999 rezultate për

shqiptar

Hajdari me tone të ashpra: 2 partitë e vjetra kanë hallin e tyre Deputetja Rudina Hajdari në një deklaratë për mediat, është shprehur e zhgënjuar nga mosdakordësia e Këshillit Politik p
Këta janë pesë futbollistët shqiptarë më të vlefshmit në botë Shqiptarët kanë arritur që në vitet e fundit të luajnë për skuadrat e mëdha evropiane, ndaj vlera e tyre është arritur d
Pas ndarjes së bujshme, këngëtari shqiptar flet për të dashurën e re Këngëtari Mateus Frroku ishte i ftuar në studion e emisionit “E Diell”. Për herë të parë që nga ndarja e bujshme, ai
Nga brenda familjes deri te ato në grup, rastet kur shoqëria shqiptare u trondit nga përdh*nimet Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë tronditi qytetin e Tiranës. Një vajzë vetëm 15 vjeç ishte përdhunuar nga një 65
Deputeti shqiptar me koronavirus, infektohet bashkëshortja dhe vajza 3 muajshe (FOTO LAJM) Deputeti shqiptar infektohet me koronavirus, ai ka një porosi për të gjithë. Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri njoft
Përdhunoi shqiptaren për orë me radhë, "Dragoi i Kavos" flet nga spitali: Më lini të vdes Dimitris Aspiotis, i njohur ndryshe si "Dragoi i Kavos" i cili përdhunoi 34 vjeçaren shqiptare, ndodhet i shtruar në Spi
Uzuni e Çokaj dërgojnë Lokomotivën e Zagrebit në finalen e Kupës së Kroacisë Lokomotiva e Zagrebit "fluturon" në finalen e Kupës së Kroacisë falë dy futbollistëve shqiptarë. Enis Çokaj dhe Myrto Uz
Mrekullia, shqiptarja lind teksa ishte në koma dhe zgjohet pas 20 ditësh Kur jeta fillon, ky është dedikimi i parë i Elena Trifonit për të bijën të cilën e pa një muaj pasi doli nga koma dhe nd
Detyronin vajzat të "shisnin" veten, zbulohet grupi i rrezikshëm shqiptaro-italian Një grup shqiptaro-italian është shkatërruar nga policia në Monza. Ata akuzohen se detyronin vajza të reja të prostituon
Shkatërrohet grupi që mbushte Milanon me të "bardhë", shqiptari ishte koka e bandës Një grup i trafikut të lëndëve narkotike është shkatërruar në Itali nga Policia italiane. Sipas mediave fqinje, në pr
Taulant Xhaka drejt Turqisë, Besiktas kërkon shërbimet e "luanit" shqiptar Superliga turke vazhdon të "thithë" futbollistë shqiptarë. Është Taulant Xhaka, futbollisti i radhës që mund të tran
Shtatzëni gjatë karantinës, vajzat e njohura shqiptare që dhanë lajmin e ëmbël (FOTO LAJM) Izolimi në shtëpi prej mëse dy muajsh mund të ketë qenë stresues për këdo, ama për disa prej emrave të njohur të shoëbiz
E ka propozuar Muriqi, një tjetër futbollist shqiptar drejt transferimit te Fenerbahçe Një tjetër futbollist shqiptar mund t’i bashkohet gjigantëve turq të Fenerbahçes. Bëhet fjalë për sulmuesin e majtë të K
Shqiptarët "masakrojnë" Ardi Veliun, memet plot tallje pushtojnë rrjetin (FOTO LAJM) Kryepolici Ardi Veliu është kthyer në temën e ditës dhe kryefjalën e rrjeteve sociale pas deklaratës së pavend për të mi
Arrestohet shqiptari i rrezikshëm që ishte në kërkim nga Interpoli Policia ka vënë në pranga një 29-vjeçar të kërkuar për veprat penale "Pjesëmarrja në organizatë kriminale" dhe "Trafikim
Basha bën "miting" në Durrës, flet për bashkimin që do sjellë ndryshimin Kryedemokrati Basha ka zhvilluar nje takim me banore ne zonen e Kenetes ne Durres, duke pare e degjuar nga afet shqetesi
Tragjedi në Itali: Shqiptari vdes ditën e ditëlindjes teksa shkonte në punë Një shqiptar në Itali ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike në ditën e ditëlindjes së tij. 46 vjecari në Itali, la pas
Nga Tayna te Ledri, shumat marramedëse që humbasin për shkak të pandemisë këngëtarët shqiptarë Pandemia e Koronavirusit ka shkaktuar shumë probleme ekonomike për të gjithë, por më të prekurit me siguri janë këngëtar
Ambasada Amerikane publikon pamjet: Si po trajtohen gjyqtarët e rinj shqiptarë (VIDEO) Janë zbuliar pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë të financuar nga USAID. Pamjet janë publikuar nga Ambasada
Me xhaketë serioze në përditshmëri, si të dukeni trend sipas vajzave shqiptare (FOTO LAJM) Kostumet serioze janë kthyer prej kohësh në trend, por jo vetëm për në zyrë. E sdimos xhaketa serioze vishet në përdi