashmë mund të informohen sh
Shtetasit e Kosovës bllokohen pa viza, Krasniqi dhe Sejdiu marrin shtetësinë e Shqipërisë Presidenti i Parë i Republikës së Kosovës, Fatmir Nexhmi Sejdiu, ka përfituar me kërkesën e tij shtetësinë shqiptare.
Gjuha maqedonase, kusht për marrjen e shtetësisë Rreth 2000 qytetarë kanë mundur të marrin shtetësinë e Maqedonisë gjatë tre viteve të fundit, ndërsa rreth 300 qytetarëv
BDI ka një kërkesë për marrjen e shtetësisë Komisioni parlamentar për monitorimin e punës së DSK-së dhe Agjencisë së Inteligjencës, shqyrtoi raportet vjetore të dy
Deputeti i BDI-së: ë lehtësohet procedura për marrjen e nënshtetësisë Komisioni parlamentar për monitorimin e punës së DSK-së dhe Agjencisë së Inteligjencës, shqyrtoi raportet vjetore të dy
Dimitrov: Kombësia në negociata i referohet nënshtetësisë, jo etnisë Në një intervistë për “360 gradë”, Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov foli për kuptimin e asaj që nënkupton termin “kom
Italia, e para në BE për dhënien e nënshtetësisë Italia renditet në vendin e parë mes vendeve të Bashkimit Europian për dhënien e nënshtetësisë italiane. Në krahasim
Trump u jep shtetësinë 1.8 milionë "ëndërrimtarëve" Presidenti Donald Trump po propozon dhënien e shtetësisë për 1.8 milion emigrantë të rinj. Në atë që Shtëpia e Bardhë
Historiani shokon me misterin që fshihet pas nënshtetësisë së Janullatos Presidenti Ilir Meta i dha shtetësinë shqiptare kreut të kishës ortodokse pas 25 vite refuzimesh nga presidentët e tjerë
Meta i përgjigjet Thaçit: Marrja e nënshtetësisë shqiptare s’e zgjidh problemin Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta në një intervistë në Radio Televizionin e Kosovës, duke folur për vizitën e tij të f
E vërteta e dhimbshme, çdo tre ditë një qytetar braktis Maqedoninë Drejtoria për udhëheqjen e librave amëz në qytetin e Gostivarit, në një raport të sajin ka publikuar se një në tre ditë
Pas dhënies së nënshtetësisë Haradinajt, Nishani viziton Kosovën Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, pritet të vizitoj Kosovën më 10 maj. "Do jetë vizitë ndërshtetë
Bashkëshortja simpatike e Assad që rrezikon humbjen e shtetësisë britanike (FOTO LAJM) Asma al-Assad, është bashkëshortja e Presidentit të Sirisë Bashar al-Assad. Ajo ka lindur në Britaninë e Madhe dhe ë
Britania kërkon heqjen e shtetësisë së bashkëshortes së Assadit Ligjvënësit britanikë kanë kërkuar që bashkëshortes së presidentit sirian, Bashar al-Assad, të lindur në Britani, t’i hi