999 rezultate për

shteterore

Jepet vendimi! Burg për disa zyrtarë shtetërorë, të tjerë shpallen në kërkim Disa zyrtarë të Autoritetit Rrugor Shqiptar janë dënuar me burg. Autoritetet në Durrës bëjnë me dije se u bë ekzekuti
"Në administratën shtetërore sot e gjen edhe Zylon, edhe Demkën", Meta thumbon maxhorancën Presidenti Ilir Meta ka ironizuar maxhorancwn teksa ka kujtuar veprën e autorit të njohur Dritëro Agolli në ditën e tij
Ja sa zëvendësministra do të ketë BDI nga 16 gjithsej Nesër apo më së voni deri të martën do të të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë, dekla
Skandali: 500 mijë lekë të vjetra për të siguruar një vend pune në AKEP Institucioni i rëndësishëm i shtetit, AKEP punëson persona kundrejt pagesës që jepet nën dorë dhe jo në bazë të aftësisë
Qeveria miraton vendimin për hapjen e kufijve shtetërorë me vendet fqinje Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korr
Udhëzime për provimet e mbetura, kush do të hyjë në provimet e vjeshtës (FOTO LAJM) Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të gar
Koronavirusi prek edhe SHISH-in, një i infektuar në Shkodër Një ndër të prekurit me COVID-19 në Shqipëri është edhe një punonjës i SHISH në Shkodër. Burime bëjnë me dije se ai e
"Turi që bëri lëmsh dynjanë", dalin përgjigjet e provimit të Gjuhë-Letërsisë Kanë dalë rezultatet e provimit të Gjuhes Shqipe dhe Letersisë për Maturën Shtetërore. Mesditën e sotme (21 qershor), Qe
Protesta e maturantëve, Komiteti i Maturës Shtetërore tregon ndryshimet në testin e nesërm Komiteti i Maturës Shtetërore 2020 (KOMSH), ka reaguar lidhur me ankesat e maturantëve për sa i përket provimit të Letër
Skandaloze! Si u publikuan tezat e provimit të Maturës Shtetërore para provimit (FOTO LAJM) "Nuk është rrjedhje informacioni, është një mënyrë kriminale për të shitur tezat dhe për të fituar votuesit..." Kryet
550 efektivë policie në monitorim të shkollave gjatë zhvillimit të provimit të maturës (VIDEO) 550 punonjës policie monitoruan sot godinat në të clat maturantët zhvilluan provimin e gjuhës së huaj. Nga të gjitha
Keni ardhur nga jashtë? Nuk ka më nevojë për karantinim shteteror Shtetasit e Maqedonisë së Veriut që kanë mbetur jashtë shtetit për shkak të bllokimit si pasojë e pandemisë Cvodi-19, d
Nuk ua dhanë formularin e karantinës në shqip, të karantinuarit protestuan dhe u d ënuan me 3 mijë euro (VIDEO) Ishin në karantinë shtetërore në Strugë dhe kanë protestuar para dhomës së hotelit. Shkak i protestës ishte se dhjetëra
"Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Për shkak të pandemisë COVID-19 (Coronavirus), provimi pranues për dhënien e bursave nuk do të organizohet dhe realizohe
Shahini shpjegon vlerësimin online, bën apelin e rëndësishëm për maturantët Për të gjithë studentët dhe nxënësit të cilët janë në dilemë nëse vlerësimi online do të jetë përfundimtari i dhënë nga
Maqedonia e Veriut po diskuton shtyrjen e maturës shtetërore si pasojë e pandemisë Ministri për Arsim dhe Shkenca, Arbër Ademi theksoi se po shqyrtohet dhe diskutohet nëse duhet të ketë maturë shtetërore
Hygerta Sako revoltohet me masat e koronavirusit: Thua se kemi rroga të larta shumë (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk i ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar
''Illyrian Guard, kompania shtetërore që dhunon konkurrencën e lirë'' Në fillim të muajit prill 2019 qeveria krijoi një strukturë të re policore, Illyrian Guard, e cila do të operonte në tre
Ndryshon dinamika e punës në institucionet shtetërore pas gjendjes me koronavirus (VIDEO) Me doreza në duar, e pajisur me produkte higjienike, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka vazhduar punën në zyrën
Shahini zbulon nëse do të shtyhet Matura Shtetërore: Përsëritni leksionet! Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një komunikim virtual në rrjetet sociale u është përgjigjur interesit të nxënëseve n