999 rezultate për

shtetesia

E quajti Skënderbeun sllav, Paskal Milos kërkohet t'i hiqet nënshtetësia shqiptare (FOTO LAJM) Më 17 Janar të vitit 2018 që përkonte edhe me 613 vjetorin e ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit Skënderbe, historiani
75 mijë veta gjatë viteve të fundit kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë së Veriut Derisa shqetësimet e organizatave për të drejtat e njeriut dhe Avokatit të Popullit janë se Maqedonia e Veriut shumë qyt
Mbi pesë mijë qytetarë nga Kosova heqin dorë nga nënshtetësia Mbi 5 mijë qytetarë të Republikës së Kosovës kanë hequr dorë nga nënshtetësia kosovare vetëm në vitin 2019 për të zgjedh
Për 3 vjet mbi 16 mijë qytetarë kanë hequr dorë nga shtetësia e Kosovës Vetëm gjatë 2019-ës, mbi 5.300 qytetarë, kanë ndërmarrë këtë veprim. Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, tregojnë se ar
Për 3 muaj, reth 2 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia (FOTO LAJM) Shumë persona kërkuan që të heqin dorë nga shtetësia e Kosovës, ani pse disa nga kërkesat u pranuan dhe disa jo. Bren
Mbi 3500 persona hoqën dorë nga nënshtetësia e Kosovës këtë vit Qytetarët e Kosovës të cilët jetojnë në vende të ndryshme të botës, në numër të madh kanë hequr dorë nga shtetësia e Kos
Shpëtuan 5 të rinj nga vdekja, jepet nënshtetësia italiane e nderit 5 shqiptarëve (FOTO LAJM) Pesë emigrantë kosovarë Laurat Hoti, Florim Bytyci, Burim Kuci, Ilir Lekaj e Lulzim Bytyci, që prej disa vitesh jetojnë
Djali i Bujar Nishanit nuk do të jetë shqiptar, heq dorë nga shtetësia (FOTO LAJM) Djali i ish-presidentit Bujar Nishani, Ersilio Nishani ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. Sipas dekretit të datës
Djali i ish-Presidentit heq dorë nga shtetësia shqiptare Djali i ish-presidentit Bujar Nishani, ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. Sipas botimit në Fletoren Zyrtare, Ers
378 kosovarë aplikuan për lënien e shtetësisë në janar Shumë qytetarë të Kosovës po kërkojnë që të heqin dorë nga shtetësia e tyre. Vetëm në vitin që lamë pas, 5 mijë qytetarë
Mijëra qytetarë heqin dorë nga shtetësia kosovare Kosova me 17 shkurt mbush 11 vjet që është ka shpallur pavarësinë. Por, 11 vjetorin e “lindjes” së saj nuk do të festojn
5 mijë shqiptarë të Kosovës hoqën dorë nga shtetësia dhe u bënë gjerman dhe austriak Çdo vit mijëra persona heqin dorë nga shtetësia e Kosovës. Gjatë tërë vitit 2018 shtetësinë e lanë gjithësej pesë mijë e
Shifra alarmante, kaq persona hoqën dorë nga shtetësia kosovare këtë vit Pesëmijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia e tyre këtë vit dhe vetëm 300 e kanë marrë atë. Shifra është thuajse
Konsumoi pesticide, ndërron jetë në spital gruaja nga Lezha Një 42-vjecare ka ndërruar jetë në spitalin e fshatit Tresh të Lezhës, pasi është helmuar duke konsumuar pesticide. N
Rritet me 33 për qind numri i personave që heqin dorë nga shtetësia shqiptare Vitet e fundit është konstatuar një rigjallërim i ciklit të emigracionit në vend. Sipas të dhënave që janë bërë publ
Pa shpresë, pa punë dhe para: Shqiptarët dynden të largohen nga vendi Vitet e fundit është konstatuar një rigjallërim i ciklit të emigracionit në vend. Sipas të dhënave që janë bërë publ
Mbi 40 mijë kosovarë braktisin shtetësinë Për nëntë vjet mbi 40 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia kosovare. Që nga viti 2009 e deri në fillim të vitit 2
Detajet, nuk përfundon me tragjedi zhdukja turistes çeke në Llogara Policia e Shtetit njofton se ka gjetur turisten e humbur në pyllin e Llogarasë. Pas 9 orë kontrolli në pyllin e Llogoras
Forcohen sulmet ndaj Elenit: T'i hiqet nënshtetësia, të ikë në Shqipëri Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureira janë duke bërë përgatitjet për edicion e radhës të Eurovisionit, ku do të jenë konkur
Imzot George Frendos i jepet nënshtetësia shqiptare (FOTO) Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dhënë nënshtetësinë shqiptare Imzot George Anthony Frendo, Arqipeshkëv Metropoli