999 rezultate për

shqiptare

Pse mbahet i fshehtë shteti që dhuroi vaksinat për shqiptarët? Fico zbulon arsyen Teksa në vendin tonë mbërritën 975 vaksinat e para anti-covid të kompanive Pfizer dhe Biontech, mister ngelet vendi dona
Atentati ndaj familjes shqiptare në Greqi, flasin djemtë që mbijetuan: Vrasësit janë nga Shqipëria! “Vrasësit janë shqiptarë”! Kështu janë shprehur në dëshminë e dhënë për hetuesit grekë dy vëllezërit shqiptarë që mbetën
Krimi ndaj familjes shqiptare për larje hesapesh? Djali i viktimës në gjendje kritike Larja e hesapeve midis anëtarëve të rrjetit shqiptar të pastrimit të parave ishte, sipas burimeve të policisë, ishte mot
U kap në fermën e kanabisit, dënohet "togeri" shqiptar i organizatës Një fermë kanabisi në një bllok zyre të papërdorur, u zbulua më 20 prill të vitit të kaluar. Ndërtesa pesë-katëshe i
Dalin emrat, kush janë 8 shqiptarët që furnizonin me marijuanë e hashash "Ndranghetën" Megaprocesi kundër mafies kalabreze “Ndrangheta” ka nisur ditën e sotme në Lamezia Terme të Kalabrisë në një sallë gjiga
Gjuha e urrejtjes ndaj shqiptarëve vazhdon nëpër rrjetet sociale (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale vazhdon rritja e gjuhës së urrejtjes dhe albanofobisë ndaj shqiptarëve. “Sado që mendojmë se ka nd
Aktori me origjinë shqiptare lë me "gisht në gojë" Ibrahimoviç, i merr gazetaren italiane (FOTO LAJM) A është një një lidhje aktori turk Can Yaman me gazetaren e njohur të sportit në Itali, Diletta Leotta? Ishte Anna Pett
Masakra mes shqiptarëve në Athinë, dalin pamjet brenda lokalit ku ndodhi krimi (VIDEO) Detaje të reja zbardhen nga sulmi në Athinë, u mbeti i vrarë 54-vjeçari Edmond Llangozi, ndërsa të plagosur mbetën dy dj
53-vjeçari u vra dhe djemtë ia plagosën, pistat e krimit tragjik ndaj familjes shqiptare në Greqi Në xhamin e kafenesë vrimat dhe shenjat e lëna nga plumbat shihen qartë. Edhe në ambientet e brendshme apo para hyrjes,
Babai i doli para plumbave për të mbrojtur djemtë, çfarë ndodhi mbrëmë me shqiptarët në Athinë Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmë në sheshin “Agios Sostis” të Athinës, ku mbeti një per
Sëmundja që po rrënon shqiptarët, miliona lekë për t’u kuruar në shtëpi nga COVID-19 Trajtimi financiar për koronavirusin është i ndryshëm në varësi të gjendjes që kalon pacienti. Ai fillon nga 10 mijë
Pamje tragjike nga atentati ndaj shqiptarëve në Greqi: 2 të vdekur (FOTO LAJM) Një atentat i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Greqi, në Athinë ku një familje shqiptare i është bërë një atentat me
"Maqedonasit janë vetëm me 60 mijë veta më tepër se shqiptarët në Maqedoni" Lajmi se shqiptarët në Maqedoni janë 47 për qind nga popullsia e e përgjithshme e Maqedonisë ka nxitur debat mes intelek
"Kam ndjenja për gruan tënde", si reagon burri i shqiptares para kamerave Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, e ftuar ishte Blerina. Ajo dëshironte t’i bëjë një surprizë ba
55 kilogramë drogë në kamion, arrestohen 2 shqiptarë Në Kapshticë wshtw sekuestruar një sasi prej 55 kg kanabis sativa. Sipas burimeve policore, lënda narkotike ishte nga
BBC sjell historinë e shqiptares Eva të rrëmbyer nga babai: Duket sikur është nga një botë tjetër Fëmijët shqiptarë që nuk kanë mundur të rikthehen pranë familjeve të tyre dhe vuajnë në kampet e ferrit në Siri vazhdojn
Tronditën maqedonasit: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i popullsisë, por janë numri një,
Eurovisioni lavde për artistët shqiptarë: Këndojnë nota të larta dhe ne i duam Faqja zyrtare e “Eurovision”-it në rrjetet sociale ka shpërndarë një video të veçantë, dedikuar Shqipërisë. Ata kanë
Nga deti tek emigrantët shqiptarë! Zbulohet çfarë u diskutua mes Ramës dhe ministrit grek Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë në Greqi. Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zbardhur
Shikoni si diskriminohen shqiptarët në Prilep, nuk i lënë të hyjnë në kafe (VIDEO) Është e vështirë të jesh shqiptar në Prilep. Për t'u shkolluar duhet të udhëtosh me kilometra, bukën e fitojnë duke