999 rezultate për

shteterore

Matura shtetërore, nisin aplikimet më 30 korrik Maturantët që do të studiojnë në Shqipëri duhet të aplikojnë në universitete në datat 30 korrik deri në 4 gusht. Njës
Mbaron matura shtetëtore, zbuloni KËTU rezultatet e provimeve me zgjedhje Ky ka qenë edhe rezultati i fundit edhe për maturantët e këtij viti. Sot janë publikuar në faqen e Qendrës së Shërbim
Publikohen rezultatet e maturës shtetërore Komisioni Shtetëror i Maturës (KSHM) ka mbajtur konferencë për media ku u bë publikimi i rezultateve të maturës shtetëro
I dha dy djem Kosovës, Hilmi Haradinaj varroset me nderime shtetërore (FOTO LAJM) Hilmi Haradinaj po varroset sot në Gllogjan me nderime shtetërore. Babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmi Hara
Tahiri: Do të eliminohen padrejtësitë në paga në sektorin publik Koordinatori nacional për reforma shtetërore, Besnik Tahiri, duke folur për pakon ligjore ku përfshihen pagat, zyrtarët
Përdorën celularin, penalizohen 11 maturantë 11 studentë janë penalizuar pasi kanë përdorur celularin gjatë provimit të Matematikës. ga kontrollet e MASR rezultoi
Matura Shtetërore, publikohen përgjigjet e sakta të provimit të Matematikës Publikohen përgjigjet e sakta të provimit të Matematikës për Maturën Shtetërore 2018. Testimi u zhvillua ditën e sotme,
Matura shtetërore/ Dalin përgjigjet e sakta të testit të letërsisë Maturantët sot kanë zhvilluar provimin e dytë të detyrueshëm të Maturës Shtetërore: atë të letërsisë. Në tezë këtë he
Matura shtetërore, dalin përgjigjet e sakta të testit të gjuhës së huaj (FOTO LAJM) Rreth 37 mijë matyrantë dhanë ditën e djeshme provimin e detyruar të Gjuhës së Huaj. Testimi i gjuhës së huaj me 25 p
Si do të privatizohen banesat shtetërore në Tiranë Në kryeqytet ka shumë familje që jetojnë në banesa shtetërore falë një kontrate qiraje të lidhur përpara vitit 1992, por
37 mijë maturantë në provim, gjimnazistët e "Çajupi” thonë se kopjuan Rreth 37 mijë maturantë, përfshirë këtu edhe përsëritësit, u testuan ditën e hënë në provimin e parë të detyruar të matu
Ministria largon pesë administratorë të papërgjegjshëm (EMRAT) Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), ka marrë vendim për largimin e përhershëm të angazhimit në testi
Militantët partiakë pushtojnë zyrat shtetërore, s'ka vend për njerëzit e drejtë Zyra Kombëtare e Auditimit ka evidentuar se institucionet qendrore dhe lokale të vendit kanë punësuar numër të madh të p
Ish-kryeministri: Policia e Shtetit ka kryer dy vrasje shtetërore Në një hark kohor mjaft të shkurtër, policia ëshët akuzuar për dy vrasje. Ngjarja e parë ka ndodhur në Korçë, ku i r
Matura, shpallen datat e provimeve për ngelësit Shpallen datat për provimet e maturës shtetërore për sesionin e dytë. Në këtë sesion kanë të drejtë të hyjnë të gjit
I vë flakën pyllit, duhet të paguajë 36 mln $ dëmshpërblim Një adoleshent që pranoi se ka nisur zjarrin që pothuajse dogji një pyll të tërë në Oregon është urdhëruar nga gjykata t
Xhaferi i kundërpërgjigjet Sheshelit Ish-oficeri i lartë i UÇK-së, tani kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi pritet që sot të qëndrojë në Beograd
Ndodh edhe kjo, agjensia shtetërore shpenzon gabimisht 200 mijë euro Një sërë shkeljesh ka gjetur Zyra Kombëtare e Auditimit në Agjencinë për Menaxhim të Komplekseve Memoriale të Kosovës (A
Matura Shtetërore, zbardhet udhëzimi për provime dhe rregullat Ministria e Arsimit ka shpallur datat për ata që rezultojnë mbetës, qoftë në lëndë shkollore, apo në një prej testimeve
Zbardhen datat përfundimtare të provimeve të Maturës Shtetërore Janë shpallur datat e provimeve të Maturës Shtetërore 2018, sipas një udhëzimi të miratuar nga Këshilli i Ministrave.