999 rezultate për

shtetesi

Gazetari i nxjerr "të palarat": Meta ka dhënë shtetësi për qoka, përfitues dhe kriminelë Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së fundmi një investigim në lidhje me nënshtetësitë shqiptare të lëshuara nga institucion
Kush s’ua jep dorën grave, s’mund të marrë nënshtetësinë gjermane Dhënia e dorës të tjerëve ka rrënjë të thella dhe përbën bazën e bashkëjetesës në Gjermani, prandaj sipas gjyqtarëve kus
Trump del me makinën e blinduar jashtë spitalit, përshëndet mbështetësit Mbrëmjen e djeshme presidenti Trump, u largua përkohësisht nga Qendra Kombëtare Mjekësore Ushtarake Walter Reed me një a
"Suarez? Jam i bindur që mbrapa qëndron Juventus! Është stili i tyre" Çështja Suarez vazhdon të diskutohet në Itali. Ylli i ri i Atletico-s ka përfunduar në syrin e ciklonit pas skandalit
Do të protestonin përpara kryeministrisë, policia shoqëron mbështetësit e imamit Genci Balla Policia e Tiranës ka shpërndarë një protestë që tentoi të mbahej përpara ambienteve të kryeministrisë ditën e sotme.
DOKUMENTAT/ Greqia njofton se cila kategori emigrantësh shqiptar mund të marrë nënshtetësinë Emigrantët shqiptarë që kanë vite që punojnë edhe jetojnë në Greqi mund të përfitojnë nënshtetësinë greke. Përkatësisht
E quajti Skënderbeun sllav, Paskal Milos kërkohet t'i hiqet nënshtetësia shqiptare (FOTO LAJM) Më 17 Janar të vitit 2018 që përkonte edhe me 613 vjetorin e ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit Skënderbe, historiani
75 mijë veta gjatë viteve të fundit kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë së Veriut Derisa shqetësimet e organizatave për të drejtat e njeriut dhe Avokatit të Popullit janë se Maqedonia e Veriut shumë qyt
Për tu marrë shembull, Portugalia u jep nënshtetësinë azilkërkuesve për shkak të pandemisë Portugalia ka vendosur tu japë nënshtetësinë të gjithë emigrantëtvedhe azilkërkuesit që ishin në proces verifikimi. K
ASH e "zhgënjyer": Problemi me nënshtetësitë po i ndjek me vite shqiptarët Aleanca për Shqiptarët sot ka reaguar ndaj diskriminimit që po ju bëhet shqipëtarëve me mohimin e shtetësisë, përcjell G
Kërcënohet sërish prokurori Rasim Maloku Prokurori i Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Ferizaj, Rasim Maloku është kërëcnuar sërish. Lajmin e ka ko
Mbi pesë mijë qytetarë nga Kosova heqin dorë nga nënshtetësia Mbi 5 mijë qytetarë të Republikës së Kosovës kanë hequr dorë nga nënshtetësia kosovare vetëm në vitin 2019 për të zgjedh
Për 3 vjet mbi 16 mijë qytetarë kanë hequr dorë nga shtetësia e Kosovës Vetëm gjatë 2019-ës, mbi 5.300 qytetarë, kanë ndërmarrë këtë veprim. Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, tregojnë se ar
Pas fitores, Johnson siguron mbështetësit për Brexit’in Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhu
Sinjal pozitiv për "Dardanët", Kemal Ademi merr nënshtetësi kosovare Sulmuesi kosovar Kemal Ademi po kalon formë fantastike me skuadrën e Baselit në Zvicër. Ai ka shënuar 9 gola në 13 nd
Për 3 muaj, reth 2 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia (FOTO LAJM) Shumë persona kërkuan që të heqin dorë nga shtetësia e Kosovës, ani pse disa nga kërkesat u pranuan dhe disa jo. Bren
Nuk është në planet e Juventusit, PSG kërkon ta "rrëmbejë" Futbollisti turk me nënshtetësi gjermane nuk po gjen hapësira të mjaftueshme në ekipin e Juventusit E ardhmja e Emre
Tragjedia me 39 viktima në Britani, reagon policia (FOTO LAJM) Policia britanike nuk ka arritur ende të identifikojë shtetësinë e 39 viktimave të gjetur brenda një kamioni në jugperën
Shkon në Çeki për të blerë biletën për ndeshjen me Kosovën, por shikoni se çfarë i ndodh shqiptarit (VIDEO) Kosovari me nënshtetësi gjermane, Florim Gashi, ka shkuar në mëngjesin e sotëm në qytetin e Plzenit për të blerë biletën
Rreth 5 mijë qytetarë lënë çdo vit shtetësinë e Kosovës Për çdo vit përllogaritet që shtetësinë e Kosovës e lënë rreth 5 mijë qytetarë, teksa nga viti 2009 e kanë lënë mbi 40 m