999 rezultate për

shqiptare

Ngjarje e rëndë në familjen shqiptare në Greqi: Tezja shpëton dy nga fëmijët, humb jetën 16-vjeçari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi në një familje shqiptare. Banesa e tyre është përfshirë nga fla
Flet një nga shqiptarët që bëri vaksinën kundër COVID-19: Pranova pasi më vdiqën prindërit Imer Shehu është një nga 3 shqiptarët që ka bërë vaksinën e COVID-19. Ai ka komentuar në një lidhje me skype nga Lond
Instagrami një "bankë" për VIP-at, aktorja e Hostel: Shqiptarët fitojnë 2000 euro për postim (VIDEO) Siç dihet nga të gjithë, Instagrami është kthyer në një “bankë” të ardhurash për shumë personazhe të njohur. Ata shfryt
EUROPA LEAGUE/ Napoli nuk grumbullon shqiptarët Hysaj - Rrahmani Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani do të vazhdojnë të mbeten jashtë klubit të Napolit edhe për ndeshjen e radhës të skuadrës
Vuri flamurin kuqezi në Parlamentin serb, Kamberi kërkesë për varret masive të shqiptarëve Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi i cili u bë viral për momentin kur vendosi flamurin shqiptar
Evropianët i shpenzojnë paratë për t’u argëtuar, shqiptarët për ushqime Konsumatorët shqiptarë shpenzojnë pothuajse gjysmën e parave që kanë në dispozicion për t’u ushqyer. Sipas të dhënave
E pa gjithë bota, stilistja shqiptare veshi Belen Rodriguez (FOTO LAJM) Finalja e emisionit “Tu si que vales” mblodhi një numër të madh shikuesish para ekranit dhe më e komentuara e mbrëmjes i
Pas "fiksimit" me moderatoret, DJ Snake bën gjestin e veçantë për shqiptarët (FOTO LAJM) Dj Snake është një ndër personazhet më të njohur, që ka arritur të korrë një sukses të jashtëzakonshëm. Kohët e fundit k
Pa makijazh dhe me maskë, si zbuloi këngëtarja shqiptare që është me Covid-19 (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Diona Fona, ka zbuluar përmes disa postimeve në “Instastory” se ka rezultuar pozitive me Covid-19.
Orgesa Zaimi pa dorashka: Këto janë dy vajzat VIP shqiptare "të paafta" Në pjesën e fundit të emisionit “Shiko Kush LUAN”, u bë loja “Ndaje ose pi raki” në të cilën të gjithë të ftuarit bashkë
Specialistja e ISHP thirrje shqiptarëve: Mos keni frikë, nëse prekeni nga COVID-19 shkoni në spital Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini, në një intervistë televizive tha se aktualisht vendi është në një situatë me rrisk
Kulla më e lartë në botë valvit flamurin Kuq e Zi: Urime shqiptarë! (VIDEO) Ditën e sotme shqiptarët kudo që ndodhen festuan festën Pavarësisë. Kulla më e lartë në botë, Burj Dubai, në Emirat
Zbulohet "shtëpia e barit" në Selanik, arrestohen dy shqiptarë Policia e Selanikut ka arrestuar dy të rinj shqiptarë gjatë ditës së sotme pasi u zbulua se kishin përshtatur një aparta
"Krenare që jam shqiptare", Dua Lipa bëri urimin më të bukur në shqip këtë 28 Nëntor (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, e ka treguar gjithmonë me krenari në mbarë botën se është me origjinë shqiptare. Që n
Kapiteni legjendar, Lorik Cana uron për festën e 28 Nëntorit (FOTO LAJM) Kapiteni legjendar i Shqipërisë, Lorik Cana ka uruar për festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarët. Sot, 108 vjet më
Kryemadhi: Sot të bashkohemi për të ndalur shpopullimin dhe varfërinë Në ditën e 108-vjetorit të Pavarësisë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh nga Vlora se sot duhet të bashkohem
Foshnja mrekulli sfidon mjekët shqiptarë, mbush tre muaj jetë Ky foshnje mund të konsiderohet një “mrekulli” pasi çdo ditë që kalon, po sfidon çdo parashikim të mundshëm të bluzave t
Balerina shqiptare: Meshkujt e mëdhenj i trajtojnë femrat më mirë sesa të rinjtë E ftuar pasditen e sotme në emisionin "Rudina" në Tv Klan, ishte balerina e njohur Adela Lami. Tema e sotme se çfarë
Mbajtën peng 23 vjeçarin, arrestohen tre shqiptarë dhe dy vajza greke Gjurmët e autorëve që mbajtën dhe shantazhuan në mënyrë të paligjshme një shtetas shqiptar 23-vjeçar, u zbuluan nga poli
Rita Ora feston ditëlindjen, dalin fotot nga festimet e shqiptares (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora, ka festuar dje ditëlindjen e 30-të. Familja e këngëtares kishin realizuar një