E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
999 rezultate për

shqyrtimi

"Shqiptarët janë turq", formohet komisioni për shqyrtimin e përmbajtjes së librit skandaloz Numri dy në dikasterin e arsimit Arafat Shabani thotë se është formuar komision përkatës për shqyrtimin e përmbajtjes së
Yuri Kim takon Vitore Tushën: Përgjegjësi për çështje të rëndësishme Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ditën e sotme ka takuar kryetaren në detyrë të Gjykatës Kushtetuese. Znj.Kim shkruan
LDK për herë të shtatë e dërgon në Kuvend Projektligjin për Rimëkëmbje Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike do të hidhet nesër për votim në Kuvendin e Kosovës për herë të shtatë radhazi.
Përgjimet nga SPAK, KLGJ vendos sot pezullimin e Mimoza Magjekës Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet sot për të shqyrtuar projekt vendimin për pezullimin nga detyra të gjyqtares së
Lajmi i rremë se Xhamajka njohu Kosovën, reagon Konjufca Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka reaguar pasi që nga Xhamajka mohuan se kanë njohur pavarësinë e Kosovës,
Qeveria Kurti nis shqyrtimin e vendimeve të ish-Qeverisë Haradinaj Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se do t’i rishqyrtojë të gjitha vendimet, përfshirë edhe emërimet në pozita të larta
Avokati i Popullit reagon për paketën anti-shpifje: AMA nuk ofron garanci Avokati i Popullit ka reaguar për paketën anti-shpifje që pritet të votohet sot në Kuvend. Përmes një deklarate, Avo
Sot Parlament, pritet shqyrtimi i buxhetit faktit për vitin 2018 Në seanccën e sotme plenare pritet të shqyrtohet projektligji “Për miratimin e buxhetit faktik për vitin 2018”. Gjith
Sot është ditë historike, Kosova bëhet me ushtri Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare ku do të votohen tre projektligjet që FSK-në e shndërrojnë në ushtri.
Historike, në këtë orë Kosova bëhet me ushtri Seanca plenare e Kuvendit do të mbahet të premten, më 14.12.2018, në orën 10:00, në sallën e Kuvendit. Ndërkaq, ceremoni
Sot është dita e ushtrisë Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare me 46 pika të rendit të ditës, e në mesin e tyre edhe shqyrtimi i Projektli
Sot është ditë e rëndësishme për veteranët, mësoni arsyen Shqyrtohet Projektligji për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, R
Mblidhet Kuvendi, mësoni rendin e ditës Sot do të mbahet vazhdimi i seancës së Kuvendit, ndërsa në rend dite janë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mba
Negociatat me Shqipërinë, Hahn tregon nëse jemi gati Aktualisht negociatat e Shqipërisë me BE-në janë një nga temat me të nxehta të politikës vendase. Ama këtë herë ka qe
Mbyllet shqyrtimi gjyqësor për Shullazin e bandën e tij Gjykata e Krimeve të Rënda ka përfunduar shqyrtimin gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij, që akuzohen për sh
Sot mbahet seanca, rendi i ditës Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare, në të cilën do të ketë 23 pika në rend dite. Në këtë seancë do të b
Të hënën shqyrtohet shkarkimi i Aida Dërgutit Të hënën në orën 11:00 do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare. Në rënd të d
Sot mblidhet kuvendi, VV kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit Sot në orët 10:00 do të mbahet seanca plenare në Kuvendin e Kosovës. Në rend të ditës janë gjithsej 10 pika, prej të
Anulohet shqyrtimi i raportit të Prokurorisë Speciale Edhe sot nuk do të diskutohet për raportin e Prokurorisë Speciale pasi raporti nuk është dorëzuar në formë elektronike n
Edhe sot seancë, mësoni rendin e ditës Sot në orën 10:00 do të mbahet seancë ku pritet të diskutohen 19 pika. Ndër to janë dy interpelanca të kryeministrit