999 rezultate për

shqyrtohet

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me Covid-19 Ministria e Shëndetësisë ka filluar të shqyrtojë masa të reja për parandalimin e përhapjes më të madhe të coronavirusit
Vendoset data, kur do të shqyrtohet në Kuvend ndryshimi i sistemit zgjedhor Kuvendi ka zbardhur kalendarin e punimeve të Komisionit të Ligjeve për propozimin e opozitës parlamentare për ndryshim s
Zbutja e masave, sot vendoset për kohëzgjatjen e orës policore Komisioni për sëmundje ngjitëse do të mbajë mbledhje ku do të diskutohet për atë se sa do të zgjasë ora policore gjatë k
Ambasada holandeze: Për momentin udhëtoni pa viza, po shqyrtohet propozimi Lajmi i keq i ditës sot për shqiptarët është votimi i Parlamentit Holandez për të vendosur rikthimin e regjimit të vizav
Brenda 3 ditësh shqyrtohet imuniteti për Veljanvskin Çështja e imunitetit të ish-kreut të Kuvendit dhe deputeti aktual nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanvski, pritet që të
Në këtë datë shqyrtohet kërkesa e shkarkimit të Arta Markut Pasnesër Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e Kreut të Grupit Parlamentar të LS
Lajm tronditës për Serinë A, po shqyrtohet mundësia e ndërprerjes së kampionatit Të ndërpritet kampionati Italian pas tragjedisë së djeshme ku një tifoz i Interit humbi jetëm, është ky lajmi më i fund
Mësoni kur shqyrtohet kërkesa e Gruevskit për azil Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sonte në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5 deklaroi se derisa zgjat procedu
Priten lëvizje të mëdha, sot shqyrtohet dosja e Izet Haxhias Ditën e sotme në orën 12:30, gjyqtari i Tiranës, Besnik Hoxha, do të shqyrtojë kërkesën për rivendosje në afat të ankimi
Të hënën shqyrtohet shkarkimi i Aida Dërgutit Të hënën në orën 11:00 do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare. Në rënd të d
Ky është propozimi i Vjosa Osmanit për demarkacionin Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, po mban mbledhjen e rregullt, ku po shqyrtohet Projek
Demarkacioni shqyrtohet sot në komisionin për punë të jashtme Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se sot fillon sesionin e ri me mbledhjen e komisionit për punë të jashtme, diasporë dhe in
Sot rishqyrtohet vendimi për bursat e studentëve Sot mbahet mbledhja e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ku pritet të rishqyrtohet ven
Me 15 janar shqyrtohet projektligji për Demarkacion Kuvendi i Kosovës pritet të fillojë punën më 15 janar. E në këtë datë është paraparë të mbahet takimi i Komisionit pë
Votimi i demarkacionit vendoset të mërkurën Marrëveshja për Demarkacionin, do tw vendoset tw mwrkurwn nwse do të shkojë këtë vit apo në fillim të vitit të ardhshëm
Rishqyrtohet afati i diplomimit për këta studentë Vendimi i marrë më 7 shtator të këtij viti për zgjatjen e studimeve edhe për një vit për të gjithë studentët që kanë kal
Numëruesi i tretë, sot shqyrtohet padia e LSI në Kolegj Ditën e sotme Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë padinë e LSI lidhur me numëruesin e tretë në KZAZ. KQZ hodhi më 14 qe
Lajm i madh për Kosovën Parlamenti Evropian do të miratojë sot, në Strasbourg, raportin e raportueses për Kosovën, Ulrike Lunaçek, për përparimi
Ambasadori francez: Letra e Ivanovit do shqyrtohet në KE këtë të premte Ambasadori francez, Christian Timonier, i ka bërë thirrje politikanëve maqedonas që të zjgidhin sa më parë krizën politi
Shpërthimet e "Bankers", shqyrtohet zhvendosja e fshatit Zharrëz Konkluzionin përfundimtar se kush është përgjegjës për lëkundjet që shkaktohen në zonën e Zharrëzës do ta japë një ekspe