999 rezultate për

shtatzenise

Mjaft u stresuat, kaq kile janë mjaftueshëm për t'u fituar gjatë shtatzanisë Sa kilogramë duhet të shtojnë nënat për një shtatzëni normale. Po kur nuk shtojnë shumë a duhet të shqetësohen? Shtim
Kërcimi i aktores në muajin e 9-të të shtatzënisë do t'ju sikletos (VIDEO) Në rast se nuk e dinit, Shay Mitchell është shtatzënë. Aktorja e “Pretty Little Liars” e konfirmoi pritjen e ëmbël në qe
Në muajin e fundit të shtatzënisë, Olta Xhaçka fotografohet me barkun e rrumbullakosur (FOTO LAJM) Tre vite pas lindjes së vajzës së saj, Hanës, ministrja Olta Xhaçka do të bëhet nënë për herë të dytë. Ajo dhe bashkë
Në muajin e 6 të shtatzënisë, Monika e Lorikut fotografohet me barkun e rrumbullakosur (FOTO LAJM) Disa ditë më parë ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, dhe bashkëshortja e tij Monika zbuluan se do të bëhen
Në pritje të ëmbël? Zbulohet e vërteta e shtatzënisë së Adelina Ismailit (FOTO LAJM) Dy ditë më parë, në rrjet u përhap lajmi se këngëtarja e njohur, Adelina Ismaili, është shtatzënë për herë të dytë. G
Në pritje të ëmbël, bashkëshortja e Gaz Pajës shkëlqen nga nuri i shtatzënisë (FOTO LAJM) Në qershor të këtij viti, aktori i njohur i humorit, Gaz Paja, u kurorëzua me martesë me partneren e tij, Ira Seferin.
Shikoni me kujdes, kjo është foto e parë e Fatmës pas lajmit të shtatzanisë (FOTO LAJM) Tre ditët e fundit në media ka qarkulluar lajmi se moderatorja e famshme e "In Tv" eështë në pritje të ëmbël. Ajo ka
Në ditët e fundit të shtatzënisë, ministrja Olta Xhaçka shfaqet me bark të rrumbullakosur (FOTO LAJM) Në krye të ministrisë së Mbrotjes Olta Xhaçka po kalon ditët e fundit të shtatzënisë, tanimë me barkun e rrumbullakosur.
Fruthi bën namin, Maqedonia ende nuk e ka shpallur epidemi Epidemia e fruthit nuk ndalet. Tani për tani është e rëndësishme që të vaksinohen dhe të ri-vaksinohen të gjithë ata që
Pse pijet me gaz dhe lëngjet e frutave shkaktojnë astmë Fëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Nga se vjen depresioni pas lindjes istemi imunitar mund të fshihet pas depresionit post partum që prek të paktën 15 % të grave. Duket se një skuqje e disa
Gjinekologët i dalin në mbrojtje kolegut për abortin e vajzës që u abuzua Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve ka reaguar lidhur me rastin e të miturës nga Drenasi, e cila pas keqtrajtimit sek
Për të gjithë supersticiozët, Elita Rudi bën veprimin e “ndaluar” në shtatzani Që prej momentit që bëri publike shtatzëninë, Elita Rudi ka ndarë vazhdimisht foto nga eksperienca e re. Në foton e fund
Kapën detajin në foton e fundit, fansat masakrojnë Elitën (FOTO LAJM) Postimi i fundit i Elita Rudit në Instagram u komentua shumë pasi ajo duket ndryshe, sikur ka buzë më të plota. Për k
Martesa e parë e Meghan, del detaji i errët për Princeshën Lajmi më i fundit rreth Meghan- it? Thuhet se dukesha e paskësh detyruar ish- bashkëshortin e saj, Trevor Engelson të në
Almeda dhe Togla zyrtarisht në pritje të fëmijës së parë Mediat turke shkruan se moderatorja shqiptare është në pritje të fëmijës së parë me akrorin Tolgahan Sayisman. Mësohe
Nëse keni këtë tipar, rrezikoni të lindni fëmijë autikë Fëmijët e lindur nga nënat obeze, që kanë një madhësi të gjerë të belit para shtatzënisë, janë më të rrezikuar që të vua
Rrezikoni fëmijën, ky është gabimi më i madh që bëjnë nënat shtatzënë Shpesh dëgjojmë se një nënë shtatzane duhet që të ushqehet për dy, persona, një veprim që nuk është aspak i këshillueshë
Shtoi 11 kile për 6 javë, vajza tronditet kur mëson të vërtetën (FOTO LAJM) Një grua zbuloi se ishte shtatzënë vetëm 2 muaj para se të lindte, pasi mendonte se thjesht kishte shtuar për shkak të k
Alarm! Mos konsumoni paracetamol gjatë shtatzënisë, rrezikoni fëmijën tuaj Gratë shtatzëna që marrin paracetamol janë më shumë se 30% të rrezikuara që të lindin fëmijë me çrregullime ADHD, sugjer