999 rezultate për

shqiptar

"Bashkëpunim me të gjithë aktorët shqiptarë", Fleckenstein merr detyrën e rëndësishme Ish-eurodeputeti dhe ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein është emëruar këshilltar i
Befason gazetari i njohur shqiptar: Shkoj tek shtëpitë e të tjerëve dhe bëj ligjin Gazetari Ervin Kurti ka ndarë detaje nga marrëdhënia e tij me miqtë. Teksa në një studio televizive po flitej për marrëd
Ia vranë burrin para syve, rikthehet më e fortë se kurrë gruaja e producentit shqiptar Deborah Beqiraj përjetoi dramën më të madhe të jetës para 5 muajsh. Ajo humbi bashkëshortin para syve teksa mbante në kr
''Boll luajtët'', Yuri Kim trondit politikën shqiptare Duke folur nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit ku pritet që të jepet zbardhet vendimi për Luan Dacin, ambasadorja e SHBA-ve
Për të ulur gjakrat te Teatri, modelja shqiptare: Do kisha dal nudo (FOTO LAJM) Xhensila Pere ka folur së fundmi për shumë gjëra nga jeta e saj e jo vetëm në një intervistë në emisionin "Mes Yjesh".
"Mbushën" Italinë me drogë, kapet shqiptari i dënuar me 15 vite burg Një 51 vjeçar shqiptar që ishte dënuar me 15 vite burg në Itali është arrestuar në Shkodër. Ai akuzohet për trafik lë
U kap me 55 kilogramë "mall", arrestohet në Greqi shqiptari Një shqiptar 25 vjec është arrestuar në Selanik nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. I riu nga Shqipëria u kap
Shëndetësia në alarm, shqiptarët po vdesin nga simptoma të panjohura Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti
Gazetari shqiptar tregon situatën e vështirë: Isha aq keq, i këputur, po të prisja kisha mbaruar punë! Gazetari Ervin Kurti ka treguar një episod të pakëndshëm që i ka ndodhur vitin e shkuar teksa flitej në "Ftesë në 5" për
Kë po thumbon Xhensila Pere: Moderatore shqiptare me shumë biznese, s'është si duket! Xhensila Pere teksa ka dhënë një intervistë së fundmi për gazetarin Ronaldo Sharka, programin "Mes Yjesh" në Ora Neës ës
Shqiptarja në Britani kryen krimin më të rëndë në dy dekadat e fundit Një 30-vjeçare shqiptare akuzohet për vrasjen e një 7-vjeçareje me thikë, në një park në Britaninë e Madhe. Ngjarja ë
U nis berber e përfundoi "fermer", shqiptari kapet me 50 000 paund kanabis Policia britanike ka vënë në pranga një shqiptar, berber në Rotherham. I riu shqiptar shkoi në Angli për një vend pune n
Kryemadhi-Ramës: Më mirë shekspiriane se si bastardët që mohojnë fëmijët Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama, duke e cilësuar si “Ledi Makbeth që s
Shqiptari bëhet trajner i Bayern Munchen Sukseset e shqiptarëve nëpër botë vazhdojnë edhe në sporte tjera, jo vetëm në futboll. Së fundmi një hap të madh në k
Fluks në Kakavijë, policia bën njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët pa pasaportë Në pikën doganore të Kakavijës ka patur fluks lëvizjesh. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë hyrë në Shqipëri rreth 526 shtet
Vrau studenten, të burgosurit grekë përdhunojnë në burg të riun shqiptar I riu shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e studentes greke, është përdhunuar në qelitë e burgut Evang
Shkrimtari tregon ç’ndodh në Tiranë: Femrat shqiptare nuk dinë çfarë duan! Shkrimtari dhe dramaturgu nga Kosova, Albatros Rexhaj është shprehur i indinjuar për femrat shqiptare që tha se duan mes
Florian Marku: Truprojat e McGregor janë shqiptarë “Luftëtari” shqiptar që garon në kategorinë MMA (Artet Marciale të Kombinuara),Florian Marku, ishte një nga të ftuarit e
Dikur shqiptarët fluturonin me avion nga Tirana në Korçë (FOTO LAJM) Në vitin 1937, në Shqipëri operonte një kompani italiane fluturimi që quhej "Ala Littoria S.A." Kompania kryente fluturi
Ambasadorja Kim: SHBA 2 milion dollarë ndihmë për shëndetësinë shqiptare 2 milionë dollarë ndihma financiare ka ofruar SHBA për Shqipërinë në përballimin e pandemisë së covid-19. “Më shumë s