1904 rezultate për

shqiptar

Gianni De Biasi zyrtarisht shqiptar Gianni De Biasi ėshtė shtetasi mė i ri i Republikės sė Shqipėrisė. Tekniku i Kombėtares shqiptare ka marrė pasaportėn ku
Kuqezinjtė frymėzohen para Armenisė, falin namazin e Xhumasė (FOTO LAJM) Kur na ndajnė vetėm dy ditė nga ndeshja e rėndėsishme me Armeninė nė "Elbasan Arena" futbollistėt e Kombėtares shqiptare
Ja si ishte letėrnjoftimi shqiptar nė kohėn e mbretit Zog (FOTO) Njė letėrnjoftim shqiptar i lėshuar nė vitin 1925, nė kohėn e mbretėrisė sė Ahmet Zogut, ėshtė bėrė publik. Fotografi
A do ta djegin flamurin shqiptar tifozėt armeno-serbė Tashmė nė rrjetet sociale me tė madhe ėshtė duke qarkulluar njė spekulim rreth asaj se tifozeria serbe do tė nxisė qarqe
"Nėse je shqiptar duhet tė zgjedhėsh Shqipėrinė" Fanella kuqezi ėshtė kthyer nė modė dhe shumė e rėndėsishme pėr ata qė kėrkojnė ta kenė mbi supe dhe tė pėrfaqėsojnė Shq
Ja emocioni i pilotit shqiptar qė bombardoi Serbinė Piloti i vetėm shqiptarė qė pati nderin tė bombardonte nėn petkun e NATO-sė kundėr forcave serbe, 16 vjet mė parė, Lekė
Ballist Morina: Armenėt do djegin flamurin shqiptar nė "Elbasan Arena" Ismail Morina paralajmėron atė ēfarė mund tė ndodhė tė dielėn nė "Elbasan Arena" nė ndeshjen eleminatore Shqipėri-Armeni
Rita Ora thirrje nė Instagram pėr tė mbėshtetur artistin shqiptar (FOTO LAJM) Rita Ora ka postuar njė foto nė Instagram teksa ndodhet pėrkrah reperit shqiptar, Arian Asllani, i njohur si Action Bron
Flamuri shqiptar valėvitet tek “The Simpsons” Flamuri shqiptar valėvitet ngado. Njė ndėr serialet mė tė shikuara nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės (SHBA) ”The Simpso
Nacionalizmi shqiptar, nacionalizmi serb dhe fusha e blertė Nga Dionis Xhafa - Kryeministri i vendit, Edi Rama shpesh thekson nė deklaratat e tij, sidomos kur ėshtė fjala pė
Portieri serb i Apolonisė: Nuk e pashė qė ishte flamur shqiptar (VIDEO) Njė incident i pashembullt ka ndodhur sot gjatė ndeshjes Apolonia - Tirana, ku nė minutėn e 23 tė ndeshjes njė tifoz ka
Ja gjesti i portierit serb ndaj flamurit shqiptar (VIDEO) Njė tifoz u fut nė fushėn e lojės gjatė ndeshjes Apolonia-Tirana (duke u luajtur) dhe shpalosi njė flamur shqiptar me nj
Tifozi me flamur shqiptar, tėrbohet portieri serb i Apolonisė (FOTO LAJM) Tirana ėshtė duke fituar nė "Loni Papuēiu" pėrballė Apolonisė me rezultatin 0-1, por para gjuajtjes sė penalltisė njė ti
Gianni De Biasi zyrtarisht shqiptar Trajneri i Kombėtares shqiptare Gianni De Biasi do tė bėhet zyrtarisht shqiptar. Ai ka nisur procedurat e pėrshpejtuara
Ja si u fut Haxhi Krasniqi nė ring me "Bareshėn" e Nexhmije Pagarushės (VIDEO) Ka filluar pėrballja nė boks mes Haxhi Krasniqit dhe kampionit aktual Jurgen Brahmer. I veshur nė kuq e zi dhe me mel
Njė shqiptar mund tė shpallet sot kampion Bote Mbrėmja e sotme do tė jetė padyshim mė e rėndėsishmja dhe emocionuesja nė karrierėn e Haxhi Krasniqit. Boksieri shqiptar
Nishani: Harmonia fetare, shembulli i paqes (FOTO LAJM) Presidenti Bujar Nishani pėrshėndeti sot paradite Konferencėn Ndėrkombėtare: “Islami dhe paqja botėrore”, nė tė cilėn is
Mijallkov e shantazhoi dhe e pėrdori biznesmenin shqiptar Feriz Dervishi? Nė publikimet e djeshme tė pėrgjimeve, gjatė bisedės mes shefit tė sigurimit Sasho Mijallkov dhe ministres se Punėve tė
Kėnga mė e re e Florit dhe Elvana Gjatės “Kuq e zi je ti” (VIDEO) Elvana Gjata dhe Flori kanė publikuar kėngėn e tyre mė tė re me titull “Kuq e zi je ti”. Kjo kėngė ėshtė patriotike d
FSHF: Futbolli shqiptar, rritje cilėsore gjatė 2014-ės Nė Asamblenė e Pėrgjithshme vjetore tė Federatės Shqiptare tė Futbollit, presidenti Armand Duka ka vlerėsuar rritjen e n
 
Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.

Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.