999 rezultate për

shqiperise

Përgjegjëse për krimet makabre të komunizmit, por Nexhmije Hoxha vdiq pa kërkuar kurrë falje Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institut
Jetoi 35 vite më shumë se Enveri, kush ishte Nexhmije Hoxha? (FOTO LAJM) Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha e veja e diktatorit Enver Hoxha. Nexhmije Hoxh
Koronavirus? Ndalohen për kontroll dy persona të ardhur nga Italia përmes Shqipërisë (VIDEO) Tre raste të reja të dyshuara me coronavirus në Kosovë. Të tre personat vijnë nga Italia. Atyre u janë bërë analizat ndë
Shkrihen akujt mes Kosovës dhe Shqipërisë, ministrat dalin me deklaratën e përbashkët Ditwn e sotme ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërise Gent Cakaj dhe ministri i jashtëm i Kosovës Glauk Kon
Përcaktohet ora e protestës së dy marsit, tetë hapat e grushtit të shtetit Pas caktimit të datës dy mars për një protestë masive në kryeqytet të thirrur nga Presidenti Iltir Meta, sot janë publik
Koronavirusi, Cakaj jep informacione për shqiptarët që jetojnë Itali Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, me anë të një postimi në Facebook, njofton se deri më ta
Si arritën tre oficerë të Sigurimit të rrëmbenin ish-kryeministrin e Shqipërisë në Selanik Publikohet historia e panjohur të Koço Kotës me origjinë nga qyteti i Korçës, i cili pasi u shkollua në Universitetin e
Miratohet hapja e Konsullatës shqiptare në Strugë Këshilli i Ministrave miratoi hapjen e Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë në Strugë të Maqedonisë s
Ministri: Kosova, shteti që ndihmoi më shumë Shqipërinë Kosova ishte shteti i parë i cili iu gjend pranë Shqipërisë në ditët e vështira të tërmetit. Ministri i Financave dhe
Biznesmeni gjerman: Ja çfarë po na shpjegonte kryeministri i Shqipërisë Kryeministri Edi Rama takoi gjatë vizitës së tij në Mynih të Gjermanisë në kuadër të Konferencës së Sigurisë edhe themel
"Rama nuk duhet marrë seriozisht", Meta publikon shkrimin e revistës austriake Presidenti Ilir Meta pas deklaratave të forta ditën e djeshme, ka vendosur që ta nisë mëngjesin e sotëm me një postim të
Greqia krah Shqipërisë: Çelja e bisedimeve të miratohet në mars Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ng
Deputeti bën thirrjen e fortë: Bashkohemi me opozitën për të larguar Ramën! Deputeti i pavarur Lefter Maliqi i është bashkuar idesë së Presidentit të Republikës Ilir Meta në lidhje me shpërndarjen
Pasi dhuroi 2 milionë euro për rindërtim, Vuçiç kërkon pas nderin: Dënoni Cakajn! Vetëm një ditë pasi Serbia dhuroi për rindërtimin e zonave të shkatërruara nga tërmeti në Shqipëri, sot kërkon dënimin e
Plas sherri pas artikullit të Qosjes, Buzhala: Rama vetëm s*ks nuk ka bërë me Vuçiç! Artikulli i fundit i akademikut Rexhep Qosja ka shkaktuar shumë zhurmë në median shqiptare. “Urrejtje me pasoja të më
"Në Shqipëri të bëjnë lehtë hero", Taulant Xhaka: Atje më paguajnë dhe ushqimin në restorante Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë rrëfeu për median gjermane “T-online.de” për vendimin e tij për të përfaqësuar kom
Trump zhgënjen Ramën, kaq para dhuroi për Shqipërinë Shtetet e Bashkuara dhe Japonia kanë shprehur kontributin në fonde që ofrojnë për të ndihmuar për rindërtimin e banesave
Habit Serbia, dhuron 2 milionë euro për shqiptarët: Si shenjë e miqësisë tonë! "Jemi përkrah Shqipërisë. Pas tërmetit ne kemi dërguar 13 ekspertë për të ndihmuar Shqipërinë..." Kryeministrja e Ser
Shqipëria shkundet nga tërmeti ndërkohë që donatorët po hapin ndihmat për "26 Nëntorin" Lëkundje tërmeti janë ndjerë disa minuta më parë në Shqipëri. Tërmeti i magnitudës 3,1, është ndjerë në zonën veriore
Surprizon Franca, jep shumën marramendëse për rindërtimin pas tërmetit Franca ka bërë një lëvizje surprizë duke ofruar një shumë të madhe prej 160 milionë eurosh për Shqipërinë, pas tërmetit