999 rezultate për

shqiptareve

Basha sulmon Ramën: Çdo ditë mbyllen nga 60 biznese! Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se numri i bizneseve që mbyllen përditë ka shkuar në 60 në një ditë. Duke folur g
Myslim Murrizi i revoltuar për Reformën Zgjedhore: Pazar! Firmosën një grusht plehrash "Një grusht plehrash dhe 4 enukë të pështirë nuk mund të mbajnë peng 5 milionë shqiptarë..." Kryetari i grupit Demo
Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Biznesit të vogël do t'i hiqen taksat deri në 2029! "Ne do të heqim tatim fitimin deri në vitin 2029. Këtë do ta bëjmë tani..." Kryeministri Edi Rama bëri me dije se po
Aktori maqedonas shfryn gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve Përderisa institucionet shtetërore të RMV’së po sfidohen seriozisht me valën e dytë të pandemisë COVID-19, siç duket gju
Kim ia la "fatin" e shqiptarëve në duart e tij, Basha: Ka mbetur një çështje pa zgjidhur! "Ka ardhur koha për opozitën për PD, për mikun tim Luli Basha që të baraspeshojnë të gjithë faktorët. Dhe të thonë P
Trazirat dhe vjedhjet në SHBA, shqiptarët dalin me shkopa për të mbrojtur bizneset e tyre (VIDEO) Trazirat, dhuna dhe placckitjet kanë pushtuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në javën e fundit, për shkak të vrasjes së
Hajdari me tone të ashpra: 2 partitë e vjetra kanë hallin e tyre Deputetja Rudina Hajdari në një deklaratë për mediat, është shprehur e zhgënjuar nga mosdakordësia e Këshillit Politik p
U bë "hero" i gjithë shqiptarëve, Pëllumb Pipero merr titullin e nderit Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është kthyer në "heroin" e të gjithë shqiptarëve që nga shpërthimi i pandemisë së koronavi
Sandër Lleshaj nuk ndalet: Përgjime policore të shqiptarëve, pa lejen e Prokurorisë Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur sot nga Kakavija, për projektligjin, që lejon policinë të kryeje përgjime
Nuk kishte COVID-19! Një vit më parë nga sëmundje të ndryshme vdiqën mbi 21 mijë shqiptarë Sëmundjet e zemrës dhe tumoret ishin shkaqet kryesore të vdekjeve të shqiptarëve për kategorinë e sëmundjeve për vitin 2
Kryemadhi-Ramës: Më mirë shekspiriane se si bastardët që mohojnë fëmijët Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama, duke e cilësuar si “Ledi Makbeth që s
Ekzektuan 27-vjeçarin, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. G
Basha premton të mos i ndahet Ramës me protesta: Do t'a ketë fundin e shpejtë! Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se kudo që ka protesta, opozita do të jetë aty. Me premtimin se kudo që do ke
Sot protesta për shembjen e Teatrit, zbardhet porosia e Bashës Opozita e bashkuar do t’i bashkohet sot protestës së thirrur nga Aleanca për Teatrin në orën 16:30. Kreu i selisë blu
Budina thirrje shqiptarëve për mosbindje civile: Të shpërndahet Parlamenti Regjisori Edmond Budina u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë për mosbindje civile, gjithashtu i bëri thirrje Metës për sh
50 euro çadra?! Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Do të bëjmë plazh pa masa drastike Një ndër pyetjet më të shpeshta të bëra në këto kohë pandemie, ku është paralizuar cdo gjë, është nëse do të hapen plazh
Deputeti i opozitës kthen vëmendjen nga plaga e vjetër: Në Greqi kanë vdekur 38 shqiptarë për 2 vjet Deputeti i opozitës së re Kristaq Papa ka ngritur në mënyrë simbolike tre parrulla në Kuvend. Deputeti kërkon që sht
Gjoni: PD është në krevat me PS, njëlloj sikur t'i urinosh në kokë shqiptarëve Deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni gjatë fjalës së tij në seancë plenare i ka bërë thirrje ligjvënësve që hapin lista
Kalo apel shqiptarëve: Bëni shumë kujdes Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo me një post në rrjetin social Facebook, u ben apel shqiptareve te mos e ulin as
Serbia reagon pas deklaratave të Vjosa Osmanit për spastrim etnik në Luginë të Preshevës Pas deklarimeve të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani rreth çështjes së shqiptarëve të Luginës së Preshevës