999 rezultate për

shqiptaren

U hoq si invalide, Zvicra zbulon dhe dënon ashpër shqiptaren nga Kosova Gjykata e Qarkut Rheintal ka dënuar kosovaren M. F*. me 4 vite e gjysmë burg për veprën penale abuzim me pensionin e inv
Gjenden pas 15 vitesh eshtrat e italianit të zhdukur, dyshimi i tmerrshëm për shqiptaren Policia italiane ka gjetur pas 15 vitesh trupin e një shtetasi italian të zhdukur në vitin 2004. Skeleti i 59-vjeçarit R
Gjendet pas 15 vitesh në fund të liqenit trupi i italianit, i martuar me shqiptaren 22 vite më të re Kufoma e dekompozuar e një italiani, i zhdukur në vitin 2004, dyshohet se ndodhet në makinën tip Ford që u gjet rreth nj
Gjest i madh nga ekipi i Romës, zyrtarizon lojtarin e ri dhe nxjerr lajmërim për shqiptaren Bleona Mata Ekipi i kryeqytetit të Italisë, Roma, ka zyrtarizuar ditën e sotme afrimin e mbrojtësit të krahut të djathtë, Zappacosta
Treni përplasi shqiptaren, drejtuesi rrëfen tmerrin: Po me priste Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë paradite në Itali, ku një grua me origjinë shqiptar është përplasur për vdekje nga n
Kush është Florijana Ismaili që u zhduk në Itali? Gazeta e madhe zvicerane shkruan për shqiptaren Lojtarja e Young Boysit, Florijana Ismaili u zhduk pasditen e së shtunës në liqenin Como në Lombardi të Italisë. Në p
Njihuni me shqiptaren që po shkëlqen në New York Sukseset e të rinjve shqiptarë në Shtete e Bashkuara të Amerikës nuk kanë të ndalur. Ata tashmë veçohen për shumë të arr
U pagua 22 vite pa punuar, Zvicra dëbon shqiptaren Kumrije A., është protagonistja në rrëfimin e radhës për qytetarët me shtetësi të huaj të cilët, për shkak të varësisë s
Sot një blogere me famë botërore, dikur shqiptaren e tallnin se vinte era djersë Egreis Gjergjani është sot një blogere shumë e njohur në SHBA. Por dikur atë e tallnin për djersën. "Nëse takoni d
Njihuni me shqiptaren që pret të bëhet deputete në Zvicër Në Zvicër ka shumë shqiptarë të suksesshëm, që janë shumë mirë të integruar në shoqërinë zvicerane. Ata janë figura kyçe
Njihuni me shqiptaren berbere (VIDEO) Në qytetin Sion të Zvicrës, biznes familjar zhvillon çifti bashkëshortor Saliu nga Prilepi i Maqedonisë. Demirali Saliu
Media evropiane nxjerr shqiptaren që do të pushtojë Evropën vitin e ardhshëm (FOTO LAJM) Era Istrefi është një nga këngëtaret më të njohura në botë. Ylli me origjinë shqiptare performoi këngën zyrtare për Kupë
Njihuni me Dianën, shqiptaren që lindi femër por jetoi tërë jetën si burrë (VIDEO) Burrneshat shqiptare nuk janë një fenomen i panjohur. Përkundrazi në vendin tonë numërohen shumë raste kur vajzat hoq
I dashuri i Dua Lipës hedh momentin intim me shqiptaren, acarohen fansat Pak kohë më parë mësuam këngëtarja me prejardhje shqiptare u rikthye në krahët e ish-it të saj. Ky vendim i Dua-s bie
Ushtari serb tentoi të përdhunojë shqiptaren, sot sëpata që i preu kokën është simbol i fshatit Fshati Brezë i Karadakut, dikur heroik, tashmë është një fshat i braktisur dhe i harruar nga autoritetet e Maqedonisë. N
“E hodhi nga makina dhe u zhduk me shpejtësi”, dëshmia për shqiptaren e vrarë Mediat italiane kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me vdekjen e 20 vjeçarës shqiptare, Anxhela Meçani. Mësohet se
Shqiptaren e vrau burri në Itali, dalin detajet e tmerrit nga autopsia Një ngjarje e rëndë ka ndodhur vetëm pak ditë më parë në një familje shqiptare në Itali, ku një 57-vjecar ka vrarë me th
E vrau në sy të djalit 5-vjeç, si marokeni theri shqiptaren në makinë Një krim i rëndë ka ndodhur në Itali ku një maroken ka vrarë barbarisht një shqiptare në sy të djalit të saj 5-vjeç.
Rrëqethëse, fjalët e vëllait për shqiptaren e masakruan në Itali do t'ju përloti Italia dhe Shqipëria u trondit nga krimi makabër në një familje shqiptare ku shqiptari vrau me thikë bashkëshorten, Elca
Italiani pagoi shqiptaren t’i vriste vëllanë, si ndodhi ngjarja Një italian ka ofruar 5 mijë euro që një shqiptare dhe djali i saj të vrasin vëllain e tij biologjik për shkaqe ekonomik