999 rezultate për

shqiperine

Berisha nxjerr emrin: Kush e kishte kokainën me destinacion Shqipërinë që u kap në Maltë Pak ditë më parë, policia e Maltës kapi 91.2 kilogram kokainë të cilat po niseshin për në portin e Durrësit në Shqipëri.
Reja mendohet dy herë para firmës me Shqipërinë Edi Reja është zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares shqiptare. 74-vjeçari italian është duke u prezanntuar në ambientet
Basha në mbështetje të Sakjas: Rama e ka humbur Kavajën, shumë shpejt gjithë Shqipërinë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se kallëzimi penal kundër kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, ë
Vjen medalja e tretë për Shqipërinë Shqipëria ka siguruar medaljen e tretë në kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Gjeorgji pasi Krenar
Kapet sasi e madhe drogë në Maltë me destinacion Shqipërinë Një sasi e madhe droge është kapur në Maltë dhe mësohet se destinacioni i saj ishte Shqipëria. 24 kg kokainë me vler
Nesër reshje në të gjithë Shqipërinë, këto janë temperaturat Dita e nesërme pritet të karakterizohet nga një mot i vranët, me temperaturat maksimale që pësojnë disa gradë ulje kraha
Ku po shkon Shqipëria? Emigracioni dhe popullsia në rënie Në Konferencën e Pranverës të Institutit Vjenez për Studimet e Ekonomisë Botërore që fillon sot (04.04) do të diskutohen
Hahn: Në maj do të kërkojmë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë Në muajin maj, Komisioni Europian do të rekomadojë hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V
Pronat në Himarë, Tsipras paralajmëron Shqipërinë Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras gjatë një samiti mes 4 shteteve Greqi-Bullgari-Serbi-Rumani, është shprehur se ki
Pavlopulos kërcënon Shqipërinë dhe Turqinë për detin Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos ka vijuar me kërcënimet e tija kundër fqinjëve, përfshi edhe Shqipërinë duke t
Njihet si 'tersi' për Shqipërinë, kush e gjykon ndeshjen me Andorën Mbrëmjen e sotme Kombëtarja e Shqipërisë ka një tjetër sfidë ku përballë do të kemi Andorën. Por para ndeshjes një l
De Biazi: Kur isha pjesë e Shqipërisë më kontaktuan nga Seria A Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi do të mbetet padyshim në kujtesën e çdo tifozi. Megjithatë, për "Corriere
Gazeta e Vatikanit shkrim për Shqipërinë: Kriza e ngjashme me ‘97 L’Osservatore Romano, gazeta zyrtare e Vatikanit i ka kushtuar një tjetër artikull situatës politike në Shqipëri. Ndërsa
Panucci ironizon Shqipërinë: Jeni të mësuar me cirk (VIDEO) Christian Panucci e ka mbyllur aventurën me Kombëtaren Shqiptare ende pa i mbushur 2 vite që pas ardhjes në korrik të vi
Festa e Sulltan Nevruzit, Baba Mondi: Mos e braktisni Shqipërinë Kryegjyshi Boteror i Bektashinjve, Haxhi Dedebaba Edmond Brahimaj në ceremoninë e festës së "Sulltan Nevruzit" ka folur
Tirana zien nga protesta por mësoni ku ndodhet Edi Rama Kryeministri Edi Rama nuk do të jetë në Kuvend këtë të enjte pasi ndodhet në Berlin Sinjalet kanë qenë pozitive dhe m
Sa lekë duhet të paguash që të fitosh festivalin? Përgjigjet Jonida Jonida Maliqi është këngëtarja që do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në Eurosong me këngën “Ktheju tokës”. E ftuar në
Basha: S’ka paqe pa larguar Ramën Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur në mes protestuesve duke thënë se nuk do të ketë paqe pa larguar Edi Ramën. “K
Raportuesi për Shqipërinë në Bundestag: Qeveria do mbajë përgjegjësi Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Ko
Televizioni gjerman zbulon me dron plantacionin e kanabisit në Shqipëri Duket sikur tashmë edhe mediat ndërkombëtare kanë fillluar të hedhin sytë dhe të zbulojnë problemet e errëta të vendit t