999 rezultate për

shtet

Tirana zhgënjen në Ballsh, mposhtet 3-1 nga Bylisi kryesues (VIDEO) Zhgënjen sërish Tirana, këtë herë në transfertën mallakastriote ndaj Bylisit, ku u mposht me rezultatin 3-1, humbje kjo
Trajtimi i dëmeve, AMF në mbështetje të konsumatorëve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare për 9 muajt e parë të vitit 2019 ka trajtuar 71 ankesa të ardhura nga qytetarët dhe
Tragjedia me 39 viktima në Britani, reagon policia (FOTO LAJM) Policia britanike nuk ka arritur ende të identifikojë shtetësinë e 39 viktimave të gjetur brenda një kamioni në jugperën
Shkon në Çeki për të blerë biletën për ndeshjen me Kosovën, por shikoni se çfarë i ndodh shqiptarit (VIDEO) Kosovari me nënshtetësi gjermane, Florim Gashi, ka shkuar në mëngjesin e sotëm në qytetin e Plzenit për të blerë biletën
Drogë dhe armë brenda makinës, kapen 2 persona në Tiranë Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor "Shkëmbimi", për goditjen e narkotikëve. Janë arrestuar në flagra
NEGOCIATAT/ Berisha: Ramës dhe gangsterëve të tij, ia plasën derën në fytyrë (VIDEO) Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se BE ia plasi derën në fytyrë kryeministrit
Policia jep informacionin zyrtar, si u vra 55 vjeçari në Shkodër Policia ka dhënë detaje zyrtare lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në Dukagjin, ku mbeti i vrarë me armë Lazër
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar se si veprohet me rastet kur politikanë apo drejtues të lartë shpallen "non gr
Meta shpall listën me 6 kandidatën për Kushtetuese Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpallur listën me gjashtë kandidatë, që kërkojnë të zënë një vend në gjykatën Kush
Po qëllonte me armë, kapet 47 vjeçari Policia e Krujës ka kapur një 47 vjeçar i cili ka qëlluar me armë në ajër. Ngjarja ka ndodhur në zonën Darven, ku sit
Kryemadhi nuk ndalet: E quan Ramën skizofren e kërkon zgjedhje të parakohshme "Rama është si skizofreni, që ka frikë nga bluza e bardhë. Ai s’ka dashuri, godet pas krahëve" Pas përfundimit të mbl
Nëna nga Pogradeci i lutet shtetit: Më kthe 5 nipat nga Siria Shumë fëmijë shqiptarë kanë mbetur nëpër kampet e Sirisë. Një nënë nga Pogradeci në moshë të thyer i lutet shtetit s
Përplasi një person dhe u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet 17-vjeçari në Lushnje Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Lushnje ku një 64-vjeçar ka humbur jetën. I moshuari po udhëtonte m
Gjermania: Plotësoni kushtet, herën tjetër Franca nuk mund të bllokojë më negociatat Këshilli Europian vendosi të Premten të mos hapte negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke e sht
Rrahu 28 vjeçarin dhe shokët i dolën mbrojtje, kapen 3 "të fortë" në Tiranë Policia ka ndaluar një 33 vjeçar pasi ka plagosur me mjete të forta një 28 vjeçar në Tiranë. Policia gjithashtu ka nd
Reali mposhtet nga Mallorca, i dhuron kreun Barçës (VIDEO) Real Madridi pësoi disfatë me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Mallorcas, e cila u zhvillua në stadiumin "Iberostar", duk
Blendi Fevziu bën deklaratën e fortë: Duhet të ikë Rama nga pushteti Blendi Fevziu, një ndër moderatorët më të njohur në Shqipëri, mbrëmjen e sotme ishte në “Shiko kush Luan". Ai tregoi
Si ndryshojnë edhe personazhet e animuar nga një shtet në tjetrin (FOTO LAJM) Ndonjëherë shfaqjet e animuara ndryshohen në vende të ndryshme kur përkthehen. Përveç kësaj, shumë personazhe të anim
Merret vendimi për të "frikshmin" e Selenicës, Tesi Basho Tesilvan Bashom, i njohur ndryshe edhe si Tesi Basho kërkohej prej kohësh nga shteti italian. I frikshmi i Selenicës
U kap në Kakavijë dhe kundërshtoi policinë, ekstradohet në Greqi 28-vjeçari ukrainas Një 28-vjeçar ukrainas me inicialet M. Y i akuzuar për vrasje, është ekstraduar nga Interpoli drejt Greqisë. M.Y. ish