999 rezultate për

shqiptare

I fejuari i Marina Farës dikur në një marrëdhënie me këngëtaren shqiptare (FOTO LAJM) E njohur për format e saj joshëse dhe jetën luksoze, vajza e këngëtares së famshme Eli Fara, Marina, ka arritur të bëjë
Alimi lexon Platformën Shqiptare, ja reagimi i deputetëve të VMRO-së Deputeti i BDI-së, Ejup Alimi, gjatë fjalës së tij Kuvend, lexoi Platformën Shqiptare, për të vërtetuar se kjo Deklaratë
Stoilkoviç falenderon Grubin "që i informoi" për Platformën Shqiptare Deputeti serb në Parlamentin e Maqedonisë, Ivan Stoilkoviç, e ka falenderuar publikisht nga foltorja e Kuvendit deputeti
Dauti: PDSH-ja nuk e mbështet Talatin për kryeparlametar "Debati mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së në parlament nuk është në favor të shqiptarëve", ka thënë për "TV21" deputeti i PD
Shqipëria dhe 5 ndeshje në eliminatore, ja kalendari i plotë (FOTO) Kombëtarja shqiptare po vijon një ecuri shumë negative në kualifikueset e Botërorit "Rusi 2018", pasi ka pësuar 4 humbje
45 vite burg bandës shqiptare të kokainës në Britani Policia britanike ka bërë të mundur arrestimin e një bande e cila merrej me fyrnizimin me kokainë nga autoritet gjyqës
Turpërohet aktorja shqiptare, harron hapur faqet pornografike (FOTO LAJM) Aktorja e "Pa limit", Ana Lika, është bërë protagoniste e një situate pak të sikletshme. Mbesa e motrave Inis dhe In
Kur Leka Zogu I organizonte Ushtrinë e Shqipërisë Etnike (FOTO LAJM) Ishin të shumtë të rinjtë shqiptarë që jetonin dhe punonin, apo dhe që kishin lindur jashtë trojeve shqiptare, që në vit
Vlora, parajsa e "bandave", ja qytetet shqiptare ku krimi bën kërdinë Harta e kriminalitetit në Shqipëri për vitin 2016 saktëson se qarku i Vlorës ka koeficientin më të lartë të kriminalitet
Shkatërrohet banda e kokainës në Angli, pjesë e saj 9 shqiptarë Mediat britanike kanë shkruan për arrestimin e 9 shqiptarëve të akuzuar për shpërndarje kokaine në Britani janë dënuar m
Statistikat e Perandorisë Osmane, ja sa shqiptarë kishte në Shkup, Gostivar, Tetovë, e qytete tjera Nga një dokument, fotokopje e dokumentit origjinal të statistikave te Perandorisë Osmane, të cilin Komisioni Shqiptar e
“Tifozat Kuq e Zi” bojkotojnë Kombëtaren, ja arsyeja (FOTO LAJM) Tifozat Kuq e Zi” kanë konfirmuar sot bojkotin e tyre të plotë të ndeshjeve të kuqezinjve në Shqipëri për sa kohë që nuk
Incidenti i tifozëve shqiptarë në Itali, ja çfarë thotë Igli Tare Igli Tare e vlerëson si pozitive paraqitjen e Shqipërisë kundër Italisë. Ish-sulmuesi legjendar i Kombëtares kuqezi thek
Prokuroria italiane zbardh të vërtetën: 20-vjeçarin nuk e kanë vrarë shqiptarët… Prokuroria italiane ka zbuluar detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20 vjeçarit Italian Emanuele Morgati. 20-vjeçar
Shqiptarët paguajnë naftën më të shtrenjtë në rajon, kjo video ka irrituar pa masë qytetarët (VIDEO) Ndërkohë që çmimi mesatar i naftës dhe benzinës ka arritur në më shumë se 176 lekë/ litër në vend, pamjet e publikuara n
Therin në fyt kroatin për një vajzë, arrestohen 2 shqiptarë në Itali Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku dy shqiptarë gjatë një përleshje kanë masakruar një 27 vjeçar kroat i cili ë
Rrëfehet vajza modele e deputetes shqiptare: Ditëlindjen e festova te "çadra e lirisë" (FOTO LAJM) Të jesh fëmijë deputeti apo ministri do të thotë që edhe shkollimi e profesioni që zgjedh të jetë jurist, ekonomist apo
Një grup shqiptarësh i vranë të dashurin, vajza tregon tmerrin: Ishin si kafshë të egra…(FOTO LAJM) Vetëm dy ditë më parë një grup shqiptarësh në Itali rrahën dhe masakruan për vdekje një 20 vjeçar Italian i cili u përpo
Xharra: VMRO-ja po "bllokon" shqiptarët Gazetarja e Kosovës, Arbana Xharra, duke folur për zhvillimet e fundit në Maqedoni ka thënë se shqiptarët duhet të presi
Vazhdojnë protestat kundër Platformës Shqiptare Kanë vazhduar protestat kundër Platformës Shqiptare dhe zyrtarizimit të gjuhës shqipe. "Sot në ditën e 29-të të marsh
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}