999 rezultate për

shtetasit

Arrestohen gjashtë persona dhe procedohen pesë të tjerë, ç'po ndodh në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë 6 shtetas dhe procedohen penalisht 5 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme
Përfundojnë pas hekurave shtatë persona në Tiranë, përse akuzohen Policia e Tiranëa ka vijuar punë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë duke arrestuar 7 persona, d
25 vjeçari u aksidentua teksa punonte: Arrestohet inxhinieri, çfarë ndodhi me pronarin e firmës Policia e Tiranës ka arrestuar një inxhinier për shkelje të rregulave të punës si dhe procedohet penalisht pronari i fir
Greqia merr vendimin, e sa kohë do qëndojë kufiri i mbyllur me Shqipërinë Qeveria greke ka vendosur shtyrjen e memorandumit për bllokimin e kufirit me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë
Fshehu sulmin ndaj biznesit, arrestohet efektivi i policisë në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një 46-vjeçar, punonjës i policisë private. Sherbimet e Policisë në Komis
Edhe shtetasit shqiptarë duhet të kenë testin negativ për të hyrë në Kosovë Kosova ka miratuar sot vendimet apo masat shtrënguese për të përballuar situatën ndaj COVID–19. Një prej vendimeve është
Policia "nuk lëshon pe", gjashtë të arrestuar brenda pak orësh në Tiranë Policia e Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 6 shtetas dhe janë proceduar penalisht 2 shtetas të tjerë, për v
Bullgaria hap dyert për Maqedoninë e Veriut, por ka një kusht Prej sot shtetasit e Maqedonisë së Veriut mund të hyjnë në Bullgari me test PCR negativ, jo më të vjetër se 72 orë. Q
Flakët pushtojnë Tiranën: Shkrumbohet makina dhe merr zjarr pallati Një automjet është djegur si pasojë e një shkendije elektrike pak para mesnate në Kamëz. Sipas policisë, është djegur
Dhunë dhe shkatërrim prone, policia vë në pranga katër persona në Tiranë Policia e Tiranës ka vënë në pranga katër persona pasi mbi to rëndojnë akuza të ndryshme. Policia e Tiranes informon
Hodhi "mallin" nga dritarja e makinës, si u kap i riu në Tiranë Tre persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Mes të arrestuarve është
Maqedonia e Veriut planifikon të hapë kufijtë për vendet e rajonit Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut pritet që gjatë fundjavës të diskutojë për heqjen e masave kufiz
U bllokua për 5 orë Kakavija, cilët janë shqiptarët që mund të shkojnë në Greqi Që në orët e para të mëngjesit në pikën doganore të Kakavijës, ndryshe nga ajo e Kapshticës, u rregjistuan radhë kilomet
Doni të udhëtoni për në Greqi? Vjen njoftimi i rëndësishëm Sipas njoftimit zyrtar të bërë nga autoritetet policore greke, në zbatim të vendimit të qeverisë greke, kufiri tokësor m
Pas Kakavijës bie sistemi edhe në Kapshticë: Mbesin të bllokuar shqiptarët dhe të huajt Ditën e sotme në Kakavijë, sistemi është bllokuar duke lënë shqiptarët dhe shtetasit e huaj të mebsin në pikën kufitare.
Maqedonia në "listën e zezë" për udhëtime Mërgimtarët tanë nga Evropa nuk kanë marrë dritë jeshile as për dy javët e ardhshme për të kaluar pushimet në vendlindje
Policia vë në pranga 45 vjeçarin, për çfarë ishte dënuar i "forti" i Bulqizës Policia ka vënë në pranga një person me rrezikshmëri të lartë në Bulqizë. Mësohet se 45-vjeçari i dënuar për vrasje t
"Kam ilaç kundër COVID-19", mjeku popullor dhe nipi i tij përfundojnë në pranga "Kam ilaç kundër COVID-19..." Një 57-vjeçar i identifikuar si Frederik Frroku dhe nipi i tij H.Frroku, 30 vjeç, banues n
Policia kap 53 kg kanabis, dy në pranga dhe një në kërkim Një sasi prej 53 kg lëndë narkotike kanabis është sekuestruar nga policia në kuadër të një operacioni të koduar “Tragjas
Pengmarrje në Gramsh? Policia shkon në lokal dhe gjen burrat e rrahur me njëri-tjetrin Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Gramsh. Në kundërshtim me protokollet e sigurisë dhe nën efektin e pijeve alkoolik