Rekord, kjo është sasia e heroinës që u kap në laboratorin e Hasit
999 rezultate për

shtete

Avakotja e Mayorgas i bën "gropën" Ronaldos në 18 shtete Ndeshja e “boksit” në distancë me përgjigje e kundërpërgjigje mes Mayorgas dhe Ronaldos vazhdon dhe duket se nuk ka ndër
Ndryshimet ligjore, këto janë kriteret e reja për marrjen e nënshtetësisë greke Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi e kanë aplikuar për nënshtetësinë helene tashmë mund të informohen sh
Bonuçi: Jam një mbështetës i Milanit Mbrojtësi i skuadrës së Juventusit, Leonardo Bonuçi ka theksuar se ai do të bëjë tifoz me skuadrën e Milanit në derbin e
Turqia liron pastorin amerikan që shkaktoi tension mes dy shteteve Pastori Andreë Brunson është liruar sot nga një gjykatë turke duke i dhënë fund kështu një tensioni dy vjeçar mes SHBA-v
Serbia ditë-natë vazhdon të luftojë kundër Kosovës Diplomacia serbe është duke e vazhduar ofensivën për të siguruar sa më shumë çnjohje të shtetit të Kosovës. Madje minist
Roberti dhe Nora marrin nënshtetësi shqiptare (FOTO LAJM) Pak kohë më parë, Robert Berisha ka ngjallur shumë reagime kur ka postuar një fotografi me pasaportë amerikane dhe ka sh
Këto janë pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (FOTO LAJM) Padyshim që pasaportat janë pasqyrë e një vendi. Këtë e tregojnë më së miri vendet më të fuqishme të botës, ku pasaporta
Ambasadorët e Quint-it japin miratimin për liberalizimin e vizave Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me ambasadorët e Quint-it dhe shefen e BE-së në Kosov
Ku ndryshon Zaev nga Gruevski? Përfaqësimi i shqiptarëve në Prokurori vetëm 1%! Me qëllim që të arrihet përfaqësimi adekuatë i shqiptarëve dhe komuniteteve tjera në Prokurorinë Shtetërore Publike, Zhu
Partitë kryesore të Bosnjës shpallin fitoren në zgjedhjet e sotme Partitë kryesore të Bosnjës kanë shpallur fitoren menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve në ora 19:00 të dielën në zgjed
Mbështetës i zjarrtë i McGregor, por si ndryshoi Drake kur pa Khabibin jashtë Drake është fansi më i madh nga VIP-at i McGregorit dhe e ndjek thuajse në çdo ndeshje, gjithashtu edhe në ndeshjen kund
Zbulohet një vendim i kundraligjshëm nga Haradinaj Qeveria përmes vendimit të kundërligjshëm, ka miratuar Strategjinë Shtetërore Kundër Korrupsion dhe ka urdhëruar zbatimi
Mjeku shqiptar bën zbulimin e rëndë, si serbët bëjnë dallavere me të sëmurët shqiptarë Ambulanca shtetërore është e destinuar që të ofrojë shërbime falas për pacientët kosovar. Megjithatë, disa nga ta po det
Zbulohet mbështetësi i flaktë i Florian Markut "Luftëtari” shqiptar, Florian Marku i’a doli të korrë suksesin e radhës pasi mposhti në Ferizaj kundërshtarin rumun Vran
Haradinaj e pranon: Kjo është maja e malit që mund të na sjellë probleme me serbët Kryeministri Ramush Haradinaj i mbështet deklaratat e kryetarit të Komisionit Shtetëror për Mbikëqyrjen dhe Mirëmbajtjen
SHBA: Kosova nuk do ta ketë ushtrinë sikur shtetet e pavarura Pas kthimit nga vizita e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,
Paralajmërimi më i drejtpërdrejtë: SHBA mund të godasin Rusinë! Rusia duhet të ndalojë menjëherë zhvillimin fshehurazi të një sistemi të ndaluar raketash “cruise”, në të kundërt Shtete
Nuk ngopen me tokën që morën në demarkacion, 30 mijë malazezë nuk e njohin Kosovën Momcilo Vuksanoviq ka thënë se deri më tani janë mbledhur rreth 30.000 nënshkrime në iniciativën e mbështetjes së refere
Bërnabiq arsyetohet para serbëve për praninë e Kosovës në OKB Ana Bërnabiq ka komentuar ngjarjet e fundit pas mbledhjes në Këshillimin e Sigurimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Dështimi i referendumit të zgjojë Bashkimin Evropian, s'ka më kohë Koment nga Ervin Shkulaku Ka kohë që zyrtarë nga Bashkimi Evropian bëjnë thirrje se në Ballkanin Perëndimor ka