999 rezultate për

shquar

Veseli: Deshën apo jo, Hashim Thaçi është një nga politikanët më të shquar në vend (VIDEO) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli thotë se po të ishte diçka e dëmshme marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi, atë
Ndërroi jetë kompozitori i shquar shqiptaro-amerikan Phillip Lambro Djali i mërgimtarëve shqiptarë në SHBA kompozoi muzikë për filma në Hollyëood, ndërsa veprat e tij u luajtën nga orke
Mustafa: Rugova, personaliteti më i shquar i kësaj epoke Me rastin e 70-vjetorit të lindjes të ish-presidentit Ibrahim Rugova, strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë b
Nishani nderon ata që dhanë kontribut për Sarandën Nga Saranda, presidenti Nishani ka deklaruar se nderon ata që kanë dhënë kontribut për këtë qytet. Presidenti Bujar Nish
Nishani dekoron Federatën “VATRA” dhe veprimtarё të shquar shqiptaro-amerikanё Presidenti i Republikës, Bujar Nishani gjatë qëndrimit të tij në New York vlerësoi dhe nderoi në një ceremoni madhështor
Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike (FOTO-LAJM) Kanë qenë të shumta iftaret e shtruara nga Komuniteti Mysliman gjatë këtyre ditëve të muajit të Ramazanit. Një iftar për
Volers: SHBA, kontribut të shquar për Maqedoninë (FOTO LAJM) Të enjten në mbrëmje, ambasada e SHBA-ve ka organizuar një pritje solemne me rastin e 4 Korrikut - Ditën e Pavarësisë së
Zemaj i kërkon Berishës dekorata për 13 personalitete kosovare Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj i shoqëruar nga drejtues të forumit rinor të kësaj partie i kërkuan sot ndihmë kryeminis
“Mit’hat Frashëri, mendimtar më i thellë se Faik Konica” Letra e klerikut Zef Valentini drejtuar Tajar Zavalanit. Vendi i intelektualit të shquar në kulturën shqiptare. Mid’ha
Shqiptarët e shquar të Britanisë Botuar nga gazeta më e madhe e shqiptarëve “The Albanian”, libri për 100 shqiptarët, që kanë dhënë një kontribut të veca
Përurohet shtatorja e Zogut, Berisha: Simbol i bashkimit të shqiptarëve (FOTO-LAJM) Kryeministri Berisha mori pjesë sot në ceremoninë e përurimit të shtatores së mbretit Ahmet Zogu. Kreu i qeverisë u shpr
Sabri Godo nderohet pas vdekjes me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nderoi me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, personalitetin e shquar, histori
Tetovë, nderohet Mehmet Pashë Deralla Sot në ora 15:00, në Shtëpinë e Kulturës në Tetovë, do të organizohet "Akademi përkujtimore për 100 vjetorin e emërimit
Presidenti dekoron 3 figura të shquara të historisë Në kuadër të 100-vjetorit Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar tre figura të shquara të historisë kombëtare
100-vjetori, figurat e shquara që u nderuan nga Kuvendi Kuvendi nderoi të premten figura të shquara të historisë së komunizmit, Ballit Kombëtar dhe të Legalitetit. Në një cerem
Berisha në Gjakovë: Ali Ibra, figurë e shquar e Lidhjes së Prizrenit Ashtu sikurse ishte lajmëruar, Kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë sot në zbulimin e shtatores së patriotit të shqu
Teodor Keko merr medaljen "Mjeshtër i Madh" pas vdekjes Presidenti i Republikës Bujar Nishani nderoi pas vdekjes me urdherin 'Mjeshter i Madh' shkrimitarin, publicistin dhe per
Musa Demi dekorohet pas vdekjes nga presidenti Topi Veprimtari i shquar i Lëvizjes kombëtare për pavarësinë e Shqipërisë dhe një nga krijuesit e shtetit shqiptar, Musa Demi
Berisha: Ish presidenti çek një nga evropianët më të shquar të gjithë kohërave Pas ceremonisë së funeralit të ish-Presidentit çek Vaclav Havel kryeministri Sali Berisha u shpreh se ish-presidenti Ha
Berisha: Godo, personalitetet i shquar i politikës dhe letrave të vendit Kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një mesazhi të dërguar familjes se Sabri Godos ka shprehur ngushëllimet e tij për vd