999 rezultate për

shtator

Pandemia, shqiptarët po blejnë vetëm ushqime dhe ilaçe Ndonëse vendi u “çlirua” nga mbyllja në tremujorin e tretë të vitit, konsumi ka vijuar të jetë i dobët dhe i përqendruar
Takim me PSG-në? Babai i Messit mohon gjithçka: Jam në Argjentinë që nga shtatori Babai i Lionel Messit, njëkohësisht agjenti, Jorge ka mohuar raportimet se ka udhëtuar në Barcelonë për të diskutuar tra
Kosova merr garanci nga SHBA: Marrëveshja e 4 shtatorit do të zbatohet Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë garanci Kosovës, se marrëveshja e 4 shtatorit, për normalizim ekonomik me Serbinë, e ar
KALENDARI/ Ja kur do t'i luajë kombëtarja ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit Shqipëria ka njohur kundërshtarët për kualifikueset e Kampionatit Botëror "Katar 2020", në shortin e hedhur pasditen e s
Thirrja e gruas që jeton në çadër që prej Shtatorit 2019: Po mbytem, jam e sëmurë! Zona më e dëmtuar nga tërmeti i 26 Nëntorit ishte Durrësi dhe rrethinat e tij përfshirë dhe Manzën. Mirëpo tashmë,
"Jam berber, skulpturën e kam hobi", flet autori i shtatores së Adem Jasharit Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. Ai
Bëhet i gjallë autori i shtatores së Adem Jasharit: Unë berber jam, skulpturën e kam hobi! Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. A
Zbulohet shtatorja e Skënderbeut, në Prizren (VIDEO) Është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, në qytetin e Prizrenit. Kjo shtatore shpalos
Kryeministri Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrat Tahiri e Selmanaj, ka bërë homazhe te monumenti i hero
E TRISHTË/ Shqipëria, e dyta në botë për numrin e aplikantëve për azil Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator
Akuzohen për krime lufte, Kryeprokurori: Gjykimi të mbahet jo më vonë se shtatori i 2021 Shtatori i 2021-s është afati më i caktuar sipas Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale për të nisur g
Studimi nxjerr të dhënat e dyshimta, COVID-19 qarkulloi në Itali që në shtator të 2019 Virusi Covid-19 ka qenë aktiv në Itali disa muaj para se të zbulohej zyrtarisht për herë të parë. Në këtë përfundim ka a
84% e bizneseve të prekur nga kriza, normaliteti pritet pas 10 muajsh 84% e bizneseve shqiptare deklarojnë se janë prekur nga kriza e pandemisë. Banka e Shqipërisë ka kryer dy anketa për
Grenell: Marrëveshja e 4 shtatorit po implementohet Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë po konsideron se marrëveshja mes këtyre d
Ish-ministri "zbërthen" shifrat: Zonat më të prekura, pse u rritën rastet 4 javët e fundit Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka analizuar përhapjen e COVID-19 në Shqipëri, duke krahasuar shifrat e katër ja
Mediat malazeze: Kë takoi Rama fshehtas në restorantin në Tuz Sipas mediave malazeze, kryeministri ynë Edi Rama, bëri një vizitë jozyrtare dhe të paparalajmëruar në Malin e Zi. Ko
Thyen rregullat e COVID-19, e pëson keq restoranti i famshëm "Salt Bae" Vetëm pesë ditë pasi kishte hapur restorantin e tij të ri në Boston, Salt Bae e shefit të guzhinës Nusret, i njohur gjer
HOROSKOPI/ E hënë, 28 shtator: Si do të nisë java për secilën shenjë Dashi Sot do të keni një energji të mirë, të nevojshme për të përballuar ditën tuaj. Tani e tutje, problemet e punës
Shqiptarët tapë në timon, 259 persona kanë humbur patentën në shtator Rregulli më i nevojshëm për t'u zbatuar kur vjen puna te kujdesi në rrugë, është ai i të mos pirit alkool kur udhëton.
HOROSKOPI/ E enjte, 24 shtator: Shenja më me fat për sot Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashurisë. Mundohuni që të mos flisni dhe tensionoheni. Në punë