999 rezultate për

shtetasve

Zbardhen 7 kërkesat e Policisë për hapjen e dosjes së 21 janarit Policia e Tiranës dorëzoi në Prokurori kërkesën për hapjen e dosjes së hetimeve për “21 janarin”. Një ndër më kryesor
Policia dhe FRONTEX operacion në Gjirokastër, arrestohen dy persona Policia e Gjirokastrës ka goditur një tjetër rast të tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, sh
Zgjedhjet 25 Prillit, 189 mijë qytetarëve u bëhet i pavlefshëm dokumenti i identifikimit Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile i është përgjigjur kërkesës së Komisionerit Shtetëror Ilirjan Celibashi lidhu
COVID-19 i merr jetën 7 shtetasve, kaq të infektuar vetëm sot COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2350 testime, 449 të shëruar, 589 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundi
200 milion lekë mashtrim, arrestohet "investitorja" 49 vjeçare në Tiranë Policia e Tiranës ka vënë në pranga 49-vjeçaren Adelina Haxhiraj, e cila hiqej si investitore dhe mashtronte qytetarët.
Shtirej si investitore, arrestohet 49-vjeçarja që zhvati miliona Hiqej si investitore, duke i marrë shuma të konsiderueshme parash shtetasve të ndryshëm, duke ju premtuar klering/ ndërr
Mbushën "Benz-in" me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë për shkak se akuzohen për dhënie ndihmë shtetasve të huaj për kalim të
Dëbimi i mësuesve turq, Grupi i Punës së OKB dënon Kosovën dhe Turqinë Gjashtë shtetasit turq të arrestuar në Kosovë dhe të dëbuar në Turqi në mars 2018, u dënuan me 56 vjet dhe 7 muaj e gjys
Emigrantë të paligjshëm në makinë, si i zotojnë "tokën e premtuar" të rinjtë shqiptarë të huajve Katër persona janë arrestuar nga policia e Gjirokastrës pasi u kapën duke transportuar emigrante të paligjshëm. Në kudër
15 emigrantë në triçikël, si e pësoi 39 vjeçari Ditën e sotme është arrestuar një 39-vjeçar ndërsa janë shpallur në kerkim dy persona te tjere, pasi akuzohen per dhënie
Degjeneron sherri, niset me urgjencë në spital 38 vjeçari Një sherr në Fier ka degjeneruar në përdorimin e sendeve të forta, teksa jë prej personave të përfshirë është plagosur.
Situata në Kakavijë, Meta: E pafalshme, është vetëm papërgjegjshmëri e qeverisë Situatën kaotike të krijuar për ditë me rradhë në kufirin e Kakavijës më së shumti por edhe Kapshticës Presidenti Meta e
Bëni gati valixhen! Shtetet evropiane ku lejohet hyrja e shtetasve shqiptarë Shqiptarët nuk lejohen të udhëtojnë në Hungari, Island, Luksemburg, Holland, Rumani, Spanjë, dhe Suedi, sipas përditësim
Covid-19 gjunjëzon turizmin, rënie me 71% të të huajve Efektet ekonomike te pandemisë së Covid-19 kanë nisur të ndihen në ekonominë e vendit. Të dhënat e INSTAT flasin për një
Transportonte klandestinë, si e pësoi 37-vjeçari nga Berati Policia e Korçës ka vënë në pranga një person i cili akuzohet për dhënie ndihme ndaj shtetasve të huaj. Në kuadër të
"Tapë" në timon dhe pa leje drejtimi, tetë të arrestuar në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar 8 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotik
Toka e premtuar/ Si u bë Shqipëria urë për arabët, arrestohet motra e drejtoreshës së Kufirit Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Toka e premtuar”. Goditet një tjetër rast i veprimtarisë krimin
Shtyhet vlefshmëria e pasaportave, deri kur mund të përdoren të skaduarat Nëse pasaporta juaj skadon brenda 2020, ju bëjmë me dije se afati i vlefshmërisë do të zgjatet deri në datën 31 dhjetor
Si u grabitën 84 mijë euro nga kartat bankare të shtetasve nga Singapori, Kina apo Italia Tre persona, nënë e bijë dhe një kamarier janë autorët e një skeme vjedhjeje krejt të veçantë. Në bashkëpunim me njëri-t
Policia me "dorë të hekurt", arrestohen 10 persona në Tiranë Polcia e Tiranës puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen