999 rezultate për

shqiptare

Eurovisioni lavde për artistët shqiptarë: Këndojnë nota të larta dhe ne i duam Faqja zyrtare e “Eurovision”-it në rrjetet sociale ka shpërndarë një video të veçantë, dedikuar Shqipërisë. Ata kanë
Nga deti tek emigrantët shqiptarë! Zbulohet çfarë u diskutua mes Ramës dhe ministrit grek Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë në Greqi. Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zbardhur
Shikoni si diskriminohen shqiptarët në Prilep, nuk i lënë të hyjnë në kafe (VIDEO) Është e vështirë të jesh shqiptar në Prilep. Për t'u shkolluar duhet të udhëtosh me kilometra, bukën e fitojnë duke
Gatuso preferon mbrojtësin shqiptarë se sa atë serb Trajneri i Napolit, Xhenaro Gatuso kishte bërë disa deklarata pas ndeshjes së Napolit ndaj Spezias, në të cilat kishte t
"Zyrtarisht e martuar", këngëtarja shqiptare i jep fund beqarisë (FOTO LAJM) Përmes një postimi në Instagram ku shfaqet krah bashkëshortit, këngëtarja e mirënjohur Aida Doçi ka dhënë lajmin e bukur
Hstoria frymëzuese e fashionistes shqiptare: Kufijtë nuk i vendos trupi, por mendja (FOTO LAJM) Ajo quhet Ardonita Sabedini. Është 23 vjeç dhe jeton në Gjilan të Kosovës, qyteti ku edhe ka kryer gjimnazin. Shkollën e
Greqia nuk lëshon "pe" për shqiptarët, deri kur do të qendrojë i mbyllur kufiri Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë publikoi kufizimet e reja deri më 21 Janar me qëllim parandalimin e përha
Reshje të dendura e rrëshqitje dheu! Njoftimi i rëndësishëm i ARRSH për shqiptarët ARRSH dhe Policia Rrugore kanë dhënë njoftimin e rëndësishëm për drejtuesit e mjeteve pasi i gjithë vendi është përfshir
Zbulohet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni në bazë të pasaportave Në prag të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, statistikat zyrtare flasin se shqiptarët në këtë vend janë
Nga familja të dashuritë, mesazhet që fshehin pas tatuazhet e VIP-ave shqiptarë (FOTO LAJM) Shumë personazhë të njohur shqiptarë kanë në trup një tatuazh domethënës. Sigurisht që të tillë ka plot, por ne po l
Shërbimi sekret në Maqedoni po mban peng mijëra kërkesa për shtetësi të shqiptarëve Deri sa përplasjet mes pushtetit dhe opozitës për Ligjin për shtetësi vazhdojnë, Alsat mëson se mijëra kërkesa të qyteta
Me shqiponjën dy krenare, ky është shqiptari që udhëhoqi protestën pro Trump (FOTO LAJM) Në trazirat e djeshme në SHBA në mbrojtje të presidentit Donald Trump, nuk kanë munguar as simpatizantët shqiptarë. N
Basha sulmon qeverinë: Koha t'u rikthejmë shpresën shqiptarëve (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë një video ku tregohen dështim
Dyshja Rama-Cakaj, eksperiment i dështuar me diplomacinë shqiptare Prof. Lisen BASHKURTI Mandati i dytë i Kryeministrit Rama është plot eksperimente të dështuara në rrafshin politik, e
Po filmonin gjatë ecjes me makinë, dy shqiptarët në Itali pësojnë aksident Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku janë përfshirë dy shqiptarë. Të rinjtë përfunduar jashtë rrugës në akside
Operacione blic për gjetjen e 19-vjeçares shqiptare në Greqi Policia greke ka kryer disa operacione sekrete për gjetjen e 19-vjeçares shqiptare Artemis Vasili, e cila humbi në tetor
Si po vriten shqiptarët në Ekuador, mediat e huaja ngrenë "alarmin" për mafian nga Shqipëria Tashmë prej disa kohësh, dyshimet se tentakulat e krimit shqiptar janë zgjatur deri në Ekuador janë bërë konkrete, nxitu
Qytetarët shqiptarë kanë paguar 7 milionë euro te privatët për testet e COVID-19 Qytetarët shqiptarë për të kryer teste për COVID-19 në laboratorët privatë në vend, arrijnë në 7 milionë euro. Gazeta
Në mes të emisionit turk, Almeda dhe Tolgahan "debatojnë" për shqiptarët (FOTO LAJM) Çifti i njohur Almeda dhe Tolgahan kanë qenë të ftuar në një emision turk së bashku me djalin e tyre Efehan. Gjatë in
Rama i kthen përgjigje Metës: Propaganda me largimet e shqiptarëve, një shëmti e madhe Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me raportin e OECD. Sipas Ramës, raporti i OECD