999 rezultate për

shterpces

Serbë të maskuar bllokojnë qendrën e Shtërpcës (FOTO LAJM) hjetëra serbë të maskuar e me flamuj kombëtar të Serbisë në duar, kanë bllokuar qendrën e Shtërpcës, duke dashur të treg
Pas vrasjes të Ivanovic kërcënohet me jetë edhe një politikan serb Një ditë pas vrasjes të politikanit serb, Oliver Ivanoviq, një politikan tjetër është i kërcënuari i radhës. Burime t
Ja misioni i gazetarëve rus të arrestuar në Kosovë Dy gazetarët rus, Oksana Sazonova dhe Sergej Belous, të cilët ishin nën shoqërimin e ish-kryetarit të komunës së Shtërpc
Ndodhet në Kosovë, por vazhdon të menaxhohet nga Serbia Qendra Turistike e Brezovicës vazhdon të menaxhohet nga strukturat e shtetit serb, prandaj në këtë ndërmarrje shoqërore
Kryetari i Shtërpcës shpallet i pafajshëm Kryetari i Shtërpcës, Bratisllav Nikoliq, si dhe zyrtari i prokurimit në këtë komunë, Agim Rexhep, janë shpallur sot të
Shtërpca kërkon ndihmën e Serbisë për t’ia marrë Kosovës Brezovicën Serbët nga rrethina e Brezovicës dhe zyrtarë nga Beogradi kanë filluar të shfaqin shqetësimet e tyre pasi Qendra e skiji
MUP-i serb, presion qytetarëve në Shtërpcë Pjesëtarët e xhandarmërisë serbe dhe të MUP-it po bëjnë presion ndaj qytetarëve në komunën e Shtërpcës që të votojnë për
VV kunder ligjit per Shtetësi Lëvizja Vetëvendosje përmes një konferencë për media reagoi sot në lidhje me çështjen e fitimit të shtetësisë së Republi
Ali Halimi, kandidat i VV-së për Kryetar të Komunës së Shtërpcës Sot Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shtërpcë mbajti konferencë për media duke shpallur kështu rezultatet e zgjedhjeve
Jahjaga: Serbët e Kosovës të votojnë Gjatë vizitës që zhvilloi në komunën e Shtërpcës, presidentja e vendit Atifete Jahjaga ka ftuar serbët e Kosovës që të m
Vllasi: Serbia ndryshon politik ndaj Kosovës Ish-politikani komunist, Azem Vllasi në një emision televiziv lokal serb ka deklaruar se ka ndryshuar politika serbe kar
Petersen inkurajon autoritetet e Shterpces per shtimin e perpjekjeve per kthimin e te zhvendosurve Shefi i UNMIK-ut, Soren Jesen-Petersen, ka inkurajuar dje autoritetet e Shterpces dhe te komunave perreth qe t'i shtojne