999 rezultate për

shqiptaret

Shqiptarët të “etur” për “Fast food”, por pasojat janë te tmerrshme (VIDEO) Shqiptaret konsumojnë në masë ushqimin e fast food-eve dhe justifikohen se nuk kanë kohë për t’u ushqyer shëndetshëm për
“Çmenden” mediat serbe: Shqiptarët duan sërish luftë, por... Shqiptarët duan sërish luftë. Këto janë kryetitujt e shtypit serb. Shkrimet plotësuese janë se 80 për qind e heroinës dh
Ja ku xhirohen telenovelat më të dashura nga shqiptarët (FOTO LAJM) Telenovelat turke janë nga më të ndjekurat e këtyre viteve në Shqipëri. Skena të filmuara në vila apo lagje shumë të
Balla paralajmëron Bashën: Mos hidh shashka, po shkakton destabilitet Deputeti socialist Taulant Balla nga Librazhdi ka folur në lidhje me deklaratat e kryedemokratit Lulzim Basha për blloki
Shqiptarët manjakë të Facebook-ut, zbulohet shifra e "frikshme" (FOTO LAJM) Shqiptarët njihen si përdorues të gjerë të rrjetit sociale Facebook duke arritur edhe shifra rekord në raport me populls
Vodhën shtëpitë e VIP-ave në Athinë, si u kapën shqiptarët e "tmerrshëm" (FOTO&VIDEO) Katër personat që shihni në galeri janë shtetas shqiptarë dhe imazhet e tyre i ka publikuar policia greke. Mediat gre
Gjuriç për ushtrinë: S'është e mirë as për serbët, as shqiptarët Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se formimi i Ushtrisë së Ko
Çfarë raportonte CIA për shqiptarët e Maqedonisë në vitin 1995? "Nuk duket i afërt përshkallezimi i tensioneve të brendshme në Maqedoni, që do të mund të shkaktonte një konflikt të gje
Nga minat antitank te predhat, ja armët e rënda që mbanin shqiptarët në banesa (FOTO LAJM) Prej disa muajsh Policia e Shtetit ka nisur nismën “Shqipëria pa armë” ku është bërë dorëzimin në mënyrë vullnetare e ar
Vizat amerikane, ambasada ka një lajm të keq për shqiptarët Bizneset e hotelierisë dhe restorantet shpesh përballen me vështirësitë për të gjetur punonjës amerikanë, për këtë arsye
Ivanov: Shqiptarët na duan shtetin e tyre të tretë Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, gjatë një interviste për gazetën kroate "Globus", ka deklaruar se qëllimi i pa
Shokon Edi Rama: Shqiptarët kanë të drejtë kur kërkojnë arrestimin e Berishës dhe Metës Kryeministri Edi Rama teksa u pyet nga gazetarja Rudina Xhunga se reforma në drejtësi shihet nga shumë shqiptarë si një
Trafikonin drogë nga Kapshtica në Greqi, arrestohen 3 shqiptarët Policia greke ka mundur të kapë një grup të trafikut ndërkombëtar të drogës në Egaleo. Sipas të dhënave nga policia e
Grubi: Ahmeti dhe shqiptarët nuk donin koalicion me VMRO-në Deputeti Artan Grubi i është përgjigjur edhe njëherë presidentit Ivanov, të cilit i ka thënë se koalicioni me VMRO-në e
Gjermania ofron 40 mijë vende pune për shqiptarët e Kosovës Gjermania ofron rreth 40 mijë vende pune për shqiptarët e Kosovës. Drejtuesit e njërës nga kompanitë që po merret me
Check Up-i falas me fitime të majme: shqiptarët e paguan dyfish Taksapaguesit shqiptarë e kanë paguar thuajse dyfish të ashtuquajturin “kontroll shëndetësor falas”, ndërsa kompania që
Ja çfarë thotë gjenerali Ostreni për marrjen e mundshme të Kuvendit me forcë Në zgjidhjen e krizës ne mbështesim 67 deputetët, mbështesim shumicën e krijuar, pasi këtë shumicë e ka zgjedhur populli
Bejta-Gruevskit: S’ka parti shqiptare që do hynte në koalicion me anti-shqiptarët Gruevski duhet t’i dëgjojë ndërkombëtarët dhe ta respektojë demokracinë, deklaroi nënkryetari i BDI-së, Nëvzat Bejta, në
Hedhin 600 kg drogë në det, shqiptarët: Na u prish motori … Policia italiane ka sekuestruar rreth 600 kilogram kanabis në provincën e Pulia, ndërsa në pranga janë vendosur 2 shqipt
HISTORIKE/ Ja çfarë ka kërkuar parlamenti italian për shqiptarët e Italisë Atdheu i dytë i shqiptarëve, i përbërë nga 467.687 shqiptarë të cilët jetojnë atje prej shumë vitesh, si dhe komunitete
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.