999 rezultate për

shtese

6 mijë vdekje shtesë në 2020-n, pesë herë më shumë se raportimet zyrtare në spitalet COVID Rreth 6 mijë vdekje shtesë në 2020-n, pesë herë më Pandemia e Covid-19 ka ndikuar ndjeshëm në rritjen e vdekshmërisë në
Ylli i Barcelonës e pranon: Jemi të katandisur, të inatosur dhe të mllefosur Sulmuesi i Barcelonës, Antoine Griezmann, ka thënë se ai dhe bashkëlojtarët e tij janë të katandisur, të inatosur dhe të
Juve siguron çerekfinalen me shumë vuajtje (VIDEO) Juventus fitoi vetëm në shtesë 3-2 ndaj Genoas. Pas dy golava të Kulusevski dhe Moratës, miqtë nuk u dorëzuan dhe shë
Milan kualifikohet në çerekfinale, mposht Torinon pas penalltive Milani bëhet skuadra e parë çerekfinaliste e Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke
Teknologjia e re e Anglisë, tanket që s’shihen nga armiku Një teknologji e re maskimi për tanket është testuar së fundmi në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo është një “shtresë”, e cila
FA Cup/ Arsenali mposht në shtesë Newcastle (VIDEO Arsenal ka triumfuar ndaj Newcastle në kuadër të FA Cup. Arsenal ka triumfuar ndaj Newcastle në në ndeshje tejet të v
Alarmuan Tiranën me sirenat ndezur, si Kodi Rrugor ndëshkon shoferët e autoambulancave Ditën e sotme 36 autoambulanca përshkuan bulevardin “Zogu I” me sirena të ndezura, duke shkaktuar sa habi po aq eshe al
"Fluturon" Milani, mposht Lazion në minutat shtesë (VIDEO) AC Milani vazhdon të jetë skuadra e vetme evropiane e pamposhtur në Seria A, teksa sonte mposhti Lazion. "Rossonerët
U bë një modele mahnitëse, historia frymëzuese e vajzës me sindromën Down (FOTO LAJM) Rreth 1 në çdo 700 foshnje në Shtetet e Bashkuara lindin me sindromën Down. Sindroma Daun është një gjendje ku një perso
Në gjendje të rënduar prej disa ditësh! Manastirliu: Ndihmë për mjekun Drini Dobi! Pas disa ditësh thirrje për ndihmë në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shkruan se qeveria s
Dalin pagat shtesë, Hoti i quan heronj punonjësit shëndetësorë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot janë ekzekutuar pagesat shtesë për stafin shëndetësor.
Fati dhe VAR ndihmojnë Brighton të marrë 1 pikë ndaj Liverpoolit (VIDEO) Brighton ka marrë një pikë shumë të vlefshme përballë Liverpool, duke barazuar 1:1, me vendasit që golin e shënuan në ko
"Dramë" në Olimpico, Lazio barazon në shtesë (VIDEO) Lazio ka barazuar në frymën e fundit ndaj Juvenusit ashtu si në javën e kaluar. Është i njëjti autor, Caicedo. /albeu
Milan shmang trupin por siguron Europa League falë penalltive (VIDEO) Milan ka arritur të sigurojë një vend në fazën me grupe të Europa League pas një fitoreje dramatike të marrë në fushën
COVID-19 në Shqipëri, 1 mijë mësues shtesë për të përballuar situatën në shkolla Këshilli i Ministrave ka vendosur që të shtojë 1 mijë mësues për të përballuar nevojat gjatë pandemisë në vitin shkollor
Hoti: Rimëkëmbja ekonomike po ndodh Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria e cila udhëhiqet nga ai po përmbushë të cilat i
Hoti përballet me deputetët: Nuk keni hallin e qytetarëve Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se orët shtesë dhe shtesa e rr
Postimi prekës i Muriqit për tifozët e Fenerbahce (FOTO LAJM) Vedat Muriqi tani dhe zyrtarisht është futbollisti më i ri i Lazios. Sulmuesi Dardam ka firmosur kontratë për shumën
Gjilani eliminohet nga APOEL Gjilani u eliminua nga Europa League pas humbjes me rezultatin 0-2 ndaj APOEL-it. Ishte një ndeshje mjaft e mirë nga të
Goli më i çuditshëm i shënuar nga një portier sot mbush 5 vite (VIDEO) Martin Hansen nuk do ta harroje kurrë 11 gushtin e vitit 2015, pasi shënoi golin e parë dhe të vetëm në karrierë. Luan s