999 rezultate për

shteteror

Udhëzime për provimet e mbetura, kush do të hyjë në provimet e vjeshtës (FOTO LAJM) Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të gar
Koronavirusi prek edhe SHISH-in, një i infektuar në Shkodër Një ndër të prekurit me COVID-19 në Shqipëri është edhe një punonjës i SHISH në Shkodër. Burime bëjnë me dije se ai e
"Turi që bëri lëmsh dynjanë", dalin përgjigjet e provimit të Gjuhë-Letërsisë Kanë dalë rezultatet e provimit të Gjuhes Shqipe dhe Letersisë për Maturën Shtetërore. Mesditën e sotme (21 qershor), Qe
Protesta e maturantëve, Komiteti i Maturës Shtetërore tregon ndryshimet në testin e nesërm Komiteti i Maturës Shtetërore 2020 (KOMSH), ka reaguar lidhur me ankesat e maturantëve për sa i përket provimit të Letër
Skandaloze! Si u publikuan tezat e provimit të Maturës Shtetërore para provimit (FOTO LAJM) "Nuk është rrjedhje informacioni, është një mënyrë kriminale për të shitur tezat dhe për të fituar votuesit..." Kryet
Vetëvendosja thërret Hotin në interpelancë për heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës kërkesën për thirrjen e kryeministrit Hoti në inte
550 efektivë policie në monitorim të shkollave gjatë zhvillimit të provimit të maturës (VIDEO) 550 punonjës policie monitoruan sot godinat në të clat maturantët zhvilluan provimin e gjuhës së huaj. Nga të gjitha
Keni ardhur nga jashtë? Nuk ka më nevojë për karantinim shteteror Shtetasit e Maqedonisë së Veriut që kanë mbetur jashtë shtetit për shkak të bllokimit si pasojë e pandemisë Cvodi-19, d
Nuk ua dhanë formularin e karantinës në shqip, të karantinuarit protestuan dhe u d ënuan me 3 mijë euro (VIDEO) Ishin në karantinë shtetërore në Strugë dhe kanë protestuar para dhomës së hotelit. Shkak i protestës ishte se dhjetëra
COVID-19/ Akordohet fondi prej 55 mijë lekësh shpërblim, kategoritë përfituese I gjithë personeli që shërben në institucionet e përkujdesjes shoqërore rezidenciale publike, që janë në përgjegjësi adm
"Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Për shkak të pandemisë COVID-19 (Coronavirus), provimi pranues për dhënien e bursave nuk do të organizohet dhe realizohe
Maqedoni: Fillon karantina 61 orëshe Në RMV ndalesa e lëvizjes së popullatës filloi prej orës 16:00 dhe do të zgjasë deri të hënën në orën 05:00. Me këtë fil
Shahini shpjegon vlerësimin online, bën apelin e rëndësishëm për maturantët Për të gjithë studentët dhe nxënësit të cilët janë në dilemë nëse vlerësimi online do të jetë përfundimtari i dhënë nga
Maqedonia e Veriut po diskuton shtyrjen e maturës shtetërore si pasojë e pandemisë Ministri për Arsim dhe Shkenca, Arbër Ademi theksoi se po shqyrtohet dhe diskutohet nëse duhet të ketë maturë shtetërore
Koronavirusi, më shumë se 20.000 persona mbeten pa punë në Maqedoni Muajin e fundit në Agjencinë për Punësim janë çregjistruar mbi 20 mijë persona. Alsat radhit deri te lista e të dhën
Hygerta Sako revoltohet me masat e koronavirusit: Thua se kemi rroga të larta shumë (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk i ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar
''Illyrian Guard, kompania shtetërore që dhunon konkurrencën e lirë'' Në fillim të muajit prill 2019 qeveria krijoi një strukturë të re policore, Illyrian Guard, e cila do të operonte në tre
Ndryshon dinamika e punës në institucionet shtetërore pas gjendjes me koronavirus (VIDEO) Me doreza në duar, e pajisur me produkte higjienike, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka vazhduar punën në zyrën
Shahini zbulon nëse do të shtyhet Matura Shtetërore: Përsëritni leksionet! Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një komunikim virtual në rrjetet sociale u është përgjigjur interesit të nxënëseve n
Sa ka Kosova rezerva shtetërore në rast të ndonjë epidemie nga virusi ri? Qeveria e Kosovës duhet të mobilizohet në mënyrë që të rrisë sasinë e rezervave shtetërore, të cilat janë të nevojshme n